Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fendt308lsa    425

Panowie taki palnik nada się do grzania lemieszy żeby je prostować https://allegro.pl/palnik-gazowy-do-lutowania-lutownica-3-dysze-lampa-i6774257278.html ? 

I co myślicie o takim pługu https://www.olx.pl/oferta/plugi-4-skibowe-obracane-kverneland-non-stop-CID757-IDvtoZi.html#a0036aa416 ?

Ażurowe pługi ładnie orają ale ceny tych listew bardzo drogie 40 zł jedna listwa :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

Lemieszy nie warto prostować 

No pewnie że nie :D

Lepiej kupować nowe co każdy przejazd.... Na polach mam pełno kamieni i niestety nie mam innego wyjścia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego , jak Ty masz lemiesze które dają się prostować ,  to Ty nie masz lemieszy , tylko kawałek jakiejś blachy . Kup takiej firmy , która wymieni w ramach gwarancji jak się wygnie lub pęknie . Są takie .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
13 minut temu, Fendt308lsa napisał:

No pewnie że nie :D

Lepiej kupować nowe co każdy przejazd.... Na polach mam pełno kamieni i niestety nie mam innego wyjścia. 

To trzeba pług zmienić ;) lemiesz prostowany wygniesz na pierwszym mniejszym kamieniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425
6 minut temu, Rolnik7343 napisał:

To trzeba pług zmienić ;) lemiesz prostowany wygniesz na pierwszym mniejszym kamieniu 

To to i ja wiem ale do póki zmienię pług muszę jakoś chyba tym orać :D

Ależ rada no nie wiedziałem :D 

14 minut temu, zetorki12 napisał:

Kolego , jak Ty masz lemiesze które dają się prostować ,  to Ty nie masz lemieszy , tylko kawałek jakiejś blachy . Kup takiej firmy , która wymieni w ramach gwarancji jak się wygnie lub pęknie . Są takie .

Nie mam zamiaru płacić nie wiadomo ile za lemiesze ;) Jaki by nie był to się u mnie pogną na kamieniach, prostując je zaoszczędzam sporo bo co każdy przejazd prawie mógłbym zakładać nowe lemiesze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze raz powtarzam - GWARANCJA ! Nie ma że się wygnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
5 godzin temu, Fendt308lsa napisał:

I co myślicie o takim pługu https://www.olx.pl/oferta/plugi-4-skibowe-obracane-kverneland-non-stop-CID757-IDvtoZi.html#a0036aa416 ?

Ażurowe pługi ładnie orają ale ceny tych listew bardzo drogie 40 zł jedna listwa :S

Zwróć uwagę na stan obrotnicy - obejrzałem kilka i w rabe straszne luzy się robią na sworzniu. No i same w sobie lekkie nie są (waga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
6 godzin temu, Fendt308lsa napisał:

Ażurowe pługi ładnie orają ale ceny tych listew bardzo drogie 40 zł jedna listwa :S

Tylko 4 dychy za listwe? Zobacz ile kosztuje pełna odkładania ori. 

4 godziny temu, Fendt308lsa napisał:

Lepiej kupować nowe co każdy przejazd.... Na polach mam pełno kamieni i niestety nie mam innego wyjścia. 

 

3 godziny temu, Fendt308lsa napisał:

To to i ja wiem ale do póki zmienię pług muszę jakoś chyba tym orać :D

Ależ rada no nie wiedziałem :D 

Nie mam zamiaru płacić nie wiadomo ile za lemiesze ;) Jaki by nie był to się u mnie pogną na kamieniach, prostując je zaoszczędzam sporo bo co każdy przejazd prawie mógłbym zakładać nowe lemiesze... 

Przedtem meczylem się ug3, przeróżne lemiesze (ale z tanich),  to jakaś porażka. Na 4.5ha szło po 6 lemieszy. Powyginane w paragraf, połamane, pourywane. Kurwicy szło dostać.  Teraz jak plug na zabezpieczeniu,  lemiesze zamienniki, tylko nie jakieś tam najtańsze i po niecałych 30ha tylko dłuta odwrocilem. Za lemiesze warto zapłacić nie wiadomo ile i mieć spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

No właśnie w tym problem że męczę się polskim radłem i szukam czegoś obracanego non stop. 

Bo już szału dostaje z oraniem.... Męka nie robota a to lemiesze się pogną albo skiba się urwie na kamieniu.... xD 

Chyba kverneland będzie najlepszym wyborem ze względu na najtańsze części i wybór w ofertach kupna.

Zazdroszczę niektórym ziemi gdzie pług na zabezpieczeniu śrubowym daje radę bez problemu... 

Samo kupno pługa dwa razy tańsze, eksploatacja maszyny o ile mniejsza. A tak wez człowieku kupuj wszystko z zabezpieczeniem non stop ¬¬ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja oddam 20 ha piachu za 20 gliny jak to dla Ciebie problem. Kamienia większego jak pięść nie znajdziesz.

Co do palnika to tylko do lutowania się nadaje. Mam podobny. Lepszy już będzie palnik do papy , jedną dyszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425
12 minut temu, Thomas2135 napisał:

To ja oddam 20 ha piachu za 20 gliny jak to dla Ciebie problem. Kamienia większego jak pięść nie znajdziesz.

 

Wiadomo że taka ziemia lepsza jak piach, u mnie ziemie są ciężkie głównie glina. 

Uprawa do lekkich nie należy. Mieszkam na pograniczu mazur i podlasia w stronę mazur zaczynają się naprawdę niezłe pola góry i glina, na podlasiu trochę lżejsze te ziemie miejscami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, daron64 napisał:

Tylko 4 dychy za listwe? Zobacz ile kosztuje pełna odkładania ori. 

 

Przedtem meczylem się ug3, przeróżne lemiesze (ale z tanich),  to jakaś porażka. Na 4.5ha szło po 6 lemieszy. Powyginane w paragraf, połamane, pourywane. Kurwicy szło dostać.  Teraz jak plug na zabezpieczeniu,  lemiesze zamienniki, tylko nie jakieś tam najtańsze i po niecałych 30ha tylko dłuta odwrocilem. Za lemiesze warto zapłacić nie wiadomo ile i mieć spokój. 

jak sobie przypomnę czasy orki ug 2  40 ha  to mnie telepie na samą myśl o tym  co chwile pranie młotem zeby lemiesz wyprostować i dwa,trzy lemiesze na zapas w kabinie jak się któryś urwie teraz mam agromasza PO-R 3  całkiem inna robota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
29 minut temu, rafix255 napisał:

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/hrgX/

ja was kręcę same orginały igły nie smigane pewnie będzie płakał jak będzie sprzedawał

Tak przyczepa rama nie pogięta to niby czemu siłownik dołem do tyłu leci?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj