Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

matisz jak na ciągnik bez napędu to cena za wysoka. Max 30 tyś zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Przedni naped nie jest dla mnie priorytetem, i tak ciagał by maszyny po C 360, ewentualnie czwarta skibe by dospawał do pługa, bardziej chodzi mi o komfort pracy bo po całym dniu na C 360 jeszcze rano dzwoni w uszach, ten mi jeszcze wpadł w oko no i cena sporo nizsza ale i wiadomo starszy.

 

https://www.agrogrosik.pl/maszyny-rolnicze/ciagniki-case-ih/6170/case-585-xl-wspomaganie-stan-b-dobry

 

Ogolnie szukam czegos za C 360 ok 60KM ale zeby w kabinie było w miare cicho i komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Dlaczego na siłę szukasz następcy 60tki bez przodka, skoro za tą cenie kupisz dobry ciągnik z przodkiem. tym bardziej, że chcesz go jednak do pługa zapinać.
Nawet jeśli ciągnik nie będzie Ci służył do uprawek tylko do transportu to i tak docenisz przedni napęd jeśli się zdecydujesz na taki zakup.
Jedynie trochę czasu, cierpliwości i znajdziesz coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekmei    0

robi57362  

No wlasnie tak sie boimy ze nie zdazymy kupic do sezonu. Ojciec juz mowil ze wiecej do handlarza nie pojedziemy ogladac bo to strata czasu. a po zdjeciach poznasz jaki stan? No nie da sie. Bizona ojciec kupil od sasiada lata temu to nawet nie trzeba bylo jezdzic i ogladac no ale tu juz trzeba szukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

https://www.olx.pl/oferta/narzedzia-do-pobierania-prob-glebowych-laska-glebowa-egnera-CID628-IDl7e8E.html#596930aaa2

 

Co powiecie o takiej lasce Egnera? Wygląda jak rzemiosło, ale ceny "profesjonalnych" lasek mnie przerażają, żeby za kawałek stali płacić od 200 do 400 złotych. Chciałem sobie coś takiego sprawić bo pobieranie prób szpadlem jest trochę męczące i czasochłonne ale za takie kwoty to chyba wolę męczyć się dalej. Chyba, że wiecie, gdzie można kupić taką laskę w rozsądniejszej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nie każdy kocha się grzebać , ma czas etc. Poza tym byle jaka rurka nie podejdzie, materiał musi być solidny, inaczej po kilku próbkach wszystko pognie i kupi nowe :D

 

Ja tez szukałbym ciągnika 4x4 w tych pieniądzach, wybór spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Spory wybór jak się tylko ogląda ogłoszenia, ale jak zaczniesz jeździć to już nie jest tak kolorowo. Sam szukam JD6320 i myślałem że sprawniej to pójdzie ale za każdym razem rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nikt w pełni dobrego ciągnika nie sprzedaje, więc zawsze jakieś mankamenty będą. trzeba się nastawić , że ciągnik idealny nie będzie i kalkulować, co będzie warto zrobić, a co się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Laskę Egnera można z odr-u pożyczyć. Możesz też skontaktować się z przedstawicielem terenowym stacji i pobierze próby za Ciebie. Jedna próbka ze 13 zł za samo pobranie jak pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Klimek dzisiaj przedstawiciel oschr przywiózł mi laskę, pojemnik i kartoniki do pobrania próbek. Miał ich w samochodzie jeszcze z 10 i nie wiem ile u rolników zostawił. Pobiorę to przyjedzie i zabierze.

https://www.olx.pl/i2/oferta/zetor-9540-turbo-CID757-IDnG7vG.html#:b958a337ae

Panowie to jest ogłoszenie tego handlarza z Szołtajn czy jakoś tak o którym tu często wspominacie? Warto się tam wybraćz bo znajomy chce jednak zetora. Chce wydać ok 40 tyś. Ten z linku go zaciekawił. Ktoś mu proponuje 7045 z 85 r podobno za 33 tyś. Amatorem zetora nie jestem, ale cena chyba przesadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

od pochyłu jest dwustronnego działania ja potrzebuję do rozsiewacza piast  jednostronnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jak nie ma sprężyny w środku, to dwustronny z powodzeniem może zastąpić jednostronny, bardziej mi chodzi o wymiary.

Ja w ciągniku SAM mam siłownik z MTZ jako jednostronny do podnośnika i działa, drugie wejscie jest po prostu otwarte

 

 

https://sprzedajemy.pl/silownik-starego-typu-rozsiewacz-czekanow-e30984-nr32822667

O to ci chodzi ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

https://www.olx.pl/i2/oferta/zetor-9540-turbo-CID757-IDnG7vG.html#:b958a337ae

 

Panowie to jest ogłoszenie tego handlarza z Szołtajn czy jakoś tak o którym tu często wspominacie? Warto się tam wybraćz bo znajomy chce jednak zetora. Chce wydać ok 40 tyś. Ten z linku go zaciekawił. Ktoś mu proponuje 7045 z 85 r podobno za 33 tyś. Amatorem zetora nie jestem, ale cena chyba przesadzona.

Ten sam. Większość ma wysoką cenę(jak 7211 za 35tys, 385 za 25 czy 914 za 50..) plus, że nie maluje z tego co widać po ogłoszeniach. Minus - z tego co ludzie tu pisali nie idzie się potargować, bardzo sztywno traktuje te ceny.

Akurat ta seria x540 jeszcze w miarę cenowo, jak na jego ogłoszenia :) kiedyś miał chyba 9540 z zajechalem silnikiem to też ponad 40tys chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj