Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Narko    224

Tak bylo jest i bedzie … nie uwzgledniajac okazji,ktore sie trafiaja, pomijajac stary sprzet jak stare plugi zagonowe,grubery itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Sami niemcy nie kupują na tych aukcjach, bo relatywnie drogo i lepiej kupić nową maszynę niż starego repcia w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

A co powiecie na takiego inernationala? To wpełni mechaniczny ciągnik? 

https://www.olx.pl/oferta/case-international-1055-CID757-IDxRNsC.html#755e32658e

Porównując tego Internationala 1055 do Forda 7700 to który lepszy? Proszę nie sugerować się 

ty konkretnym Fordem bo podaję go tylko jako przykład.

https://sprzedajemy.pl/ciagnik-ford-chorupnik-2-e30984-nr53520750

Do którego byłyby tańsze i bardziej dostępne części

 

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28751

@jahooo To wychodzi na to że te aukcje drogiego sprzętu w Niemczech są tylko po to żeby zwolennicy ursusów i zetorow mogli mówić że handlarze w Polsce tylko śmietnik sprowadzają, lepią, łatają i wsadzają polskiego rolnika na minę😂 może tych aukcji żaden Niemiec nie wystawia, tylko ci miłośnicy ursusów i zetorow z Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Znam takiego jednego handlarza, co kupuje ten sprzęt z aukcji i potem wystawia po 3-4 lata na OLX i nikt tego nie kupuje. Zadzwoniłem po pług to taką cenę zaspiewał, że oczy mi wyszły na wierzch. Swój tej samej firmy przerobiłem na hydraulike, a chodziło mi głównie o obrotnicę fabryczną.  I w tej cenie jeszcze wymieniłem wszystkie elementy robocze na nowe, a zostałoby mi jeszcze połowe kasy w kieszeni.

Jeśli za 10-12 tys mam kupić używany, zużyty pług (3 skiby w obrocie) z elementami roboczymi na max 1 rok orania, to mając alternatywe za 14 tys kupić nowy polski pług z gwarancją, odliczeniem VAT wolałbym ten krajowy.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

cena na aukcji a ile kto umie wynegocjować to juz inna bajka. Tak jak z autami np. Za 4 tys euro znajomy dzwonil i dawal 2.5 ale gebels iparty i nie no to nie i często po paru dniach sami oddzwaniali ze oddaja za tyle a on w tedy jeszcze w dół i kupowal za polowe kasy ale znal przy tym perfekt niemiecki.

Takze cena w ogłoszeniu to nie cena sprzedaży a w większości przypadków cena sugerowana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak bo tych z zachodu stać na nowy sprzęt a nam ciągle brakuje , sam brałem ciągnik w ciemno od handlarza i kilka innych maszyn w ciemno . Było o tym wcześniej w tym temacie , jak się zna maszynę nikt nas nie zagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28751
31 minut temu, jahooo napisał:

Znam takiego jednego handlarza, co kupuje ten sprzęt z aukcji i potem wystawia po 3-4 lata na OLX i nikt tego nie kupuje. Zadzwoniłem po pług to taką cenę zaspiewał, że oczy mi wyszły na wierzch. Swój tej samej firmy przerobiłem na hydraulike, a chodziło mi głównie o obrotnicę fabryczną.  I w tej cenie jeszcze wymieniłem wszystkie elementy robocze na nowe, a zostałoby mi jeszcze połowe kasy w kieszeni.

Jeśli za 10-12 tys mam kupić używany, zużyty pług (3 skiby w obrocie) z elementami roboczymi na max 1 rok orania, to mając alternatywe za 14 tys kupić nowy polski pług z gwarancją, odliczeniem VAT wolałbym ten krajowy.

To u nas w okolicy jest taki Marcinek, handlarz autami z Niemiec. Może i ładne ma te auta, i nie stargane, ale ceny ma półtora raza tyle co takie same auta w ogłoszeniach. Wszyscy handlarze kupują, sprzedają, a on kupi i się buja po rok z każdym gratem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
8 godzin temu, andrzej612b napisał:

Tak bo tych z zachodu stać na nowy sprzęt a nam ciągle brakuje ,..

brakuje temu który chce nówkę kupić ze swojej kieszeni , ten co na kredyt czy inne prowy lub dotacje to nie ma problemu z zakupem choć mnie to do dobrej zachodniej używki dobrej sporo jeszcze brakuje a cudzą sobie nie porobie

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

jahooo napisał:

wybij sobie z głowy tunning na 82KM bo skrzynia nie wytrzymuje, to skrzynia z małego władka i 60KM to skraj jej możliwości.

Gdzie Ty to wyczytałeś? Bo jak patrzę w katalog to LTZ ma zupełnie inną skrzynię niż T25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

panowie , 

czy do rozsiewaczy kłos i motyl da sie gdzieś dokupić kompletne całe skrzynie nawozowe jako części zamienne ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Pewno się da tylko trzeba przekonać interneta. 

Wpisz w wujka GOOGLE : Kosz do rozsiewacza Motyl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
6 godzin temu, szmergiel napisał:

A dlaczego sądzisz że panewki to lipa? ja mam zgoła odmienne zdanie że są najlepsze 

 

5 godzin temu, qunie napisał:

 

zgadzam się panewki są o niebo trwalsze

Rozbierałeś kiedyś że tak twierdzisz. One mają tylko jedną zaletę prostota w rozebraniu w razie awarii i nic po za tym

Wady to że stawiają duży opór, przez co szybciej i bardziej się nagrzewają a jak się nagrzewają- wał i sama panewka jest tak gorąca po dniu że nie można dotknąć do tego jak mają luz a napęd wału jest od łańcucha to wtedy szybciej się ten łańcuch zużywa. A przy 20-30 letnim kombajnie te miejsca gdzie pracuje panewka na wale są tak zużyte że aż z logiki osłabione (wujek miał że z tego powodu pękł rozwalił przenośnik, odrzutnik i pogiął się wytrząsacz)

Łożyska zaś się praktycznie nie grzeją mają opór prawie zerowy- 20 lat mamy stare Volvo z czego 15 lat już na przerobionych z panewek na łożyska wytrząsaczach i ani razu nic nie było robione a na panewkach to co roku trzeba luz kasować. Dziwie się wam że tak myślicie bo wszyscy w okolicy wiedząc o tym że ojciec przerobił to na łożyska przychodzili zobaczyć jak to u siebie zrobić

Dla mnie panewka to lipa ale nie mówię że nie kupię kombajnu na panewkach jeżeli będzie w dobrym stanie to zostanie przerobione to na łożysko- koszt niewielki lecz pracochłonny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
https://www.olx.pl/oferta/wal-tandem-do-beczkowozu-CID757-IDy2u1q.html Dość tanie wały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, konteno napisał:

panowie , 

czy do rozsiewaczy kłos i motyl da sie gdzieś dokupić kompletne całe skrzynie nawozowe jako części zamienne ? 

 

A czy od Kosa nie może być? 

 

1 godzinę temu, leonardo111 napisał:

Ja pierdziu O.o za co taka cena toż to za tą samą kasę można kupić używkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
3 godziny temu, konteno napisał:

panowie , 

czy do rozsiewaczy kłos i motyl da sie gdzieś dokupić kompletne całe skrzynie nawozowe jako części zamienne ? 

 

Taką z włókna szklanego ? jeśli tak to ja mam i chętnie sprzedam , pisz na priw.


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, macin87 napisał:

 

Rozbierałeś kiedyś że tak twierdzisz. One mają tylko jedną zaletę prostota w rozebraniu w razie awarii i nic po za tym

Wady to że stawiają duży opór, przez co szybciej i bardziej się nagrzewają a jak się nagrzewają- wał i sama panewka jest tak gorąca po dniu że nie można dotknąć do tego jak mają luz a napęd wału jest od łańcucha to wtedy szybciej się ten łańcuch zużywa. A przy 20-30 letnim kombajnie te miejsca gdzie pracuje panewka na wale są tak zużyte że aż z logiki osłabione (wujek miał że z tego powodu pękł rozwalił przenośnik, odrzutnik i pogiął się wytrząsacz)

Łożyska zaś się praktycznie nie grzeją mają opór prawie zerowy- 20 lat mamy stare Volvo z czego 15 lat już na przerobionych z panewek na łożyska wytrząsaczach i ani razu nic nie było robione a na panewkach to co roku trzeba luz kasować. Dziwie się wam że tak myślicie bo wszyscy w okolicy wiedząc o tym że ojciec przerobił to na łożyska przychodzili zobaczyć jak to u siebie zrobić

Dla mnie panewka to lipa ale nie mówię że nie kupię kombajnu na panewkach jeżeli będzie w dobrym stanie to zostanie przerobione to na łożysko- koszt niewielki lecz pracochłonny

 

Kasować luz na panewkach drewnianych, to trzeba nie wiedzieć z czym ma się do czynienia. Jak dociągniesz i nie zostawisz luzu to nie dziwne, że Ci się grzeje i wałek wyciera. Tak robią wszyscy wychowani na bizonie, tymczasem tam ma być luz. Nic się nie grzeje. Tyle lat claasy chodziły i chodzą na drewnie i jest dobrze, tylko "domorosłe inżyniery" poprawiają fabrykę. Mam 88 21-letni i panewki fabryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
https://www.olx.pl/oferta/plug-czteroskibowy-firmy-akpil-kverneland-CID757-IDxfFkz.html sprzety kolegi polecam

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Ojciec ma jeszcze claasa europę z 1960 roku i panewki siedzą fabryczne, nic się nie grzeje nawet po całym dniu koszenia. Wystarczy pilnować luzów i smarować zgodnie z instrukcją. Bezawaryjne tak samo jak łożyska, jak są zadbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

wojtal24 napisał: https://www.olx.pl/oferta/plug-czteroskibowy-firmy-akpil-kverneland-CID757-IDxfFkz.html sprzety kolegi polecam ta cena to za ile plugow? bo chyba nie za jeden akpil do remontu. choc akpil nawet 100% sprawny nie jest tyle warty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26
5 minut temu, jahooo napisał:

Ojciec ma jeszcze claasa europę z 1960 roku i panewki siedzą fabryczne, nic się nie grzeje nawet po całym dniu koszenia. Wystarczy pilnować luzów i smarować zgodnie z instrukcją. Bezawaryjne tak samo jak łożyska, jak są zadbane.

drewniane smarujesz? jak często? naprawdę czy tylko tak piszesz                 pilnować  luzów  jak? przecież na osi po jakimś czasie robi się jajo                                                                                                                              

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj