Polecane posty

izydor6280    1153
13 godzin temu, blondynek2004 napisał:

no dobra panowie czyli w tego deutz fahr nie ma sensu się pchać.

a co powiecie o takiej Reni??

https://www.olx.pl/oferta/renault-175-74-renault-175-74-turbo-amortyzacja-kabiny-tuz-wom-pilnie-CID757-IDraLVZ.html

i mam pytanie odnośnie tego modelu a mianowicie jak w niej jest rozwiązany rewers bo szukam po necie zdjęć i nigdzie nic nie widać a może ktoś posiada taki model i mógłby się podzielić informacjami na jej temat.

tu nie ma rewersu, jest zwykły bieg wsteczny

10729469_225678879_5_644x461_renault-175


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki Izydor. Szukałem właśnie jak to jest w niej rozwiązane ale na tele to nie robota.

no nic trzeba szukać dalej jakiegoś traktorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Chłopaki czy z VATem coś się zmieniło ostatnio ? Jakieś rozliczenia przez internet trzeba robić czy coś? I dajcie linka gdzieś gdzie w prosty sposób tłumaczą jak to robić itd bo ja nie mam bladego pojęcia a matka co się tym zajmowała do tej pory uciekła do innego...   (kraju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

nie ten temat , szukaj w dziale przepisy i finanse, można samemu przez jakis , program ,mam ten sam problem, albo samemu albo biuro ok 150 zł miesiecznie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak patrząc jak go rdza opierdziela , to trzeba szybko siać , by zdążyć przed dziurami .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, stuart napisał:

Chłopaki czy z VATem coś się zmieniło ostatnio ? Jakieś rozliczenia przez internet trzeba robić czy coś? I dajcie linka gdzieś gdzie w prosty sposób tłumaczą jak to robić itd bo ja nie mam bladego pojęcia a matka co się tym zajmowała do tej pory uciekła do innego...   (kraju)

Ogólnie zmieniło się przede wszystkim to że jak nie jesteś ryczałtowcem tylko na VAT to oprócz Rozliczenia VAT7/VAT7K musisz wysłać przez neta "Jednolity Plik Kontrolny" w skrócie plik JPK. Zawiera on wszystkie informacje na temat sprzedaży i zakupów, kwoty VAT i kontrahentów, jest to po to żeby ograniczyć wyłudzenia VAT i przyspieszyć ich wykrywanie. Plik ten generujesz z formularza EXCEL ze strony ministerstwa finansów lub za pomocą programu księgowego, jak używasz jakiegoś to będzie miał na pewno aktualizację i będzie generował ten plik. Jak korzystasz z biura księgowego to oni to zrobią, jak nie korzystasz z biura ani z programu płatnego to pozostaje arkusz Excela lub darmowy program księgowy ze strony ministerstwa finansów "e-mikrofirma" umozliwia ona prowadzenie rejestru sprzedaży, zakupów i będzie generowała pliki JPK oraz rozliczenia VAT7/VAT7K ale na razie nie ma tej opcji bo pracują nad nią, po aktualizacji będzie dostępna.

Z tym JPK jest jeden problem, jak do tej pory rozliczałeś się kwartalnie VAT7 K to itak plik JPK musisz wysłać do 25 dnia następnego miesiąca, czyli co miesiąc z miesiąc poprzedni, pierwszy JPK w lutym do 25 za styczeń. Nie wiem jak bedą rozwiązywały to biura księgowe (kwestia kosztów) ale w takiej sytuacji rozliczanie kwartalne traci sens jak itak co miesiąc trzeba robić rozliczenie.

Poczytać wszystko możesz na stronie Ministerstwa Finansów, tam też masz do pobrania Formularz EXCEL, Program do generowania JPK z EXCEL-a oraz program księgowy e-mikrofirma który na razie nadaje się jedynie do ewidencji sprzedaży i zakupów.

http://www.finanse.mf.gov.pl/pl/pp/jpk

Właśnie widzę że wyszła aktualizacja do programu e-mikrofirma, zaktualizował się i mam opcje generowania JPK, brak jest jeszcze opcji automatycznego generowania VAT7 ale jest link w programie do formularza interaktywnego. Więc jak ktoś sam prowadzi sobie rozliczenia to ten program będzie najlepsza opcją.

Edytowano przez Shogun
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

A jaka moc byś chciał a przede wszystkim to do jakiej kwoty ten traktorek

a szukam czegoś ok 150km+/-

w cenie do 50k najlepiej brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
Przed chwilą, stuart napisał:

A widziałeś kiedy kosiarkę z tym? Skoro ludzie to kupują a potem demontują to znaczy coś jest nie tego. 

Mam spulchniacz pokosów trawa po 24 godzinach wygląda tak jak sasiada po 60 godzinach ,koszona bez spulchniacza ,jak 650  zł to jak za darmo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
6 godzin temu, solek01 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-4-rzedowy-CID757-IDrN4S5.html#d6749b373f;promoted

co te siewniki warte, bo coś podejrzanie tanio on wystawiony?

kolega ma taki sieje bardzo ładnie, minus taki że jak siejesz małym ciągnikiem i nie podniesiesz go za wysoko to gdy koła dociskające nisko wiszszą to przy cofnięciu gdy się koło obróci spada łańcuch i jest omijak. druga sprawa to stwierdza, ze mały zasyp nawozu no i malowanie słabe ale jeżeli ktoś chce kupić to ten nie jest w najgorszym stanie, powiększyć zasobniki, opiaskować pomalować i będzie służył


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13

stuart

Ojciec miał kiedyś taki spulchniacz na famarolce z 105/1 i mówił że bardzo dobrze się to spisywało trawa był gotowa do zbierania nawet o 1-1,5 dnia szybciej.ylko że zlikwidował krowy kosiarke sprzedał i tyle.Mało ich jest bo nowy spulchniacz kosztuje do rotacyjnej 1,5 tyś zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

do 4 potrzebowałem..........dziś odebrałem z remontu -cena to 3/4 wartości ciągnika:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Fajny ciagnik maly zwrotny komfort napewno wiekszy jak w 360.Pieniadze w porownaniu do 360 wedlug mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

@sladan w zeszłym roku mój ojciec był oglądać u tego handlarza ciągnik i wrócił zniesmaczony, o ile na zdjęciach wyglądał w miarę, to na żywo było wiele mankamentów i nie wszystko było sprawne. Z tego co sprawdzałam, to jeszcze do niedawna ciągnik był w ofercie, a minęło już dobrze ponad pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj