Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9205

No na lancach wirówkach to jest problem, chyba że dodatkowo na usługach sąsiadowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Znajomy przy około 30-40 krowach, 50ha ornego i drugie tyle TUZ ma cztery ciągniki w przedziale mocy 52-90, w tym 360 i JD 5090M Jakoś daje radę a trzeba zaznaczyć, że jest spore rozdrobnienie gospodarstwa, bo 3/4 pól nie przekracza 1ha. A jeśli o opryskiwaczu mowa to ma 600l/15 metrów ale jemu akurat starcza na styk, bo używa tylko do randapowania ściernisk w razie potrzeby i czasem coś wiosną na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Sam go oglądałem w ogłoszeniach - za te pieniądze nie warto. Z zasadniczych wad za tę cenę - nie ma rewersu. Kabina widze trochę sfatygowana, cały malowany - nie wiadomo co ta farba kryje.  Za 32 tys można kupić fajny zachodni ciągnik.

A badziej adekwatna cena to tu :

https://www.olx.pl/oferta/mtz-82-belarus-CID757-IDx0UiU.html#3821ed6851

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
27 minut temu, jahooo napisał:

Da radę , 3 kierowców na zmianę i 24h/dobę , jedna beczka 2ha - 35 beczek  - jakiś tydzień pryskania w jednym rzucie

U mnie 20 lat temu to ojciec Lancet stosował jak się tylko pojawił. A Chwastoxem (samym) to już nie pamiętam kiedy było pryskane zboże, mimo, że to ściana wschodnia. W 1990 roku stosowaliśmy w pszenicy Glean (głownie), Aminopielik, Chwastox extra

tylko znając życie tam beczka starczała na 1,6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Z wirówkami nie ma ch... 400l na 2ha nie starczy, ale z płaskostrumieniowymi da radę. Zwykle szło 300l/ha z wirowymi, ojciec ma jeszcze taki zabytek, ile ha tyle wyjazdów

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

MMAT są dość dobre, ale taniej kupuję w sklepie u siebie, niż na allegro. Na moje potrzeby to zakup na 3-4 sezony, więc zainwestowałem w dwustrumieniowe

Edytowano przez jahooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Czasem nie potrzeba nie wiadomo jakiego sprzętu aby obrobić to co się ma. Jak ktoś chce to i mniejszym sprzętem zrobi to samo co ten duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

zetorki12 napisał:

Twoja żona wierzy w takie tłumaczenie ?

nie sprzęt ale technika zrobi z ciebie zawodnika 😉😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 W tym ładowaczu oprócz ceny, nic do mnie nie przemawia. By go zcywilizować na 3 sekcje,i by na euro pasowało,już nie mówię o udżwigu ,czy samopoziomowaniu,potrzeba koło 3 tys,i ta adaptacja jakaś,jakby jej czegoś ,,brakło''.Weż na krechę resztę i kup nowy. Nie będziesz brał do łba że coś nie pasuje.W cenie mątarz. A do czego go będziesz używać,to jeszcze nie raz się zdziwisz [kota zdejmiesz z dachu,flaga na dzień niepodległości,pranie,zrywanie wiśni,odpalanie opon,lisa odgonisz,płot naprawisz,drzwi przesuniesz, hamulec ręczny........];)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Do prac podwórzowych np. chcę położyc trochę kostki krawężniki 100kg szt, drzewa z lasu przywiez, big bagi z nawozem 500 kg, załadować przyczepę zboża itp, czasem przyczepę piachu. Hodowli nie mam. Trzy sekcje nie bardzo potrzebne, łyche przypiołbym ręcznie , gość ma też widły do skrzyniopalet od koparki, samopoziomowanie piękna sprawa ale nie w takiej cenie.

Trochę mnie ostudziłeś ale w tych pieniądzach to co wymagać.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
3 godziny temu, kizak napisał:

 W tym ładowaczu oprócz ceny, nic do mnie nie przemawia. By go zcywilizować na 3 sekcje,i by na euro pasowało,już nie mówię o udżwigu ,czy samopoziomowaniu,potrzeba koło 3 tys,i ta adaptacja jakaś,jakby jej czegoś ,,brakło''.Weż na krechę resztę i kup nowy. Nie będziesz brał do łba że coś nie pasuje.W cenie mątarz. A do czego go będziesz używać,to jeszcze nie raz się zdziwisz [kota zdejmiesz z dachu,flaga na dzień niepodległości,pranie,zrywanie wiśni,odpalanie opon,lisa odgonisz,płot naprawisz,drzwi przesuniesz, hamulec ręczny........];)

dokładnie jak miałem 1 sekcje to tylko gnój wyrzucałem a jak mam 3 sekcyjny to przestałem taczki używać wszystko turem 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
3 godziny temu, adam131 napisał:

Chodzi o montaż?

   Tak     ,wywalało mi błąd,a miałem zastosować tam cudzysłów,a nieopatrznie puściłem tekst  . Chodziło mi o to, że w cenie zamontują,tylko idą po najmniejszej linii oporu.😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj