Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopin    3789
8 minut temu, Bananek napisał:

i co zrobiles? ja bym nie czekal na niewiadoma tylko sprzedawal w ciemno drozej. jak jest klient to nie mozna wypuscic.

Kumpel  jechał pod Grudziądz po cielaki wieczorem sie dogadali że bedą ok 7 rano wyjechali w nocy ciężarówką bo 50 szt brali,parę minut po 6 gościu do nic dzwoni że mają już nie jechać dalej bo właśnie sprzedał wszystkie 120 szt jednemu klientowi-chciał byś tak w ciula być zrobiony?

Bratrolnika-szacun za podejście do klienta 

2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Oby nie sprzedał jak ostatnio🤔

Zawsze możesz zadatkować i pokwitować,mówiąc że masz jeszcze gdzie indziej  i musiz sie już na którąś zdecydować bo zostaniesz bez żadnej

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
10 minut temu, kopin napisał:

Kumpel  jechał pod Grudziądz po cielaki wieczorem sie dogadali że bedą ok 7 rano wyjechali w nocy ciężarówką bo 50 szt brali,parę minut po 6 gościu do nic dzwoni że mają już nie jechać dalej bo właśnie sprzedał wszystkie 120 szt jednemu klientowi-chciał byś tak w ciula być zrobiony?

 

Mnie tak wydymał pod Działdowem 

Zajechalem a cena w górę bo zainteresowanie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Dla mnie taki gość to albo ch.j albo gówniarz,więc biznes z nim to tylko 2 razy-pierwszy i ostatni raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
50 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Narazie do jutra zarezerwowana, także promyk nadzieji jeszcze masz.

Oby,bo nie głupio wygląda,no chyba że kolega Marecki ją zarezerwował 😀 Najwyzej z Kalinowic przywiozę od ciotki co po sąsiedzku z Twoim handlarzem mieszka 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
kopin napisał:

Kumpel  jechał pod Grudziądz po cielaki wieczorem sie dogadali że bedą ok 7 rano wyjechali w nocy ciężarówką bo 50 szt brali,parę minut po 6 gościu do nic dzwoni że mają już nie jechać dalej bo właśnie sprzedał wszystkie 120 szt jednemu klientowi-chciał byś tak w ciula być zrobiony?

ten przyklad to rzeczywiscie juz chamstwo, ale kiedy ja cos sprzedaje nigdy nikomu nic nie rezerwuje. chcesz kupic to przyjedz poogladaj, zdecyduj czy bierzesz, zadnego rezerwowania ani zaklepywania. kiedys auto wystawilem to kilku januszy w godzine zadzwonilo zeby nie sprzedawac bo jutro przyjada. oczywiscie nikt sie nie pojawil nazajutrz, a w tym czasie odmowilem z 15 chetnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

oczywiście bez wcześniejszych oględzin tylko na gębę przez telefon bym nikomu nic nie rezerwował, ale gość był dzień wcześniej, obejrzał, jeździł, ustaliliśmy co i jak,  i wieczorem dzwonił że weźmie, chciał zaliczkę przelewać, ale nie chciałem, powiedziałem mu że ma dwa dni na odbiór i tyle

przez telefon "że za dwa dni przyjedzie i na pewno kupi" to bym na takiego nie patrzył, bo pewnie bym się nie doczekał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

wlasnie o tym drugim typie "kupca" napisalem. a takiego, co ogladal towar i potwierdzil kupno to i ja szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
4 godziny temu, Belaruss820 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-6-ton-CID757-IDyZxVw.html

Jak myślicie? Warto za takie pieniądze gonić 100km? Służyłaby tylko do wożenia bel siana i słomy, raczej 4 sztuki 120 wejdą po długości? Nie wiem ile ona ma dokładnie długości ale chyba coś koło 5m? Wg Was ile jest realnie warta?

cena znośna, szczególnie że ma kwit, sam bym chętnie w takiej cenie kupił, bo w lubelskim można pomarzyć o czymś takim


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
3 godziny temu, bratrolnika napisał:

 

u mnie słowo droższe od pieniędzy, dzwoniłem do tego pierwszego i potwierdził że będzie, więc ten jeden dzień i tak by mnie nie zbawił

Tak jak mówią Szacunek dla ciebie.........Przerabiałem w ostatnim miesiącu;

-Poszukwiałem krowy i znalazłem został mi transport do ugadania.Facet powiedział ze muszę zostawic 10% zadatku inaczej jak ktoś by inny się zdecydował to odrazu mu sprzedaje.

-Kupywałem ścierniskowca i rano obejrzałem,dogadaliśmy cenę,został transport.Kumpel powiedział że po południu da radę to przywiesć. Jak chciałem facetowi zostawic zaliczkę,to powiedział ze jeszcze raz takie zachowanie i mi nie sprzeda-u niego słowo drozsze od wszystkiego.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Najważniejszy zdrowy rozsądek i zasada ograniczonego zaufania. Raz wziąłem zaliczke, tak jak pisałem niedawno. Nigdy wiecej nie wezmę bo potem sie traci klientów a ten co da zaliczke wodzi pozniej za nos. Chcesz, przyjedź zaplac zabierz, żadnego zaklepywania. Nawet sąsiedzi mnie tak robili w ciula "oj na pewno wezmę od ciebie, trzymaj dla mnie a niedługo będę". A potem jak sie takiego pytasz czy w koncu kupuje czy nie to mowi, ze jednak nie bardzo bo cena trochę za wysoka i zeby opuścić. Ehh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

to lepiej takiego sąsiada sprzedaj i to bez zaliczkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Raz w życiu wziąłem zaliczkę, gość na początku grudnia zostawił pieniądze, powiedział że do świąt przyczepę zabierze, święta minęły, nowy rok też , w potem trzech króli, i nawet Walentynki... Dzwonie, pytam, a on na to że może pan komu innemu sprzedaj, bo on się z kasy wykopsal i nie wie kiedy będzie miał. Przez ten czas zdążyłem odmówić z dziesięciu osobom że już sprzedana.... zaliczkę odwiozłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Dlatego najlepszy zadatek i pisemna umowa na kartce z terminem realizacji,nie odebrał przepada,sprzedałeś wcześniej oddajesz w podwójnej wysokości

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Wielu mi mówiło żeby mu tego zadatku nie oddawać, że jak nie odebrał to srał go pies. Nigdy w życiu nie pozwolę sobie żeby za 500zl ktoś mógł o mnie powiedzieć że go oszukałem, czy cokolwiek innego. Pieniądze oddałem i czuję się z tym dobrze, mogę chodzić z głową podniesiona do góry, niech ktoś się wstydzi że mnie w konia zrobił

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
9 minut temu, bratrolnika napisał:

Raz w życiu wziąłem zaliczkę, gość na początku grudnia zostawił pieniądze, powiedział że do świąt przyczepę zabierze, święta minęły, nowy rok też , w potem trzech króli, i nawet Walentynki... Dzwonie, pytam, a on na to że może pan komu innemu sprzedaj, bo on się z kasy wykopsal i nie wie kiedy będzie miał. Przez ten czas zdążyłem odmówić z dziesięciu osobom że już sprzedana.... zaliczkę odwiozłem

ostatnio kolega sprzedał dwie krowy lm  jakiemuś gościowi.po dwóch dniach odwiózł z powrotem bo się okazało ,że kupił je 60cio letniej matce.I jak je puścili  to stwierdzili ,że to wariaty nie krowy.Kolega oddał kasę ,ale 1tys sobie zostawił ,za fatygę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Teść opowiadał jak sprzedał krowę,na drugi dzień facet przywiózł bo powiedział że całą noc ryczała.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Juz była rezerwacja do jutra,już zmienił na 13.03. kurde nooo...

A zadzwoniłeś chociaż zapytać co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Teść opowiadał jak sprzedał krowę,na drugi dzień facet przywiózł bo powiedział że całą noc ryczała.

Ojciec konia sprzedał gościowi 25 km ode mnie,pojechał do domu wieczorem opijał konia z sąsiadem,ale czy go nie uwiązał czy co bo o północy koń był z powrotem  pod bramą,bez uzdy itp

1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Teść opowiadał jak sprzedał krowę,na drugi dzień facet przywiózł bo powiedział że całą noc ryczała.

Żeby tak teściowie córeczki swoje przyjmowali z powrotem jak za dużo ryczy 😉

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

@bratrolnika: https://www.olx.pl/oferta/zestaw-silownikow-z-pompa-hydrauliczna-CID757-IDvDJgI.html. szukales pompy, tu cena za silownik, ale moze cos ugadasz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

jest tez taka. niby stan nieznany, ale co tu mialoby sie zepsuc? https://www.olx.pl/oferta/pompa-hydrauliczna-wywrotu-CID5-IDyT2dG.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj