Polecane posty

benio1967    153

kupiłem 1055 xl w takiej samej kabinie  105 km,z 82 r z inną maską,6 cyl w super stanie sprowadzony z Francji za 22 tys-ma tylko slabsze opony a ten jest przynajmniej o 10 tys za drogi.

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Kupiłem za 30 a za mniej jak 40 nie mam zamiaru sprzedać :)
Ślubu nie było, ale kasy tak dużej teraz nie mam, a wolałbym kupić drugi, wypróbować i wtedy ewentualnie tego sprzedać.
A w ogóle bajkowo byłoby jakby były dwa podobnej mocy, żeby ewentualna awaria nie paraliżowała prac. Nie bardzo mam czas na obsuwy na naprawy.
Dobrze, że za plany i marzenia nie karzą :)
Kawałek zoralem, warunki tragiczne-to co na wiosnę orałem 7h z dwiema przerwami krotkimi, teraz zajęło mi koło 10h. No ale jakoś trzeba posiać w końcu.
Ale od 1055jest tez parę lat młodszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zgadza się to jest bodajże 90 albo 92 rocznik. Na zachodzie za darmo ciągniki rozdają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Z Holandii  roczniki robią jak chcą,,a ten wygląda mi na zwykłą 845 xl -nie plus więc jego lata to 85-87r.Takie jest moje zdanie-może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daron Ty się dobrze czujesz? :D Bliźniaka 80-ki chcesz sprzedawać za 40 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223
szymon09875    9810

Moglem wyjąć z mojej 932 tez mialem szybka skrzynie i taka galke :D ja nie wiem skąd te ceny :o znajomy handlarz ma teraz zetora 16045 na nowych oponach chodzi nawet zdrowo bo wzial go do orki. Chce 23 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

Moglem wyjąć z mojej 932 tez mialem szybka skrzynie i taka galke :D ja nie wiem skąd te ceny :o znajomy handlarz ma teraz zetora 16045 na nowych oponach chodzi nawet zdrowo bo wzial go do orki. Chce 23 tyś

 

jak nie wiesz skąd te ceny ? ,wlaściciele Zetorów ,Ursusów pozazdrościli cen właścicielom Fendów i Renówek  i stąd te ceny :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mam pożyczonego Zetora 10145 do ubijania pryzmy. Tata już się denerwuje bo a to bieg nie chce wejść, to się sprzęgło ślizga, to do tyłu nic nie widać, to fotela nie idzie przestawić, to kopci jak turbo się załączy jak lokomotywa. Powiedział że nigdy takiego ciągnika na podwórku widzieć nie chce. A Renata? Spalanie ok. 30 litrów na ha w sieczkarni Pottinger MEX GT a wolno nie jeżdżę i zero chmury. A co śmieszniejsze Zetor młodszy. Z resztą miałem i nowego Majora i 8145 i miło wspominam 7211 który też ekonomiczny nie był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszyscy wiedzą jak jest, więc to pisanie jest zbędne. Wam akurat się trup trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jeździ trupem i jeszcze pretensje... Fotel się nie chce przestawić to wina calego ciagnika ? no śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ursusc385 u mnie w Renowce z 1984 roku fotel i kierownicę możesz ustawić jak tylko chcesz jednym palcem. No i jak pozamykasz się szczelnie to sieczkarni nie słychać. Musiałem szybę uchylić bo cisza była. Później jego foto dodam.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

https://www.olx.pl/oferta/ursus-1224-turbo-jak-1614-CID757-IDoAQOm.html#22da14e37b

 

Panowie, zna ktoś sprzedającego ? Może ktoś kojarzy ten ciągnik? 

 

edit:

Dobra, ciągnik obejrzany i to by było na tyle, ciężko coś dobrego o nim powiedzieć skoro ciągnik jest zrobiony na szybki handel, odświeżony lakier i to tyle z pozytywów. 

 

Reasumując Panowie prośba do Was, jeżeli macie jakiegoś znajomego sprzedającego jakąś szóstkę( ursus lub zetor) tak do +-40, bardziej liczę na sensowny stan mechaniczny i uczciwe podejście do sprawy czyli  informacja co jest do zrobienia lub co może się ''wykrzaczyć'' w najbliższym czasie to prośba o info na priv. Stan lakierniczy ma dla mnie dość drugorzędne znaczenie. Interesujące mnie traktorki z województw pomorskiego, kujwasko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ciągnik ma być dla mnie i troszkę jeszcze posłużyć na moich ,,morgach'' .

 

Edytowano przez cashpoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

jak nie wiesz skąd te ceny ? ,wlaściciele Zetorów ,Ursusów pozazdrościli cen właścicielom Fendów i Renówek  i stąd te ceny :lol:

 

 

W zetorze wajche 1-4 mialem taka mocno wygieta, ze zeby wrzucic trojke to prawie ze pochylac sie trzeba bylo. Kupilem wezsza uzywke, cala za chyba 30zl. Jakbym wiedzial, ze na galkach taki interes to bym wszystkie wajchy od kolesia zabral :)

 

A co do zetorka, to nie ma dramatu. Skrzynia- gdzies pisalem juz - w 7011 jak wsiadam to jakbym vario mial :)  Widocznosc do przezycia, halas nie ma rewelacji, ale jak szczelnie pozamykane wszytsko to idzie przezyc. Njgorzej fotel - niech @soltys latwi te siedzenie, bo po calym dniu orki (czy jak dzis bronowania) d*pa nie moja :)

A ze zachodni bedzie wygodniejszy, jak dobrze trafisz mniej awaryjny itd itp to oczywista oczywistosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Witam, pytanie trochę z innej beczki a nie tworzyć nowego tematu. Posiadam palniki acetylenowo tlenowo chciałbym zamiast acetylenu podłączyć propan. Czy wystarczy tylko zmiana reduktora? Palniki mogą być te same? A i jeszcze jedna sprawa posiada ktoś na sprzedaż beczkowóz 10000-12000l najlepiej do remontu może być bez pompy.

Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Smarownice nożne niby fajna rzecz ale w trudno dostępnych miejscach (np. pod maszyną albo gdzieś wyżej) potrzeba pomocy drugiej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

kolego pepe2 jeśli będziesz dbać to będzie służyć jakiś czas, choć d... nie urwie. Ogólnie pod spodem jest zawór i tam często się to psuje w środku guma od tłoka lubi się powyginać do środka i smar będzie szedł bokiem do góry. ogólnie to jest tak jak ręczna za 27 zł. 

ps. 
nie lepsza ręczna na kompresor u nas coś takiego w agromie jest za 130 zł  https://atmo.com.pl/pl/p/Smarownica-pneumatyczna-Pressol-18071/1074?gclid=CjwKCAjwuvjNBRBPEiwApYq0zpOxs2cXQs92KpyA-YDXWBbrus1NAGjTCPgYbgMY4Lm2AcILBR0w8hoC8OgQAvD_BwE
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj