Polecane posty

Agrest    25596
7 minut temu, PRIMO napisał:

Handlarze tak mają jeśli chodzi o dowóz cmokają stękają. 

Jak by co mam namiar na gościa który zajmuje się transportem z tamtych stron. 

Ponoć to rolnik. 

Jak znajomy to podpytałbyś za ile by przywiózł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
2 godziny temu, Agrest napisał:

To dolne otwieranie to dobre jakościowo, bo słyszałem, że lubi się drut krzywić i środkiem pod ciężarem się rozchodzi i sypie się?

Warta tych 18 tys z przywozem na miejsce>?

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-d-55-3-strony-otwieranie-dolem-nowe-burty-plandeka-CID757-IDqBhoN.html#836264a992;promoted

Moim zdaniem drogo.

 Ja D-55 z tamtych stron kupiłem za 9 000. Podwójne burty, dwie nowe opony, sprawne hamulce, hydraulika i światła, tylko podłoga trochę słaba ale jeszcze się trzyma (3 lata jeżdżę).

Oczywiście bez dolnego otwierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak znajdziesz drugą D-55 za 9000 to daj mi znać, kupię bez zastanowienia. Oczywiście ta była z papierami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

Tak z papierami, bez jest dla mnie warta tyle ile waży, nie mam możliwości załatwienia papierów, ale jako ciężarowa, dopiero w tamtym roku ją na rolniczą przerobiłem.

Wiesz moim zdaniem D-55 są warte realnie +/- 10 000, a to że ludzie wołają za nie +/- 20 000 cóż cenić a sprzedać to dwie różne sprawy... na Sprzedajemy.pl jest 1012 za 28 000, fakt bardzo ładny ale kto tyle za niego da....

 

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrobelek02    11
Ta przyczepa z Niemiec z tym najazdowym to lipa. troche podloga i rama to sito bo chyba tam jakies dziury widze. I z tymi silownikami tez pewnie wkręta daje. Mam bardzo podobną jedna na 2W i jedną 3W i swietnie sie spisuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

https://www.olx.pl/oferta/lamborghini-1506-CID757-IDrRdvL.html

panowie ktoś coś o tych ciągnikach?

szukam szukam i jest lipa

dzisiaj pojechałem 200km w jedną stronę żeby się dowiedzieć że właśnie sprzedane a rano dzwoniłem to było aktualne

a i jeszcze jedno jest ktoś kto ma blisko do tego lambo żeby podjechać i obejrzeć bo mam ponad 300km do niego a w tygodniu za nic się nie wyrwę

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

czyli lepiej sobie darować a o co chodzi z tym hamulcem najazdowym nie przejdzie przeglądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Zależy od stacji diagnostycznej ale może nie przejść przeglądu. Sąsiadowi zrobili bez problemu przegląd, a znajomemu na innej stacji nie chcieli zrobić i zakładał pneumatykę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
7 godzin temu, Agrest napisał:

To dolne otwieranie to dobre jakościowo, bo słyszałem, że lubi się drut krzywić i środkiem pod ciężarem się rozchodzi i sypie się?

Warta tych 18 tys z przywozem na miejsce>?

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-d-55-3-strony-otwieranie-dolem-nowe-burty-plandeka-CID757-IDqBhoN.html#836264a992;promoted

Za taką kasę to będę miał Brandyske 9ton za około miesiąc do sprzedania, nowa podłoga burty, w tej cenie to nawet dolne otwierania, plandeka i koła bezdetkowe. A bez otwierania dołem bez kół i plandeki powinna najdroższa byc za ani 15tys, oczywiście zarejestrowana i opłacona w Polsce. Pozdrawiam 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
18 godzin temu, PRIMO napisał:

Co sądzicie o tym rozsiewaczu wart uwagi,na co zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie?o.O

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-rauch-800-komet-nie-amazone-siewnik-kuhn-CID757-IDrpxVJ.html

Odpuść sodbie i poszukaj MDS-a dołożysz kilkaset zł a będziesz miał już solidną maszynę. Te nie mają żadnej regulacji szerokości, zmienia się to wymieniając tarcze. Nie ma też hydrauliki. Do tego nie ma tabel a do mds-a ściągasz apkę i masz wszystko co potrzeba.

14 godzin temu, PRIMO napisał:

Ja bym długo się  nie namyślał jak za takie pieniądze i to z dowozem na miejsce. 

A Ja uważam że cena mocno przesadzona, Ja swoją d55 z papierami sprzedałem za takie pieniądze że nawet dokładając nową górę z blach profilowanych i dolne otwieranie wyszło by mniej. Tutaj widać dolne otwieranie nie na oryginalnych zamkach tylko na garażowych, burty z prostej blachy na profilu. A dalej jest to zwykła przyczepa 6t za niewiele więcej kupi sie już coś o wiekszej ładowności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Pytania czy gość za drogo ceni czy Ty za tanio sprzedałeś? Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.

To dajcie linki na  te "za nie wiele więcej"  o większej ładowności.  Max do 10t.  Cena do worka nie idzie.

Tylko warunek - pneumatyka jednoobwodowa, wywrot 3w, podwójne burty, plandeka,  świeży wygląd i rejestracja jako rolnicza. Sporo przejrzałem i  jakoś nic w pamięci mi nie utkwiło. 

Wywrot 2w chodzi parę tys taniej.

Z tym kupnem to trochę jak z samochodem. Upatrzysz coś za 50tys to ktoś powie dorzuć pare tys i kupisz coś młodszego, inny znowu  weź starsze a lepiej wyposażone. Dołożysz do zakupu i znowu dylemat bo po dołożeniu kolejnych 5 tys jest znowu lepszy i młodszy model i tak w koło...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Od ręki nie znajdziesz, ale tak jak w każdym fachu - wymagana jest cierpliwośc. Na tacy, to każdy by chciał

Szukałem kombajnu - na niektóre sprzęty ceny z kosmosu, albo stan taki, że nawet na złomie tyle rdzy nie chcą. Ale skrupulatnie przeglądając ogłoszenia udało się to i owo namierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Teraz jest sezon zakupowy wiec nie oczekuj że kupisz coś w dobrym stanie i ciekawej cenie od ręki. Osobiście wolał bym kupić do remontu i go zlecić. Nie wiem jak teraz ceny ale My za hw6011 płaciliśmy chyba 8tyś na gotowo .  Ale rejon Wrocławia ma drogie usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Akurat przyczepy od lat przeglądam i nic w dobrym stanie po odnowie nie ma w cenach niższych niż te 17-18tys.

 

hw w oryginale to 2W? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Za mało przeglądasz, jak jest dobra cena, to zaraz schodzą ogłoszenia. Ja przeglądam serwisy jak czegoś szukam conajmniej co godzine każdy i bywa, że jak zadzwonię, to już nieaktualne. Zaglądanie na jeden serwis raz dziennie to chyba tylko dla hobby, bo niewiele da się znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Nie będę mówił ile na olx siedzę , bo wstyd się przyznać i zaraz ktoś powie że nic nie robię:D Powiem tylko, że to nałóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Niestety ale na olx już ciężko o fajne ceny, prędzej o dziwo kupisz okazję na allegro (niby to samo ale jednak nie zawsze) czy ze sprzedajemy. Ale najszybciej o rozsądną cenę z poczty pantoflowej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, griga napisał:

Odpuść sodbie i poszukaj MDS-a dołożysz kilkaset zł a będziesz miał już solidną maszynę. Te nie mają żadnej regulacji szerokości, zmienia się to wymieniając tarcze. Nie ma też hydrauliki. Do tego nie ma tabel a do mds-a ściągasz apkę i masz wszystko co potrzeba.

A Ja uważam że cena mocno przesadzona, Ja swoją d55 z papierami sprzedałem za takie pieniądze że nawet dokładając nową górę z blach profilowanych i dolne otwieranie wyszło by mniej. Tutaj widać dolne otwieranie nie na oryginalnych zamkach tylko na garażowych, burty z prostej blachy na profilu. A dalej jest to zwykła przyczepa 6t za niewiele więcej kupi sie już coś o wiekszej ładowności

MDS-y fajne maszynki ale poza moim zasięgiem finansowym z resztą nie potrzeba mi aż takiego wypasu na moje ha. 

Przyjedź w nasze strony i kup D-55 w takim stanie jak w ogłoszeniu co wstawił @Agrest za mniej jak 10 tysi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie wiem z jakich stron jesteś ale na zachodzie nie jest to aż taki problem. A MDS-a kupisz w takiej samej cenie jak ten co pokazałeś tylko na pewno nie teraz!! Przed żniwami lub jesienią, chyba że przypadkiem okazja się trafi.  Takiego bez hydrauliki w super stanie kiedyś widziałem za 3tyś

 

@Agrest A musisz mieć wywrotke 3 str? My przy naszym profilu w ogóle uciekamy od przyczep. Najchętniej zostawił bym jedną ale znowu brakuje takiej małej podwórkowej (teraz d732)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
Napisano (edytowany)

I muszę i nie muszę. Mam  d 732 i też myślałem nad kolejną taką samą.

Trochę uparłem się nad 3w, ale prawda jest taka że w budynkach może być problem z kiprowaniem do tyłu bo więźba dachowa może nie pozwolić.

Na polu nie mam czego kiprować.

Jest też opcja zakupu dwóch sztuk jednej 2W dwuosiowej i  na bliskie pola jakąś jednoosiówkę 3W. Ale tych jedoosiowych to już wcale w ofertach nie ma, a jak są to w cenie  dwuosiowych

Mówicie, że tamta d 55 droga, to co powiedzieć o tej d 35 https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-d-35-z-papierami-plandeka-i-espandor-nowe-CID757-IDfOE97.html#c576d6912e

Jak patrzę to i siłownik na 6 ton wydaje się być za słaby i te mocowania burt jakieś takie delikatne. 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja mogę Ci powiedzieć tylko o własnych doświadczeniach, zawsze mieliśmy tylko wywrotki 2str i bardzo chciałem taką do tyłu. Kupiliśmy więc wanne, jednak okazało się że do kiprowania w stodole była o kant... za nisko. Świetnie się sprawdziła przy gruzie ziemi itp. Ostatni rok przed sprzedaniem stała nieużywana bo nie sprawdzała sie w naszych realiach.

Za 10tyś możesz kupić 8011 w oryginalnej zabudowie która jeśli nie masz nie wiem ile ziemi posłuży bez remontu wieki. A za resztę spokojnie poszukaj jednooski 3stronnej. Sam drążyłem temat to taką fajną z Niemiec idzie kupić za 8tyś jakąś z północy czy np IMT od 4 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

 Właśnie taką opcję rozważam, jak wyżej pisałem obawiam się że tego wywrotu na tył w żadnym budynku nie użyję.  Bo taka d55 przy pełnym podniesieniu pewnie z 7 -7,5 m będzie mierzyć. No ale to taka zachcianka jak na razie z tym 3w. 

Ładną jednoosiówkę biorę w ciemno, bo ta na pola  do 2 km od domu byłaby idealna. 

U mnie cenę zawsze nabije transport. Pogranicze mazowieckie/świętokrzyskie/lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie to już się nudne robi, prawie 2 strony dyskusji o przyczepach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

jesienią szło trafić coś za 10-12, a teraz ludzie poczuli dopłaty czy modernizację i się zaczyna szał cen

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj