Polecane posty

Gość   
Gość

Klimek tańszego nic nie ma a na śląsku to już wgl nic nie ma. Laweta 2000 a paliwa 7 litrów na godzinę to jakieś 500 zl by wyszło. Twierdzisz że technicznie sprawne krótki okres czasu. Rocznik trochę stary ale jak wszystko dobre to jeszcze posłuży.  Po przyczepę samozbierajaca co była kupiona w cenie złomu też jechaliśmy 100 km zetorem tam i spowrotem. Budżet jest ograniczony jakby kosztował 36 to i na lawete by styklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Jak będziesz miał 60 lat na karku, to będziesz klął takie durne pomysły z jeżdżeniem ciągnikiem przez pół kraju, ale chyba nie zrozumiesz aluzji. Zdrowie własne jest warte każdych pieniędzy. Wydasz 1500 więcej na lawetę i masz komfort. A co do ceny, to on nie jest wart więcej niż 35 tys

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-5610-new-holland-ciagnik-rolniczy-ford-5610-z-ladowaczem-ID6zfn5l.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-1014-4x4-CID757-IDsQwYh.html#f0f93a93e3

Ja nie jestem maniakiem zetorów, ciągniki może i kiedyś fajne, ale dziś można w ofertach przebierać

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
7 minut temu, MarcinNH napisał:

Klimek tańszego nic nie ma a na śląsku to już wgl nic nie ma. Laweta 2000 a paliwa 7 litrów na godzinę to jakieś 500 zl by wyszło. Twierdzisz że technicznie sprawne krótki okres czasu. Rocznik trochę stary ale jak wszystko dobre to jeszcze posłuży.  Po przyczepę samozbierajaca co była kupiona w cenie złomu też jechaliśmy 100 km zetorem tam i spowrotem. Budżet jest ograniczony jakby kosztował 36 to i na lawete by styklo

Ile kilosów jest od ciebie ten Zetor? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, jahooo napisał:

Jak będziesz miał 60 lat na karku, to będziesz klął takie durne pomysły z jeżdżeniem ciągnikiem przez pół kraju, ale chyba nie zrozumiesz aluzji. Zdrowie własne jest warte każdych pieniędzy. Wydasz 1500 więcej na lawetę i masz komfort. A co do ceny, to on nie jest wart więcej niż 35 tys

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-5610-new-holland-ciagnik-rolniczy-ford-5610-z-ladowaczem-ID6zfn5l.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Ja nie jestem maniakiem zetorów, ciągniki może i kiedyś fajne, ale dziś można w ofertach przebierać

 Po za tym że to nudna taka jazda , to czemu ma dostać od tego uszczerbku na zdrowiu ? Nie zdarza wam się całe dnie w traktorze orząc czy tam inne roboty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

A wiesz co to opadnięcie żołądka, choroba wibracyjna ? Po co dodatkowo cierpieć w ciągniku w taką pogodę przez kilkanaście godzin?

Mogłem przyjechać kombajnem 100km na kołach, tylko czy warto się trząść przy takiej pogodzie dla kilkuset złotych cały dzień ? Zdrowia nie kupi za te pieniądze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem ze cena zetorow jest zawyzona sam sprzedałem 7245 z wszystkimi łysymi oponami za 39 ale konstrukcja nam znana i na nasze użytkowanie wystarcza.

300 km

 

Edit zresztą co za różnica czy robię w polu 10 godz czy jadę po drodze. Równie dobrze mogę dostać opadniecie Żołądka jeżdżąc na crossie

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

https://sprzedajemy.pl/plugi-2-skibowe-pieniany-2-e30984-nr54940256

Może taki do C330 ? Do tej firmy części widziałem, że są dostępne

No właśnie, konstrukcja Zetora jest znana i jej uroki też. Dobre części do Zetora nie są "tanie jak barszcz" a i niektóre trudno dostępne, zwłaszcza do wersji eksportowych.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jahooo napisał:

A wiesz co to opadnięcie żołądka, choroba wibracyjna ? Po co dodatkowo cierpieć w ciągniku w taką pogodę przez kilkanaście godzin?

Mogłem przyjechać kombajnem 100km na kołach, tylko czy warto się trząść przy takiej pogodzie dla kilkuset złotych cały dzień ? Zdrowia nie kupi za te pieniądze.

Pewno by mi się nie chciało , ale nie widzę w takiej jeździe jakiegoś specjalnie ekstremalnego wyczynu . No chyba że jechać w najbliższych dniach , a jeszcze ogrzewanie by nie działało .  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Ekstremalny nie, ale trzeba sobie postawić pytanie, czy warto. Kiedyś jeździłem co zimę z tytoniem po 50km w jedną stronę raz w tygodniu, bo nie było innej opcji transportu, a pod koniec uprawy tytoń woził busik z przyczepką , zupełnie inny komfort i warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie te czasy aby jechać ciągnikiem kupę kilometrów, raz że laweta to nie problem a dwa ruch nie mały, przyjemność z jazdy też wątpliwa

mnie po 10km już coś trafia, szczególnie że większość kierowców osobówek jest jaka jest ¬¬

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dokładnie, jeszcze ta przyjemność z utrudniania ruchu. Co innego jeździć po wsiach, gdzie ruch nieduży a co innego jechać całą Polskę jakąś trasą, gdzie jest po jednym pasie w każdym kierunku i tworzą się ogromne korki. A na drogi ekspresowe i autostrady to pojazdy wolnobieżne mają chyba całkowity zakaz wjazdu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

Nowym z salonu jednym jechałem ponad 80 km, drugim ponad 60km, ale 300 bym nie pojechał bo by mi się nie chciało.

Nawet po 2 zł/km za lawetę to daje 1200zł za kurs.  Niechby i te 1500 zł to chociaż głowa spokojna, że mandatu się nie zapłaci, drogi nie pomyli, kapcia na obcej ziemi nie złapie itp.:D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
17 minut temu, Agrest napisał:

 

Nawet po 2 zł/km za lawetę to daje 1200zł za kurs.  Niechby i te 1500 zł to chociaż głowa spokojna, że mandatu się nie zapłaci, drogi nie pomyli, kapcia na obcej ziemi nie złapie itp.:D

Podeślij nr telefonu Karola od lawety koledze @MarcinNH i przy okazji i mi bo gdzieś zapodziałem :D

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja samochodem przejadę ze 100 km to zdycham a co dopiero ciągnikiem. Radzę sprawdzić czy po drodze nie ma jakiejś ekspresówki, czy autostrady, bo jak zaczniesz omijać i jeździć bocznymi drogami to i 400 km zrobisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
3 godziny temu, michal12301 napisał:

Sprzedany za 1350 ;) no to kiedy tą flaszkę pijemy?

Widzisz kolego w wszyscy marudzili,że drogo,że samoróbka i takie tam a wystarczyło pomalować i kupiec znalazł się momentalnie za przyzwoitą cenę dla obu stron. Jak ktoś nie przewala setek czy tysięcy bel to będzie zadowolony bo chwytak może wyglądał na delikatny ale przy tym i lekki a to dla wielu ważna sprawa przy mniejszym ciągniku.

Na wspólna flaszkę za daleko ale za moje zdrowie możesz wypić przy jakiejś okazji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
3 godziny temu, MarcinNH napisał:

Niech się wypowie jakiś ekspert https://www.olx.pl/oferta/zetor-7745-turbo-7245-CID757-IDsPIF9.html brać?  Coś opuści na tylne opony, u gościa dwa lata, technicznie wszystko działa tylko 300 km do domu i jest plan na kołach jechać. Jak jest jakaś okazja to szybko się sprzedają a wiosna za pasem

Marcin przynajmniej o te 10 kafli jest za drogi i powiem Ci że  trasą s8 od Mszczonów do Piotrkowa masz zakaz a na 1 od Piotrkowa też masz zakazy do Katowic. A od Katowic do Jastrzębia masz jeszcze około 70 km zakorkowanej trasy przez ciebie jak byś pomyślał ciągniki em więc pomyśl może coś bliżej znajdziesz. Jak to koledzy piszą niewartościowych. Znajomy prowadził case 7220 na kołach prawie 400 km to powiedział że już nigdy więcej takich tras ciągnikiem a ma laweta na podwórku to nie bo szkoda było mu samochodu i lawety ganiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

W dzisiejszych czasach jechać 300 km. ciągnikiem na kołach to trzeba być desperatem. Zetora nie krytykuję ani za to,że to Zetor ani za to jak wygląda bo to kolegi sprawa. Widać ma zaufanie do marki :D ja bym wolał co innego ale co bym nie kupił to nie jechałbym tym na kołach te 300 km. nawet gdyby w tą trasę wybrały się ze mną te dwie hostessy siedzące na Ursusie, które Mocny ostatnio wstawił :D

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
czego jak czego ale na takiej trasie to najbardziej obawial bym sie jakiejs awari czy kapcia .
  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Wystarczy,że paliwo przytka i trzeba stać na tym wypizdowiu jakie teraz nam przyroda zaserwowała. Jak stanie gdzieś w jakimś newralgicznym miejscu to trzeba zholować i szukać pomocy na obcym terenie...czy to wszystko warte jest paru stów więcej na lawetę, która przywiezie ciągnik pod dom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą trasą to jeszcze nie planowałem nawet, w pon jedziemy zobaczyć go, piszecie że transport na pusto, znacie takie strony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj