Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
migacz    314

A gdzie można znależć namiar na tych co wykonują brony na zamówienie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Nie wiem może ta mala i z nie dużym ciągnikiem wytrzyma więcej ta 3.15 wykonana tak samo a obciążenia duze wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jak coś potrzeba zrobić to można pisać do mnie, zaczepy również robię


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Wszystko jest zależne od materiału, jego cen, a także ceny siłownika/siłowników, węży itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28699

Jak ja lubię takie odpowiedzi. Podobno już takie robiliście to powinieneś choć w przybliżeniu pamiętać czy wyszło 1000zl czy 3500. Na oko na solidna rame trzeba ok 20m profila, 80x80x5, cena za mb strzelam 25zl,do tego siłownik z 300zl, węże, końcówki 150zl, elektrody i tarcze do szlifierki 100zl, farba 150zl, inne typu wiercenie większych otworów, sworznie, zawleczki itp. przyjmuje 200zlmax. Do tego robocizna 500zl,i tyle w temacie. Wszystko Wypisałam z głowy, ceny mogą się nieznacznie różnić, ale cena końcowa wyjdzie bardzo podobna. Razem 1900zl za rame bez pól, która przeżyje nie tylko ciebie ale i twoje dzieci, wszystko z nowego materiału, jak załatwisz taniej profil czy siłownik używany to będzie odpowiednio taniej

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

robiliśmy 4, nie 5. Wykonanie ramy pod brony 4-ro polowe jeśli dobrze pamietam wyniosło ok. 1200 bez farby, węży, siłownika bo to dostarczył właściciel. Dokładnie nie można z góry powiedzieć ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28699

Kolega wyżej napisał ze robicie takie, myślałem ze to nie produkcja jednostkowa,ze wyszło juz od was kilka sztuk. Myślę że moja wycena powyżej jest ok, max 150zl mniej/więcej. Kolego daron jak bardzo będziesz chciał to mogę jutro zrobić ci dokładna wycenę, prawie że co do złotówki, co jak i za ile. Jak coś daj znac

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Zrobiliśmy kilka sztuk i jak do tej pory nikt nie marudzi
Przy wycenie weź pod uwagę +/- 200-300 zł. bo co region kraju, skład stali stało to ceny są różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4221

Coś trzeba powoli myśleć, bo szkoda kregoslupa na wieczne ciąganie tych pól 20stek. Do ciągnika 80km to chyba raczej 5pol by wypadało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówią, że brony to przeżytek, ale do rekultywacji łąki niezastąpione o orce. Na wiosnę też szybciej przesuszą jak ktoś ma mokro. Tak ram to pestka i każdy powinien sobie poradzić ze spawaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Bo brony to przeżytek szczególnie do odsiewania traw, ale jak ktoś lubi zbierać kamienie to niech sobie bronuje.

Dobra orka i agregat, a brony na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czasami się przydaje tak jak i kultywator. Bronami niszczysz chwasty po uprawkach pożniwnych i odsłaniasz nowe, przybronujesz poplon siany rozsiewaczem itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moich ziemiach agregat na cienkich łapkach się nie nadaje bo wyciąga mokrą ziemie na wierzch a łapki się łamią jak zapałki w mojej okolicy albo uprawiają bronami albo broną aktywną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4221

Już bym tak z bronami nie dramatyzowal-na lżejszej ziemi jak 2 razy przelece to jest wystarczająco do siewu. Na cięższych-musialbyn mieć talerzowy żeby naprawdę dobrze doprawić te ziemie, albo ciężkie wały. Żaden bierny na łapach nie da rady. Siane miałem parę razy po podwójnym przebronowaniu agregatem grano z przodu strunowy, 3rzedy lap, wał pakera i nie było opcji żeby to doprawić. Narazie zakup talerzowego odpada, wały mam lzejsze i myślałem jak by tu sobie tanim kosztem z bronami ułatwić. No i zastanawiałem się jaki byłby koszt zrobienia ramy pod 4/5 pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Ja na rędzinach jadę z ciężką broną z dwoma wałkami z tyłu. Z przodu włóka żeby trochę wyrównać.

Cos w ten deseń https://spplthumb.blob.core.windows.net/1000x901c/d6/80/4f/brony-skladane-hydraulicznie-agregat-uprawowy-dzierzgon-326479487.jpg http://www.pol-agra.com.pl/images/stories/virtuemart/product/u755_b_2.jpg

http://www.pol-agra.com.pl/images/stories/virtuemart/product/u755_b_2.jpg

 

Zaden bierny na łapkach tak nie rozbije grud. W sumie lepszy jest tylko aktywny. Za to na lżejszych glebach potrafi ciągnąć ziemie za sobą, trzeba podrywać na podnośniku w górę, agregat wał plus łapki plus dwa wały jest na takie ziemie lepszy. Może pomyśl nad ciężkimi bronami 16-18 cztery pola.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Daron, jesli chcesz to na jutro postaram się policzyć jakby to u nas wyglądało. Tak orientacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4221

To i tak plan na wiosne, ale jesli to nie problem to mógłbyś policzyć, będę wdzięczny. Tylko na gotowo, z siłownikiem i wężami. Nie lubię latać za takimi rzeczami.
Pola mam 4 x 20 tylko trochę zębów powymieniac mam.
Z takimi walkami i belka, jak @jahoo wrzucił w pierwszym zdjęciu myślę, że zrobiłoby u mnie robotę, w dwóch przejazdach, wystarczająca.
A ciągnik to 8145, także myślę, że jak same brony to 5 pol, a jakby z walkami i włóka to chyba 4, bo to już jednak trochę by ważyło razem.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podnieść spokojnie podniesie. To nawet tony nie będzie ważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
matias95 skąd jesteś?? brony 2 rzędy po 5 plus taka włóka z przodu i na 2 wałki z tyłu oczywiście hydraulicznie rozkładane. Wystawiasz na to fakture vat? lub materiał mógł byś na fakturę zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj