Polecane posty

matias95    80

@up podkarpacie. Niestety nie mogę wystawić faktury, ale materiał może udało by się na bat wziąć.
Daron, ok. Na wieczór powinienem postaram się przygotować jak ogarnę swoją robotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja na rędzinach jadę z ciężką broną z dwoma wałkami z tyłu. Z przodu włóka żeby trochę wyrównać.

Cos w ten deseń https://spplthumb.blob.core.windows.net/1000x901c/d6/80/4f/brony-skladane-hydraulicznie-agregat-uprawowy-dzierzgon-326479487.jpg http://www.pol-agra.com.pl/images/stories/virtuemart/product/u755_b_2.jpg

http://www.pol-agra.com.pl/images/stories/virtuemart/product/u755_b_2.jpg

 

Zaden bierny na łapkach tak nie rozbije grud. W sumie lepszy jest tylko aktywny. Za to na lżejszych glebach potrafi ciągnąć ziemie za sobą, trzeba podrywać na podnośniku w górę, agregat wał plus łapki plus dwa wały jest na takie ziemie lepszy. Może pomyśl nad ciężkimi bronami 16-18 cztery pola.

 

Też mam coś takiego na lekkie gleby. Muszę z tylnych kół powietrze spuszczać bo nie doprawia śladów i później na polu jest nierówno, gołym okiem widać przejazdy. Chciałbym sobie dorobić włókę albo spulchniacze śladów ale nie mam na to pomysłu, słaby ze mnie majsterkowicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Chłopak co w tym roku kosił u mnie na usługi zboże mówił, że za***iście równo pole zrobiłem.
Po orce nawozy, raz brony wzdluz i raz w poprzek i siew samym ciągnikiem z siewnikiem wzdłuż. Nie powalowane. Wszystko robione na szybko bo miał padać deszcz. I faktycznie kończyłem siać już po ciemku a następnego dnia jak pojechałem pościągać sprzęt z pola to już padało. Naprawde nie było równo na polu. Ale skoro on mówił, że było, a chyba trochę tych pól widział jak na usługi robi, to ciekaw jestem jak do tej uprawy ziemi inni podchodzą. Tak to sobie olewają, aby zasiać? Mi się wydaje, że w tym roku było bardzo nierwono, bo raz że orane na wiosnę dopiero, tylko parę dni ziemia leżała, po deszczu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Ja obnizam ciśnienie w kołach. Poza tym czekam kilka dni po orce bo w świeżej ziemi też się ugniata. Robię dwa przejazdy. Nie wszędzie da się robić w poprzek czy na ukos na wąskich działkach. A spulchniacze śladów trzeba miec dwa aby brały boki śladu a nie jeden na środku wówczas lepiej zasypuje. Nie ma idealnych agregatów biernych a aktywny ma sens tylko razem z siewnikiem. No i trzeba mieć duży ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Mozesz miec 8dealnie jak na stole zasiane ale mokra wiosna i wczeszne nawozenie azotem robi spustoszenie niestety
...a wjechac trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

U mnie akurat w poprzek nie ma problemu, najwęższe działki to koło 80m szerokości.
Z azotem na siłę raczej nie wjeżdżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Też mam coś takiego na lekkie gleby. Muszę z tylnych kół powietrze spuszczać bo nie doprawia śladów i później na polu jest nierówno, gołym okiem widać przejazdy. Chciałbym sobie dorobić włókę albo spulchniacze śladów ale nie mam na to pomysłu, słaby ze mnie majsterkowicz.

ja wymyśliłem sobie spulchniacze z "łap" od starego kultywatora(te szerokie). Łapy miałem w domu a dokupiłem jedynie mocowania więc koszt znikomy. Sam jestem ciekaw czy zda to egzamin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź. Nawet przez myśl mi nie przeszła ta marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

jaki Foton, to znaczek Adidasa, tylko do góry nogami :D

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Masywniejsze nie znaczy mocniejsze.... W polskich prasach pręty 35mm gięły się na potęgę a 30mm wytrzymywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat w przypadku tych wymienionych gatunek stali pewnie będzie ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

25645b82c386708egen.jpg

 

Jakby ktoś coś wiem takiego Case. Nie ma go nigdzie w ogłoszeniach jeszcze. Stan idealny 4200mth. Cena 37tys zł do małej negocjacji. Mam więcej zdjęć jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przebieg oryginalny? To od tego znajomego handlarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tak od znajomego. Znalazł go szukając Case dla mnie. Akurat kolega przebiegów nie kręci bo po co? W przyszły weekend będzie w Polsce. Zdjęcia jeszcze z NL

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Szkoda, że to nie było rok temu :/ ehh jadę dalej orac zetorkiem :)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Kupił jako lokata kapitału, przez rok jeszcze za mało zyskał na wartości i nie zarobi na nim :) Luke a z ciekawości, czemu nie chcesz go dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dla mnie za mały szukam 6 cylindrów ok 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj