Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W takim stanie nie ma szans, żeby to jakoś rozrzucało. Talerze trzeba byłoby przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
Dnia 9.04.2019 o 22:49, farmtrac8244 napisał:

Już tłumaczę. Ciągniki takiej mocy bez napędu za czasów PRL były tworzone z myślą o transporcie a  nie pracach polowych. Np przyczepami ciągano nawozy z stacji kolejowej na pole/pgr Dziękuje za uwagę. :) :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
Dnia 9.04.2019 o 20:03, wojtal24 napisał:

tylko zapłać calosc jak go będziesz miał na podwórku

A wcześniej trzeba zapłacić zaliczkę za transport lub te 19%? 

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
12 godzin temu, Tomasz78 napisał:

ja mam zawór 120mm i blacha  w odległosci 50mm ,,przy obrotach ok 1600 leje na 6m bez problemu ,

ale teraz ciekawostka mam drugi zawór 50mm pod wąz ogrodowy i lipa,

ciśnienie niewiele wyższe od tego głównego ,fakt jak podlewam ogród to tego weza jest z 20m  ale o tej samej srednicy ( strażacki )

jak oglądasz Uziu to pstryknij fotkę i wrzuć  ,łatwiej bedzie doradzić,

a i jeszcze podpytaj sprzedającego czy sporo używana czy nie   ,im wiecej tym lepiej dla zbiornika   ,a nie oszukujmy sie nikt do środka nie zagląda co by ja myc i konserwować,na dłuższy przestój w pracy  

coś takiego.

beczka.png

beczka2.png

beczka3.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fajna beczka tylko gdzie węże i wylewka? Zorientuj się ile kosztuje wąż ssawny 150 mm+przyłącza. Te są w typie "włoskim". 1000 zł może wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

węży ma gośc kilka, różne długości, można sobie wybrać, podobnie z wylewkami, też ma różne i też można wybrać, jeszcze może by dodał te dodatkowe wejście z boku bo ta ma zaślepione, bo też miał to.

Także panowie opinie mile widziane, bo ja w tym zielony, tyle co przeleciałem ogłoszenia i wszystko w podobnej cenie w mojej okolicy.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tamta co stoi obok na czerwonych felgach nie ma szerszych opon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
15 minut temu, Uziu92 napisał:

węży ma gośc kilka, różne długości, można sobie wybrać, podobnie z wylewkami, też ma różne i też można wybrać, jeszcze może by dodał te dodatkowe wejście z boku bo ta ma zaślepione, bo też miał to.

Także panowie opinie mile widziane, bo ja w tym zielony, tyle co przeleciałem ogłoszenia i wszystko w podobnej cenie w mojej okolicy.

Pierwsze co to otwierasz tylny dekiel bo tu najważniejszy jest stan w środku. 

Drugie pompa i możliwość sprawdzenia przed ewentualnym zakupem bo reszta to drugorzędnasprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
24 minuty temu, tobi866 napisał:

Tamta co stoi obok na czerwonych felgach nie ma szerszych opon? 

tamtej już nie ma. dla mnie opony jak najwęższe.

 

12 minut temu, PRIMO napisał:

Pierwsze co to otwierasz tylny dekiel bo tu najważniejszy jest stan w środku. 

Drugie pompa i możliwość sprawdzenia przed ewentualnym zakupem bo reszta to drugorzędnasprawa. 

dekla nie otwierałem, pompa jak nowa, nawet jest tabliczka na niej i ma 2 lata, wałkiem da się obracać 2 palcami i cichutko chodzi, dużo ciszej niż w innej beczce ze starą ppompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Uziy92 a ty zastanawiałeś się ile będzie kosztować to nawadnianie? masz skąd ciągnąć wodę ? a może lepiej na tych piachach siać coś mniej wymagającego pszenżyto łubin do łubinu jest wyższa dopłata i mniej wymaga do tego doszedł by płodozmian . Ile ceni za tą beczkę ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

12 tys zł, jeszcze coś na transport opuści. Nawadniał będę 2-4 klase, piachów mam może z 0,5 ha. Ile będzie kosztować ? Nie wiem, w tamtym roku straciłem 30 tys zł przez suszę, nawet jak nawodnie te 10 ha najlepszego pola to niech będę miał 1 tonę z ha więcej to mam 10 ton jednego roku czyli pół beczki się zwróci, jak nawodnie 15 ha to zwróci się cała, ile paliwa wypalę to nie wiem, daleko nie mam do ujęcia, po za tym wolę kase na nawóz  i oprsyki przeznaczyć na nawadnianie, w takim roku większa korzyść z tego będzie. Może to i głupota, ale deszczownia i studnia to co najmniej 3-4 razy taki koszt, do tego potrzebna nie jedna studnia a kilka na każdym polu.

A oglądać się na suszowe i na pomoc od państwa to nie w moim stylu, nie chce gotowej ryby, wolę wędkę i sam zapracować na plony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Fajna beczka tylko gdzie węże i wylewka? Zorientuj się ile kosztuje wąż ssawny 150 mm+przyłącza. Te są w typie "włoskim". 1000 zł może wystarczy.

 Mi to wygląda na perrot 6 cali. Wąż nowy 90-110 mb. Wylewka ze 300 zł,dobrze że jest miejsce na przyłącze z boku,tylko że nie widzę żadnego oczka podglądu wypełnienia zbiornika,tylko jedno miejsce na nie z tyłu. Ale to można samemu ogarnąć. Ale chyba z tyłu to nie do oczka,bo za wysoko.

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

bardzo zle bez tego oczka ? tak jak już pisałem wąż i wylewka będzie, może tez i uda się wziąć te zasuwę - przyłącze co jest na nie miejsce z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
To się nazywa wziernik. W mojej są 2 z przodu. Wiesz kiedy beczka kończy się napełniać. Z tyłu też przydatne jak ciągniesz właśnie z rowu czy kanału i nie musisz biegać i sprawdzać. Czasem zdarzy się przepełnić i wciąga do komprespra. W małym zbiornik z przodu beczki jest kula, która po przelaniu powinna zamknąć dopływ do pompy, ale zanim to zrobi w gnojowicy zawsse coś zassie. Krzywdy kompresorowi nie zrobi, ale syfu przepuści a z rowu i piasek pociągniesz. Wtedy może narobić rys w cylindrze. Przyłącze z boku bardzo usprawnia pracę. Z tyłu masz wylewkę na stałe zapiętą a od boku tylko podjeżdżasz zapinasz, ciągniesz, odpinasz i w drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
To się nazywa wziernik. W mojej są 2 z przodu. Wiesz kiedy beczka kończy się napełniać. Z tyłu też przydatne jak ciągniesz właśnie z rowu czy kanału i nie musisz biegać i sprawdzać. Czasem zdarzy się przepełnić i wciąga do komprespra. W małym zbiornik z przodu beczki jest kula, która po przelaniu powinna zamknąć dopływ do pompy, ale zanim to zrobi w gnojowicy zawsse coś zassie. Krzywdy kompresorowi nie zrobi, ale syfu przepuści a z rowu i piasek pociągniesz. Wtedy może narobić rys w cylindrze. Przyłącze z boku bardzo usprawnia pracę. Z tyłu masz wylewkę na stałe zapiętą a od boku tylko podjeżdżasz zapinasz, ciągniesz, odpinasz i w drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

no to w tej właśnie z tyłu te okienko jest ze szkła albo pleksi i widać przez nie środek. Czyli tę zasuwę na bok warto dobrać, bo wtedy wylewki z tyłu nie odczepiam a zasysam bokiem. Wszystko jasne. Dzięki panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem z kąd jesteś @Uziu92ale koło Ryk jest gość co robi beczki na zamówienie. Zbiorniki z hydroforowe jakiej pojemność chcesz, osie też do dogadania, pompy i hydraulika nowe. I taka ok 5 tyś kosztowała niedawno u niego ok 15 jak dobrze pamiętam.

Ta miejscowości to Ownia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Pierwsze co to otwierasz tylny dekiel bo tu najważniejszy jest stan w środku. 

Drugie pompa i możliwość sprawdzenia przed ewentualnym zakupem bo reszta to drugorzędnasprawa. 

stan jak stan ale trzeba zobaczyć czy coś w środku handlarz nie zostawił :P u nas w beczce chyba rury jakieś przywieźli bo 2 zatyczki od rur zostały i po kilku wywiezionych beczkach podeszły pod zawór i nie szło go otworzyć a beczka pełna ... trzeba było normalnie tył odkręcać i tak wylać z beczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

https://sprzedajemy.pl/beczki-asenizacyjne-szambowoz-3000l-5000l-fts-miedzyrzec-podlaski-2-e30984-nr57098317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

bez oczka nie wiesz kiedy pełna i można zalać pompę i uszkodzić😕

A wiesz co to jest zawór przelewowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj