Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Panowie, może ktoś jest z Warminsko mazurskiego NBR/NBA/NLI/NE i zna jakiegoś elektryka, który robi na wyjazdy? Mogę przywieźć, odwieźć. Do starego zetorka nie mogę u siebie nikogo znaleźć, już wszystkich obdzwonilem, objezdzilem i albo nie ma czasu, albo za granica, albo przyjechać ciągnikiem, albo miał już jechać i nagle kuźwa telefonu nie odbiera, szlak mnie trafia. Jakby miał nowszy ciągnik, to albo serwis, albo w łeb sobie strzelić.

@ up

Wiki podaje szerokość niecałe 230, tylko to pewnie na oponach 34. A czy da radę, to raczej tak. Z większym to juz może być roznie-w robocie jest 1634 i tolmet 3m, z pakerem, bez hydropaku, to zależy od ziemi, ale miejscami wcale za lekko nie ma

Co Cię popsuło? Znam jednego pracownika byłego Pomu w Szczytnie i elektrykę ogarnia podobno. Ja w swoim sam wszystko robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
2 godziny temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Witam

Panowie mam pytanie ile szerokości ma ursus 1224 ???

We wniosku na młodego podałem brone talerzowa tolmet z hydropakiem 2.5 m i nie wiem czy nie będzie za wąska do tego ciagnika ?? Pracuje może ktoś takim zestawem, da radę z takim agregatem i siewnikiem ??

Ubezpiecz ten zestaw od kradzieży :) u nas to norma agregat zostawiony na noc przez rolników jeżdżących ciężkimi seriami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Co Cię popsuło? Znam jednego pracownika byłego Pomu w Szczytnie i elektrykę ogarnia podobno. Ja w swoim sam wszystko robię.

Jak go kupiłem to parę pier**l nie chodzilo-nawiew np, tam parę swiatel wymienić, gdzieś jakieś kable uj wie od czego się walaly.  Wziąłem elektryka, takiego co to w PGR robił, ale u mnie to jedyny, który tym się zajmuję tak niby poważniej. Chciałem żeby to ogarnął, bo jakaś tam kasa jeszcze była. No i niby wszystkie światła zrobił, nawiewy itd. No ale po jakimś czasie zauważyłem, że lekko stacyjka się grzeje, to światła część przestała się palić a jak orałem to światła zaczęły mi słabiej świecić. Wyłączyłem jedne i wróciło do normy, ale po pewnym czasie znowu słabiej świeciły i po chwili zaczęło walić plastikiem. Zgasiłem go, wyłączyłem wszystko, obszedłem całego i nie wiem skąd śmierdziało. Nigdzie nie było widać żeby było coś opalone. Myślę odpalam go i spadam do domu, no ale już nie odpalil-rozrusznik terkotal. Noc już była, to porozlaczalem wszystko i poszedłem. Wróciłem następnego dnia po robocie-przeczyscilem wszystkie styki itd, wszystko łącze i na końcu masę do kabiny dotykam a rozrusznik sam mi startuje-tzn raz jakby nilormalnie miał zakręcić a po chwili tylko znów terkotal. Wziąłem wszystko w pizdu rozłączylem i tak szukam elektrykq od tego czasu. 

Elektryk jak pierwszy raz robił to sprawdzał niby ładowanie było, wszystkie styki, kostki poprawił(kolo siedzenia też). 

Szczytno to trochę jednak daleko niestety :/ ze 140km mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
7 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Co Cię popsuło? Znam jednego pracownika byłego Pomu w Szczytnie i elektrykę ogarnia podobno. Ja w swoim sam wszystko robię.

a u mnie nie chcesz się pobawić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jak kupiłem swojego MTZ-ta to instalacji elektrycznej nie było wogóle. Zrobiłem od nowa po swojemu i kolejka się ustawiła, żeby porobić tak u innych. Bez tych ruskich patentów. Podłączyć dodatkowe halogeny na przekaźnikach, rozrusznik na przekaźniku, światła. I odpukać działa 6 lat bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
Jurek321    129
9 godzin temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Witam

Panowie mam pytanie ile szerokości ma ursus 1224 ???

We wniosku na młodego podałem brone talerzowa tolmet z hydropakiem 2.5 m i nie wiem czy nie będzie za wąska do tego ciagnika ?? Pracuje może ktoś takim zestawem, da radę z takim agregatem i siewnikiem ??

Ja zetorem 11245 ciągnę 3 m grudziądz i siewnik polonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

kolega1224 ciaga 3m zstaw  agromasza

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
45 minut temu, grzesiek1098 napisał:

KOego przesadziłeś z ceną!!

Wiosną kupiłem taką na oryginalnych burtach-mają pare dziur, dość mocno pordzewiałą-spód bez dziur sprawne światłą i hamulce, opny dst za 1500,- na niemieckim briefie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, soltys48 napisał:

a u mnie nie chcesz się pobawić??

Aż takim elektrykiem to nie jestem, ale jak trzeba to robię. W moim też elektryka była taka sobie i trzeba było odnaleźć się w plątanie kabli. Schematy do instalacji na przekaźnikach są na forum i każdy przy odrobinie chęci sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
16 godzin temu, Agrest napisał:

Ta D 55 już długo stoi. Parę razy ją oglądałem na foto, bo szukam coś w tym gabarycie.

A co tym powiecie jaka marka tej przyczepy skoro polska i czy warto?  https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-polska-wywrotka-na-3-strony-6-t-zarejestrowana-transport-CID757-IDqa3xt.html#ab7f60f09f

czarna białostocka czy może już warfama

 

Panowie jak to z tą darmową wysyłką na all, odbiór w paczkomacie czy kurier na miejsce przywozi ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmurek    3
7 minut temu, izydor6280 napisał:

czarna białostocka czy może już warfama

 

Panowie jak to z tą darmową wysyłką na all, odbiór w paczkomacie czy kurier na miejsce przywozi ?

odbiór w paczkomacie :(

Edytowano przez chmurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczekajcie do 5 grudnia chyba. Wtedy jest dzień darmowej dostawy we wszystkich sklepach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj