Polecane posty

daron64    4247

Jeszcze, wrócę do świateł, ale do znalezionych też pasuje :) patrzyłem na przekaźniki i np elmot można znaleźć od 7 zł do 15. Aż taki rozrzut, czy coś tak taniego mogą podrabiac? Coś nie doczytalem? Czy z czego aż taka różnica może wynikać?

https://motor-x.pl/przekaznik-malogabarytowy-elmot-typ-541-12v-30a-2,p.html

https://www.skuteryczesci.pl/przekaznik-malogabarytowy-elmot-typ-541-12v-30a.html

http://motoczescikapka.pl/mobile/pl/p/Przekaznik-541-Elmot/2968

http://www.eter-mot.com/default.asp?kat=43756&pro=287306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Siedzę z chora córka w domu. Do piątku nie mam jak się gdzieś ruszyć, także chciałem na necie wszystko sobie pozamawiac przez ten czas :)

Druga sprawa - gdzie kupujecie przewody? Jak szukam samochodowych, to większość o bardzo małym przekroju. W niektórych sklepach na necie widzę tylko do 2.5 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16826
daron64 napisał:

Siedzę z chora córka w domu. Do piątku nie mam jak się gdzieś ruszyć, także chciałem na necie wszystko sobie pozamawiac przez ten czas :)

Druga sprawa - gdzie kupujecie przewody? Jak szukam samochodowych, to większość o bardzo małym przekroju. W niektórych sklepach na necie widzę tylko do 2.5 max

jedz do marketu budowlanego typu castorama leroy i kupisz przekroj jaki tylko zechcesz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741
21 minut temu, daron64 napisał:

Siedzę z chora córka w domu. Do piątku nie mam jak się gdzieś ruszyć, także chciałem na necie wszystko sobie pozamawiac przez ten czas :)

Druga sprawa - gdzie kupujecie przewody? Jak szukam samochodowych, to większość o bardzo małym przekroju. W niektórych sklepach na necie widzę tylko do 2.5 max

Jak nie będziesz mógł znaleźć pojedynczych żył to kup np. OMY 3x2,5 i z niego wydlub poszczególne żyły. Jak chcesz to przedzwonie jutro do znajomków na złom i zapytam o przekaźniki, chcesz?

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247
18 minut temu, stempos1980 napisał:

Życzenia Zdrówka dla córy. 

Podziękował :)

13 minut temu, Bananek napisał:

jedz do marketu budowlanego typu castorama leroy i kupisz przekroj jaki tylko zechcesz.

Właśnie jak jestem uziemieniem, to chciałem to wszystko pozamawiac, żeby potem się już nie kręcić po szrotach/sklepach 

4 minuty temu, bratrolnika napisał:

Jak nie będziesz mógł znaleźć pojedynczych żył to kup np. OMY 3x2,5 i z niego wydlub poszczególne żyły. Jak chcesz to przedzwonie jutro do znajomków na złom i zapytam o przekaźniki, chcesz?

Do 2.5 jeszcze są, ale już większych ciężko.  Jak tak na szybko szukam, to na allegro np jeden koleś ma tylko 6. Swoją drogą pisze, że przewód 6, a w opisie że średnica z izolacja 5.5.. 

A co do złomu to jakby mogli wysłać, to jakieś dobre pewnie ze bym wziął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741
11 minut temu, stempos1980 napisał:

Brat tylko nieraz na złomie chcą więcej jak za nowy

Nie ode mnie. Powiedzmy że czasem u nich dorabiam, więc i cen mi nie wywinduja

10 minut temu, daron64 napisał:

 

Do 2.5 jeszcze są, ale już większych ciężko.  Jak tak na szybko szukam, to na allegro np jeden koleś ma tylko 6. Swoją drogą pisze, że przewód 6, a w opisie że średnica z izolacja 5.5.. 

A co do złomu to jakby mogli wysłać, to jakieś dobre pewnie ze bym wziął :)

Ale średnica przewodu nijak ma się do przekroju, a ten jest podawany w mm2

Wysłać oczywiście że by wysłali, podaj mi jakie i ile, to jutro zagadam i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Przekaźniki 541, a z 5 szt, a jak za grosze to i 10,beda leżeć czekać kolejnych remontow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Ciężko mi powiedzieć ile mogą chcieć i jakie mają. Najtańsze nowe koło 5zl, elmoty 7-15,wiec odpowiednio mniej.

Albo inaczej - za 5 dych ile wejdzie, chyba że naprawdę tanio by mieli, to 10szt. :)

35 minut temu, wini napisał:

Dzięki, już pacze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
9 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Punkt widzenia zależy od punktu .... Nie szukałem. Sama wyskoczyła na główną jak tamta poprzednia. Potem już z ciekawości sprawdziłem czy jest tego więcej. Nie mój typ. 

Tomek bez złośliwości to było z mojej strony, z babą źle bez niej jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Siedzę z chora córka w domu. Do piątku nie mam jak się gdzieś ruszyć, także chciałem na necie wszystko sobie pozamawiac przez ten czas :)

Druga sprawa - gdzie kupujecie przewody? Jak szukam samochodowych, to większość o bardzo małym przekroju. W niektórych sklepach na necie widzę tylko do 2.5 max

przewody w hurtowni elektrycznej, ja kupowałem 100m OLY 3X2,5 i z tego wyciągnąłem do instalacji ciągnikowej a z reszty przedłużacze porobiłem i jeszcze z 20m leży na czarną godzinę a to koszt 120 do 180 zł zależy jaka powłoka zewnętrzna i to do dostania w każdej hurtowni elektrzynej i barketach budowlanych typu Castorama 

5 godzin temu, BusteR napisał:

fajne koła  z przodu

1 godzinę temu, daron64 napisał:

Podziękował :)

Właśnie jak jestem uziemieniem, to chciałem to wszystko pozamawiac, żeby potem się już nie kręcić po szrotach/sklepach 

Do 2.5 jeszcze są, ale już większych ciężko.  Jak tak na szybko szukam, to na allegro np jeden koleś ma tylko 6. Swoją drogą pisze, że przewód 6, a w opisie że średnica z izolacja 5.5.. 

A co do złomu to jakby mogli wysłać, to jakieś dobre pewnie ze bym wziął :)

przewody zawsze się podaję o powierzchni  przekroju materiału przewodzącego 

 

 robiłem typu  10mm2 z alternatora do mufy z bezpiecznikiem 40A a z niego wyjście na 12 przewodów 2,5mm2 do bezpieczników a z bezpieczników na przełączniki czy co tam się się podoba ( ja mam instalacje na włącznikach wsówanych do 10A i to mi wystarczy i zabezpieczenia zawsze moc + 10% I pierwsza wyższa od tego wartość bezpiecznika czyli mamy 120 watt dzielimy przez 12 bo tyle Volt w instalacji I wychodzi 10A + 10% z tego czyli 11 ale bezpiecznik dajemy 15


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-john-deere-2000l-21m-nie-hardi-krakowiak-pilmet-CID757-IDyBB8u.html Użytkuje ktoś taki opryskiwacz i mógłby się podzielić opinią na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj