Polecane posty

Gość   
Gość

Myślę że nawet o dwa zera B|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Gość oszczędny w słowach, ale przypuszczam, że może hydrauliczną na wzór Tekli zrobił. Wtedy te dwa koła realne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

Witam,

Nie wiem czy wybrałem dobry dział (powróciłem na AF po 5 letniej przerwie :P Dużo się tu zmeiniło ). Mam pytanie.

Jestem na etapie kupna ciągnika , chodzi mi o Zetora 6011 lub 7011 albo 6211 bądź 7211 tylko wersje eksportowe , krajowe mnie nie interesuja. 

Wiec przeglądając Olx napotkałem ogłoszeniodawce z okolic Suwałk który ma w swojej ofercie tylko ciagniki sprowadzone z Finlandii głównie ursusy zetory i mtz wszystko w wersjach de luxe ,finn czy podobnych.  https://www.olx.pl/oferty/?search[user_id]=13114691       

Jestem zainteresowany zetorami 7011 oraz 6211 i 7211 z jego oferty lecz mam do tamtego miejsca ponad 600 KM i chaiłbym zapytać czy ktoś z użytkowników był moze tam lub slyszal jakeis opinie o sprzedajacym ?  Byłbym wdzieczny za odpowiedzi :)  Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Byłem - sprzęt raczej w porządku, nie picowane i kręcone do sprzedaży, większość w fajnym stanie  ale trochę ciężko się  jest z ceną dogadać. Tysiaka utargujesz więcej na takich mniejszych sprzętach będzie cieżko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z ciekawości - Czemu tylko eksport ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

Dziekuje za odpowiedz, wiesz może czy ten gośc ma jakiś wlasny transport ? Planuje sie tam wybrac w przyszly weekend z nadzieja ze przywioze ktoregos z zetorów i moge miec problemy z przetransportowaniem ciagnika do miejsca mojego zamieszkania. Gosc trzyma sie ceny  bo moze jest adekwatna do stanu :P  kilka maszyn jest faktycznie w stanie wrecz fabrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

Eksportówki  z tego wzgledu ze jakos bardziej mi sei podobaja , krotkie blotniki , inne kabiny ciekawsze wyposazenie czasem trafi sie szybka skrzynia czy kola 38 cali albo takie rodzynki jak w przypadku tego sprzedaajacego wydaje mis ei ze sztuki z kraju sa w wiekszosci nieciekawe. Szukam egzemplarza w oryginale z niskim prezebiegiem  moze byc drogi byleby posluzył troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ja mam do niego niedaleko ale mnie nie ciągnie. Uważam, że sprzęt ma bardzo drogi a w opisy, że ciągnik służył tylko do odśnieżania to średnio wierzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

Z tego co mi wiadomo w skandynawi tak kiedys było ze ci ktorzy mieszkali na uboczu mieli jakis traktor zeby odsniezyc , wyrownac droge czy przywiezc drewno z lasu. A ze tam Zetor czy mtz lub Ursus był najtańszy w owych czasach no to tak sie działo. Ale to jest tylko moje przypuszczenie. W każdym razie chce tam pojechać i obejrzec te sprzety , zobaczymy co z tego wyniknie , najwyzej sobie zrobimy wycieczke krajoznawczą :P z drugiej jednak strony dziwi mnie to ze jaki gosciu ma zysk z tego ze przyprowadzi taki stan "igła" gdzie nawet w Finlandii ma dosc wysoka cene w euro(sprawdzalem i jaki ma z tego zarobek ? :D (sprawdzełem kilka ogloszen w finlandii czy szwecji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kiedyś znajomy z Ursusa radził mi, żebym wybierał wersje eksportowe jeśli będę miał wybór. Chodziło o to, że do wersji eksportowych części produkowano na podstawie innych technologii (pracownik miał więcej czasu więc były lepiej wykonane), ile w tym prawdy to nie wiem. W każdym razie opisz nam wrażenia z wyjazdu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

I własnie o to tez chodzi , lepsze wykonanie na eksport. Owszem jak dojdzie do wyjazdu to jak najbardziej. 

Powiedzcie mi  co sadzicie o tej amszynie : https://www.olx.pl/oferta/zetor-6211-case-renault-landini-massey-ferguson-7211-5211-7711-CID757-IDpJoBx.html#0cde1f0e37;promoted   

Widac wersja Holendrska. Do tego mam blizej ale czy wart zainteresowania ? Ma ktos z was wersje eksportowa podobna do tej ? 

Świadomy jestem tego ze niestety eksportowki na polnoc czy niektore holenderskie czy duńskie nie mialy instalacji pneumatycznej ( tak jak te z Suwałk) wiec bede musiał ja dołożyc sam zeby miec hamulec na przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ma transport ale mi za 350km w jedną stronę  powiedział cene 2 koła ;)  Volvo FM to było chyba platforma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten zetor z linku  na 100 nie jest z 93 . Góra 90 . Niby nie wielka różnica , ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

@kedziorek Fajna opcja ale troszke wykracza poza moj budżet poza tym slyszalem ze skrzynie z rewersami sie sypia podobno (sam rewers)

 

@mickas092  No to gość niezłe ma ceny... ostatnio w Dolnoślaskim mi powiedział typ ze koszt za 1 km to 2,5 zł ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z 93 trochę jest , więc łapały się na początek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    316

Gogisiov, ceny kosmos ma koleś, niczym sie nie różnią od krajowych. Zazwyczaj nie mają wałka na 1000 obr. Nie mają zaczepów, tylko hitch. Kabiny w naszych "krajowych" są większe. Fakt, niewymęczone są ze Skandynawii. 

Posiadałem 7745 z Finlandii, spóźniłeś się trochę, za 4 dyszki miałbyś świetny ciągnik z napędem i 4 nowymi radialnymi oponami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28701

Ktoś tu pisal ze niektóre eksportowe zetory miały inne graty w skrzyni, i jest problem z częściami, miej to na uwadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko ciekawe ile w tym prawdy . Na szczęście ja jeszcze nie musiałem się o tym przekonywać B|.

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
10 godzin temu, mickas092 napisał:

Ma transport ale mi za 350km w jedną stronę  powiedział cene 2 koła ;)  Volvo FM to było chyba platforma. 

No to dużo nie powiedział , jeżeli to był zestaw ciągnik + naczepa. U nas ceny za zwykły najazd od 1,2-2 zł , o większej ładownosci 1,5 -3 a zestaw od 3 do nawet 10 zł za kilometr w obie strony. Cena zależy też od ilości kilometrów.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223
2 godziny temu, bratrolnika napisał:

Ktoś tu pisal ze niektóre eksportowe zetory miały inne graty w skrzyni, i jest problem z częściami, miej to na uwadze

Nawet pisał, że część rzeczy trzeba dorabiać, bo nigdzie nie można ich dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Zetor zetorem a jakieś zachodnie ciągniki oglądał w tej cenie bo koleś ma ceny z kosmosu a patrząc na fotki niektórych ciągników to nawet połowy nie są warte tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223
12 godzin temu, kedziorek napisał:

Ja mam do niego niedaleko ale mnie nie ciągnie. Uważam, że sprzęt ma bardzo drogi a w opisy, że ciągnik służył tylko do odśnieżania to średnio wierzę...

Nawet miałem tam jechać jak swojego szukałem, ale ceny miał i ma nadal niekiedy wręcz zaporowe. Też na forum krążyła opinia że pan jest bardzo ciężki w rozmowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj