Polecane posty

mate12345    27
27 minut temu, jahooo napisał:

Nie wiem, jaki masz ciągnik, ale bierny nie dorównuje aktywnemu. Gdybym miał ciągnik o większej masie i większej mocy, to wolałbym 2,5m aktywny do siewu niż 3m bierny. To jest tylko moje zdanie. U mnie sporo osób przerzuciło się po 2-3 latach eksploatacji z biernych na aktywne. Na polu jakość uprawy odróżnisz gołym okiem.

ciągnik to claas ares 616 110km posiada komplet obciążników jak by było za mało to się dołoży od ursusa  na jakimś mocowaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja na twoim miejscu szukałbym zestawu aktywnego ciągnik da radę.  Zresztą, jak kupisz bierny, to sam się przekonasz. Owszem, agregowanie  siewnika z agregatem to oszczędność przejazdów, ale nie zawsze da się ładnie uprawić biernym, a aktywny robi lepszą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
2 godziny temu, Belaruss820 napisał:

https://m.olx.pl/oferta/rozsiewacz-sulky-kuhn-1250l-nie-amazone-motyl-vicon-CID757-IDq7SVj.html

Jakieś opinie o sulky? Widać że talerz wyłupany,jaki koszt nowego?czy taki wyszczerbek nie wpłynie niekorzystnie na wysiew?

Miałem poprzednika czyli modep DR i sialo to dobrze. A w tym  talerz chyba ma taką szczelinę do jego zdejmowania. Minusem sa mieszadla na tej samej osi co talerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
5 godzin temu, jahooo napisał:

Nie wiem, jaki masz ciągnik, ale bierny nie dorównuje aktywnemu. Gdybym miał ciągnik o większej masie i większej mocy, to wolałbym 2,5m aktywny do siewu niż 3m bierny. To jest tylko moje zdanie. U mnie sporo osób przerzuciło się po 2-3 latach eksploatacji z biernych na aktywne. Na polu jakość uprawy odróżnisz gołym okiem.

Nie do końca się z Tobą zgodzę , na gleby ciężkie ok jest lepszy aktywny jednak na słabsze lekkie i zakamienione już bierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    27

Tylko ja właśnie mam różne gleby od ciężkich glin wręcz aż czerwonych do żółtych piasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
43 minuty temu, mate12345 napisał:

Tylko ja właśnie mam różne gleby od ciężkich glin wręcz aż czerwonych do żółtych piasków.

Nie ma czegoś takiego jak sprzęt na każde warunki, u Mnie osobiście lepiej sprawdza się agregat bierny. I na jesień mam zamiar zbudować zestaw zbliżony do tego ze zdjęcia.

Duże gospodarstwo koło Mnie też zrezygnowało z czynnego i jadą od dłuższego czasu biernymi tyle że za uprawę odpowiadają sekcje talerzowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jak masz gliny które się zbrylaja po deszczu to lepszy będzie aktywny. Jak lekkie piaski czy płowe to bierny da ci mniejsze zużycie paliwa przy takim samym efekcie. Aktywny pracuje równie dobrze przy mniejszych i większych prędkościach roboczych a aktywny im szybciej tym lepiej uprawia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Może ktoś podpowie - mam 2liny po 20m, jedną 12, druga 14. Jedna, chyba ta cieńsza, chce podzielić, a grubsza zostawić w jednym kawałku. Jakie haki do tych lin będą wystarczające? 3.5 starczy, czy 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

To jest lubelskie, tu wszystko ma posrane ceny z sufitu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
19 minut temu, michal12301 napisał:

Patrze ty z tych co jak widza w markecie szyld promocja to idzie w tamtą miejsce bo myślisz że na serio okazja.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    27
21 minut temu, michal12301 napisał:

Możliwe że szybko chce sprzedać starsze maszyny albo wymienić za nowsze z jakąś dopłatą. Teraz wstania nowe maszyny massey ferguson tylko w innej miejscowości i tam ma również używane ale w miarę nowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Egzamin zda. Siewnik malowany, zęby w bronie do wymiany. Wałek chyba bez sprzęgła. Za drogo, max. 15000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

nie poszukuje ktoś kół do d-44 d-35? bo mam koła 17.5 od ciężarówki które pasują do tych przyczep 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

do d46 tyż to pasuje?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

wiesz co nie wiem dokładnie jak chcesz to mogę ci zmierzyć rozstaw jak mam, w sumie to mógłbym i zrobić tarcze do każdej piasty ale wtedy musiał bym koła rozbierać i wgl


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj