Polecane posty

matisz    121

Albo cos takiego, do wszystkich maszyn pasuje.

 

http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-do-przyczepy-instalacja-6m-i6881077378.html

 

 

Pytałem w innym temacie ale poki co nikt nie odp a zalezy mi na czasie wiec zapytam tu.

Ostatnio zakupiłem Case 585 xl i nie wiem kilku rzeczy.

Moglibyscie mi naswietlic temat, mianowicie : 

 

-jak jest załaczany połbieg przy kierownicy? elektrozawor? jesli tak to gdzie on sie znajduje? 

 

- czy łozysko oporowe ma byc cały czas podparte, da sie go obrocic reka ale po odpaleniu silnika cały czas sie kreci? 

 

-czy wysprzeglnik ma pracowac w całym zakresie swojej pracy bo u mnie pracuje tylko na kilku cm na samym koncu, jak go cofne reka do konca to pedał sprzegła wpada, wtedy musze podpompowac 2-3 razy i znowy jest taki jak na poczatku.

 

- czy polecacie jakis inny olej oprocz Hy-traina, ewentualnie jakis tanszy albo zamiennik? 

 

- ogladajac go dzisiaj zauwazyłem ze poci sie pompka sprzegła i wysprzeglnik, jest sens bawic sie w zestawy regeneracyjne czy od razu szukac nowych? 

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yyy ale jak w leasing? Nikt leasingu nie da na tak starą maszynę, kredyt to ok ale nie leasing. Kolejna sprawa nie prościej iść do banku (normalnego np. na B ) i wziąć kredyt a potem kupować co się chce?

Nie wiem co on kombinuje, być może że coś pokręciłem i chodzi o kredyt. No nie wiem czy w banku będzie lepiej, u handlarza jak weźmie to zabezpieczeniem będzie tylko ciągnik a w banku to już trochę inna sytuacja

 

Ten mu się podoba

https://www.otomoto.pl/oferta/case-ih-5120-5130-ciagnik-rolniczy-traktor-ID6z6JuO.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Zna ktoś tego handlarza, warto jechać go oglądać ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mylisz się to idzie wszystko przez bank i zależy od zdolności kredytowej czyli między innymi od dochodów. Handlarz ma tylko podpisaną umowę z bankiem. W skrócie przeciętny Kowalski zarabiający 1700zl takiego ciągnika nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak spróbuje wybić mu ten pomysł z głowy bo jeśli będzie slabszy rok czy coś się stanie to później może mieć problem ze spłatą. Ja mu doradzam jakiegoś ursusa ale on uparł się na zachodnie dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

To co wrzuciłeś to odmalowane dziadostwo. Zachodni nie jest dziadostwo. Zależy na co stać tego znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie ten z linku wydaje mi się że nie jest malowany, po za felgami. Zresztą kolego nie mówię że zachodnie są złe tylko mój brat napalił się a na coś zachodniego a w danej chwili nie ma gotowki bo przyszalał z ziemią a kredyty to jest jednak loteria. Dla tego namawiam go na starszego ursusa którego sami zrobimy a za 2-3 lata zmieni na coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki za odpowiedzi o zetorze 3320. Dam sobie spokój. Może trafię jakiegoś 5211 za 25 tys to mi starczy do rozsiewacza i oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam , oj tam , ale przynajmniej niedrogo . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

To chyba 5011 ale cena dobra. A 5211 widziałem za 25 tys w okolicy dwa w ogłoszeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jakie 5011, to starsza seria jeszcze.

@rolnik
Oglądam na telefonie i u mnie wygląda na malowanego. Cały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Może i malowany ale czego się spodziewać. A do opryskiwacza jak znalazł za te pieniądze jak ma drzwi do kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

To ze lepiej to ja wiem. Tylko ze ja mogę z tobą gadać o uprawie roślin godzinę a na mechanice nie mam pojęcia. Mechanicy w koło znają się tylko na zetor ursus mtz. Prawdopobienstwo kupienia złoma jest u mnie większe niż zetora;)
Pewnie wyjdzie tu znowu jakąś burza ale ja po prostu boje się wtopy w przypadku zachodniego. Zetora mam już i w sumie nigdy nie zawiódł a na zachodni mam nadzieję przyjdzie czas od dealera za 3-5 lat. Potrzebny mi ciągnik z ciepłą szczelna kabina który uniesienia 800 kg i te wymagania zetor spełnia ale ceny to masakra. Swojego 7711 sprzedałbym eteraz jakieś 5 tys drożej niż kupiony 13 lat temu.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To jest akurat prosta renata w której średnio ma co się popsuć dlatego polecam, bo sam miałem podobną i to śmigało. A na Zetora bym jej nie zamienił a miałem 7211 ;) spalanie, komfort pracy, hydraulika. Ogólnie co do ceny Zetorow warto zostawić to bez komentarza bo z nimi jak z winem im starsze tym droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1893    7

Ten Zetor to bodajże 4911 czy 18 nie wiem, aż tak się nie znam na nich. A co do Reni to też polecam. Małe spalanie, dużo biegów. Kabina może nie tak dużą jak w Zetorze ale też wygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja głupi myślałem, że ta specjalistyczna maszyna służy do redlenia. Człowiek całe życie się uczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj