Polecane posty

jahooo    9103

Obawiam się, że będzie nosić przód, jak zasypiesz skrzynię. Ja mam isarię 2,5m i po zasypaniu na full C-360 3p ma problemy z ruszeniem pod górkę na orginalnym zestawie obciążników, amazone jest cięższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Własnie sie tego obawiam, planuje coś na przód założyć cięższego bo nie mam żadnych.

Ciekawie ile może ważyć talerzówke 700kg podnosiła troche ją znosiło ale dało sie jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Sam siewnik 3m około 550-600kg w zalezności od konfiguracji plus zasyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26
7 godzin temu, sladan napisał:

 

https://www.olx.pl/oferta/plug-vogel-noot-CID757-IDpzLOR.html

Ten coś naprawiany między 1. a 2. skibą, koleś mówi, że 4 czy 5 piór możnaby wymienić (więc pewnie i więcej się znajdzie do wymiany)

Jakieś opinie o tych pługach?

jak zgubiłem na polu jedno pióro to zaraz założyłem normalne odkładnie , pióro to jakby jednometrowy bagnet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
1 godzinę temu, kedziorek napisał:

Haha ale kit, gość kupił 1634 na 15 ha... ta jaaasne

 

https://www.olx.pl/oferta/ursus-1634-CID757-IDoXzMg.html#25c13955ce

pewny jestes ze kit? sprzedalem niedawno forterre 135 we fullu jak nowa za kupe kasy na 7ha ornego ,pewnie tez duzo ludzi by nie uwierzylo a bedzie sobie robil gora 50 godzin w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Za dobre pieniądze sam bym kupił 1224 czy 1604 na 15ha - żeby miał tylko orac i chodzić w agregacie uprawowo-siewnym oraz pościągać przyczepy w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

7 ornego i 70 ha łąk :8_laughing:

Aczkolwiek rolników/fanatyków nie brakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

możliwe że gościu kupił 16 ponieważ były często tańsze niż 12 czy 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
1 godzinę temu, szmergiel napisał:

pewny jestes ze kit? sprzedalem niedawno forterre 135 we fullu jak nowa za kupe kasy na 7ha ornego ,pewnie tez duzo ludzi by nie uwierzylo a bedzie sobie robil gora 50 godzin w roku.

Też sprzedałem "za kupę kasy" (najwyższa cena na allegro za czerwoną) piękną prasę Sipmę na 5ha słomy rocznie. Po miesiącu okazało się, że był to handlarz, który ponownie ją wystawił na allegro za jeszcze wyższą cenę ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Cóż, po prostu nie wierzę, ze ktoś kupił gada 160 koni na 15 ha, po pierwsze po co, co miałby nim robić, po drugie czym po trzecie nie byłoby go stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Mam za miedzą 190KM na 10ha, 2 tyg temu nowy KUHN 5 skib i 14 ton przyczepa (nówka). Hobby takie ;) Niektórzy swoje ciężko zarobione $- oczywiście z poza gospodarki -wydają na przyjemności a niektórzy topią je w złomie. Jak mówiłem hobby takie bo inaczej tego nie nazwiesz żeby nie wyśmiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Tak jak napisałem - do orki, agregatu siewnego i ciągania większych przyczep ze zbożem. Taką 1224 turbo można wyrwać za 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
10 godzin temu, danielhaker napisał:

Też sprzedałem "za kupę kasy" (najwyższa cena na allegro za czerwoną) piękną prasę Sipmę na 5ha słomy rocznie. Po miesiącu okazało się, że był to handlarz, który ponownie ją wystawił na allegro za jeszcze wyższą cenę ;) 

przypadki sa rozne,na wioske o ktorej pisalem konkurencja sprzedala 125 z 2013r tez na cos na gora 10ha i sobie tym pracuja,2 lata temu przedalem proxe 65 gosciowi na 3ha,mial od nowego ursusa 2812 ,400mth ale cena byla ponad 40 tys i sprzedal a wymagaania mial zeby byla klima i skrzynia 40 i jak  nowy i tez  nie na handel bo cena byla bardzo wysoka.porobi z 15 lat dobije do 1000mth i bedzie sprzedawal ale za taka kase ze wiekszosc tutaj nie uwierzy.jest bardzo duzo ludzi co maja 25 letnie trakory co maja  do 1000mth  i jak sa do sprzedania to przewaznie ida w sasiednie wioski do ludzi co wiedza ze ktos tyle robil i placa 150% ceny rynkowej.taka forterra bedzie miala 15 lat i nawet 1000mth nie bedzie bedzie ale cena to pewnie kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szmergiel ma racie w sąsiedniej wiosce sprzedali massey fergusona 2812 z 1994 r miał 300 mth od nowości tylko ze nie był przeprowadzony z zmarłego ojca na córkę  czyli jak bez papierów dali 7 tys zł a wystawił go kupiec za 40 tys zł i chyba go sprzedał bo niema go na internecie    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W dodatku ten tekst... wymienił co było możliwe. Po mojemu to włożył większe dziadostwo niż było oryginalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i jaka moc . Ciekawe skąd mu 20 koni przybiegło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Może dlatego że założył tłumik do góry nogami  (chyba ) o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
59 minut temu, zetorki12 napisał:

No i jaka moc . Ciekawe skąd mu 20 koni przybiegło ?

A może stąd co i zetorowi - silniki zetora od lat 60-tych mają podobny max moment obr dla porównywalnych pojemnością silników a moc idzie w górę co model - bo podkręcają dawkę i obroty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Panowie poszukuje osoby z okolicy kutna, płocka, gostynina, gąbina
Posiadającej fortschritta 323a 
Która coś nieco opowie o tym modelu, pokaże na co zwrócić uwagę albo pomoże kupić oczywiście za zapłatą  kontakt priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-4-skibowy-lemken-CID757-IDqyfEz.html#361c597459

"lemken w orginale" - że się ludzie nie wstydzą kłamac w żywe oczy

 

https://www.olx.pl/oferta/plug-plugi-4-obrotowe-huard-qr-65-t-gregoire-besson-CID757-IDqOfij.html#9fe05c75f0;promoted

ktos szukał :D

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj