Polecane posty

Gość   
Gość

U mnie zetorkiem 8145 3x16" kv na resorze to prędkość 5-6km/h, czyli 3/I tak żeby spokojnie szedł bez dymka. Idzie na większości kawałków i 4/I, czyli ok 8 km/h, ale czuć że ma ciężko, więc wolę go nie katować. 

Między 3/I a 4/I jest jeszcze 1/II i z trzema skibami powinien nią iść bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Między 3/I a 4/I jest jeszcze 1/II i z trzema skibami powinien nią iść bez najmniejszego problemu.

Powiem Ci, że na 1/II ma dość ciężko. Subiektywne odczucie jest takie, że na 1/II nie idzie zauważalnie lżej niż na 4/I. Pod górę i tak muszę redukować do 3/I. W praktyce pod górkę 3/I, z górki(i na prostym na lżejszych) 4/I, tyle że jak przestaje być z górki to niby idzie bez problemu, ale czarny dym tylko. Z tym, że to na razowe robiłem, jakby było wcześniej stalerzowane to myślę, że 4/I wszystko bez problemu bym jechal. Jak nie rzuca skiby pod górę to te 5km/h wystarcza w zupełności żeby było dobrze odwrócone i dorzucone. Tyle, że przy 8km/h jest dużo lepiej rozkruszone, robi się równo, prawie jak na stole.

@up

Ta przyczepa stoi blisko mnie, już dłuższy czas sprzedaje.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wzmacniania pod przed górką nie używasz? Mi nie chciałoby sie tak wajchować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jakby działał, to bym pewnie używał :) Z tym, że u mnie podjazd pod górę to 2/3 długości pola, więc aż tyle wachlowania nie ma, ot z 3na4 i na odwrót.
Swoją drogą nie robiłem wzmacniacza, bo do skrzyni jeszcze nic nie zaglądałem, tak go kupiłem. A jak jest z żywotnością jego? Wujek ma 914 to mówił, że robił żółwia chyba ze dwa razy i na krótko wytzrymywalo, to samo z załączaniem przodu, tez parę razy robił i siadało, w końcu zbrakło cierpliwości żeby kolejny raz rozbierać i zaspawali, czy co tam się z tym robi.
Chciałem po dopłatach to ogarnąć, tylko właśnie ciekawi mnie ile to wytrzymuje czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem Ci, że na 1/II ma dość ciężko. Subiektywne odczucie jest takie, że na 1/II nie idzie zauważalnie lżej niż na 4/I. Pod górę i tak muszę redukować do 3/I. W praktyce pod górkę 3/I, z górki(i na prostym na lżejszych) 4/I, tyle że jak przestaje być z górki to niby idzie bez problemu, ale czarny dym tylko. Z tym, że to na razowe robiłem, jakby było wcześniej stalerzowane to myślę, że 4/I wszystko bez problemu bym jechal. Jak nie rzuca skiby pod górę to te 5km/h wystarcza w zupełności żeby było dobrze odwrócone i dorzucone. Tyle, że przy 8km/h jest dużo lepiej rozkruszone, robi się równo, prawie jak na stole.

@up

Ta przyczepa stoi blisko mnie, już dłuższy czas sprzedaje.

1/II jest wolniejsza od 4 polowej, a szybsza od 3 polowej, także powinna być różnica sporo zauważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Dopiero z 12ha zaoralem, wiec na jesieni jeszcze pokombinuje, nie mniej jednak, w moim odczuciu oczywiscie, nie ma zauwazalnie lzej. Jest podobnie jak np 60tka, czy zetor 7x11 - na 5terenowej idzie lzej niz na 1 szosowej, pomimo, ze 5 terenowa jest szybsza od 1. Takie moje odczucia subiektywne, co do tego jak lekko na poszczegolnym biegu idzie. No i niby wachlowania nie ma za duzo, ale jednak z z 4/3 mniej wajchowania niz z 1/II na 3/I. Zobacze, moze do jesieniu uda sie zrobic tego zolwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciągnik mam 10 lat ( sprowadzony) i wzmacniacz działa cały czas tylko, go rzadko używam, bo nie mam takiej potrzeby. Jak się składa na dobrych częściach i wymienia mikropompę i wszystkie uszczelniacze od bębna po tłok taśmy to musi działać. Ludzie mają to i użytkowane prawidłowo działa latami. 2 lata temu przy wymianie mikropompy zmieniłem na bębnie uszczelniacze i pierścienie z tuleją.
Z napędem tak samo, przez ten czas nigdy nie zawiódł a jeżdżę na nim sporo. Nic nie robione a sam go nie oszczędzam, włączam i wyłączam w czasie jazdy jak mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

To ma do rzeczy że się strasznie podniecasz, bo ktos stwierdził, że są lepsze ciągniki od 'Twojego' zetora. I sam byś temat ciągnął dalej, tylko już nie ma komu wyskoczyć i poklepać po pleckach, jak wcześniej. Szkoda, że tak łatwo nie przyszło Ci zdradzenie areału, na którym "katujesz" tego zetorka, choć pytali parokrotnie. Pewno 100mth na rok ma ciężko zrobić. To każdy moze być wystarczający i bezawaryjny.

I tak, mało już u mnie gospodarstw, które mają zostawiony burdel w papierach.

 

A ty jesteś widocznie zjebany, bo nie wiem gdzie ty tu widzisz podniecanie, chyba że podniecaniem sie nazywasz po prostu stwierdzanie faktów, ale mi to wisi, wasze gadanie i tak nie sprawi że nagle zacznie sie sypać żebym miał jakieś podstawy do zmiany zdania B)

I kto tu ciągbie temat, ja skończyłem, inni też to kolejny znowu zaczyna, a z mojej strony jest niekulturalnie nieodpowiedzieć B)

A czy ja mówie że nie ma lepszych? Są lepsze. Stare fendty 600, renówki .14 i inne podobne. Ale w polsce nie kupisz takich niewytłuczonych, a na moje potrzeby mój zetore jest zdecydowanie najlepszy. I tu nie ma o czym dyskutować. Ale jak ktoś mówi że te nowe plastikowe "zachodnie" zabaweczki z gównolitu produkowane bóg wie gdzie są lepsze to mi sie śmieć chce B)

Katować to ty możesz swoje złomy. Ja dbam o wszystkie maszyny, a zwłaszcza o ciągniki, i są starannie prze ze mnie serwisowane przed i po sezonie a także czyszczone. Robią na 12ha ornego i jakieś 2-3ha dzierżaw i dzierżawione łąki w lesie jakieś 3-4ha. Edit: a i zapomniałem. Nie wiem ile robi godzin bo licznik liczy jak chce, ale 3p robi do 200mth rocznie ostatnio.

Jeżeli ten ciągnik współpracował z pługiem z ogłoszenia to lekkiego żywota nie miał.

A czemu? To jest 4x35 (dobrze widze?) To powinien iść dobrze. Mój turbo przez 10 lat ciągał 4x40. Edytowano przez cyprian1219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

@up daj se spokój, gdy wszyscy już zakończyli tą dyskusję to ty przychodzisz i od nowa rozgrzebujesz, masz Zetora to se miej, se jeździj i se chwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ciągnik mam 10 lat ( sprowadzony) i wzmacniacz działa cały czas tylko, go rzadko używam, bo nie mam takiej potrzeby. Jak się składa na dobrych częściach i wymienia mikropompę i wszystkie uszczelniacze od bębna po tłok taśmy to musi działać. Ludzie mają to i użytkowane prawidłowo działa latami. 2 lata temu przy wymianie mikropompy zmieniłem na bębnie uszczelniacze i pierścienie z tuleją.

Z napędem tak samo, przez ten czas nigdy nie zawiódł a jeżdżę na nim sporo. Nic nie robione a sam go nie oszczędzam, włączam i wyłączam w czasie jazdy jak mi pasuje.

Jak było u wujka robione to ciężko mi powiedzieć, bo nie interesowałem się wtedy jeszcze zbytnio ciężka seria. Ostatnio zauważyłem też, że parę razy przód mi się rozłączył. Co prawda po chwili sam załapał, ale chyba przed jesienią wypadałoby tam zajrzeć. Postaram się po dopłatach, bo i tak muszę uszczelniacze na zwolnicach robić to i tym się zajmę. O ile jeszcze bez wzmacniacza przeżyje (jaki to jest mniej więcej koszt?) O tyle jak przód padnie, to na swojej ziemi leżę i kwiczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A ty jesteś widocznie zjebany, bo nie wiem gdzie ty tu widzisz podniecanie, chyba że podniecaniem sie nazywasz po prostu stwierdzanie faktów, ale mi to wisi, wasze gadanie i tak nie sprawi że nagle zacznie sie sypać żebym miał jakieś podstawy do zmiany zdania B)

I kto tu ciągbie temat, ja skończyłem, inni też to kolejny znowu zaczyna, a z mojej strony jest niekulturalnie nieodpowiedzieć B)

A czy ja mówie że nie ma lepszych? Są lepsze. Stare fendty 600, renówki .14 i inne podobne. Ale w polsce nie kupisz takich niewytłuczonych, a na moje potrzeby mój zetore jest zdecydowanie najlepszy. I tu nie ma o czym dyskutować. Ale jak ktoś mówi że te nowe plastikowe "zachodnie" zabaweczki z gównolitu produkowane bóg wie gdzie są lepsze to mi sie śmieć chce B)

Katować to ty możesz swoje złomy. Ja dbam o wszystkie maszyny, a zwłaszcza o ciągniki, i są starannie prze ze mnie serwisowane przed i po sezonie a także czyszczone. Robią na 12ha ornego i jakieś 2-3ha dzierżaw i dzierżawione łąki w lesie jakieś 3-4ha. Edit: a i zapomniałem. Nie wiem ile robi godzin bo licznik liczy jak chce, ale 3p robi do 200mth rocznie ostatnio.

A czemu? To jest 4x35 (dobrze widze?) To powinien iść dobrze. Mój turbo przez 10 lat ciągał 4x40.

 

 

Posłuchaj szczylu, "zjebany" to możesz sobie za ojcem wołać, może w końcu cie do pionu ustawi. I nie chrzań o nie byciu niekulturalnym, bo już swoimi wiązankami z k*rwami i ch*jami dałeś nam szczeniacki popis wcześniej. Nie jesteś nawet na tyle rozgarnięty, żeby pojąć czemu słowo 'katujesz' było umieszczone w cudzysłowie, a chcesz cwaniaka i znawcę zgrywać. Te twoje areały ludzie bez problemu 30tkami i 60tkami obrabiają i chwalą że prawie bezawaryjne, bo i co ma się tyle psuć przy paru godzinach roboty. Śmiać to się chce, ale jak sie czyta wypociny pseudo znawcy. Jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś tutaj czekał aż sie ten prawie twój Zetor rozleci, ale ty widocznie lubisz dorabiać sobie teorie do czegoś, co nie miało miejsca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdy nie interesowałem się tym co tam jes zaspawane. Sam bęben kompletny masz tutaj.
https://sklep.mizar.com.pl/beben-wzmacniacza-momentu-kompletny-86126179-p-17128.html

Do tego korpus na którym się obraca za 160 zł i pierścienie za kilkanaście zł. Prawdopodobnie koło koronowe przekładni planetarnej też jest do założenia za ok 260 zł i sam kosz satelit z wałkiem sprzęglowym. http://agromex.com.pl/product-pol-25938-Kosz-satelit-bebna-wzmacniacza-momentu-kompletny-C-385-oryginal-Ursus-80126099.html

To tak z grubsza. 1,5-2 tyś musisz szykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

@up daj se spokój, gdy wszyscy już zakończyli tą dyskusję to ty przychodzisz i od nowa rozgrzebujesz, masz Zetora to se miej, se jeździj i se chwal

 

Może jeszcze powiedz że to ja to dalej ciągne, jsk ktoś cały czas cytuje moje posty i sam sie lrosi o odpisanie a czemu to już wcześniej pisałem B)

 

Posłuchaj szczylu, "zjebany" to możesz sobie za ojcem wołać, może w końcu cie do pionu ustawi. I nie chrzań o nie byciu niekulturalnym, bo już swoimi wiązankami z k*rwami i ch*jami dałeś nam szczeniacki popis wcześniej. Nie jesteś nawet na tyle rozgarnięty, żeby pojąć czemu słowo 'katujesz' było umieszczone w cudzysłowie, a chcesz cwaniaka i znawcę zgrywać. Te twoje areały ludzie bez problemu 30tkami i 60tkami obrabiają i chwalą że prawie bezawaryjne, bo i co ma się tyle psuć przy paru godzinach roboty. Śmiać to się chce, ale jak sie czyta wypociny pseudo znawcy. Jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś tutaj czekał aż sie ten prawie twój Zetor rozleci, ale ty widocznie lubisz dorabiać sobie teorie do czegoś, co nie miało miejsca

Ojoj, ktoś tu sie zdenerwował. Jak dla mnie to mogą sobid i końmi robić, nie wiem czemu miałoby mnie to obchodzić, chcą sie męczyć to ich sprawa. Ja w pole wjade i pyk pyk i zrobione, zależy mi na czasie.

Kontekst zrozumiałem doskonale.

A wiesz, ja jak pisze tutaj, to nikogo w ch*ja nie robie, pisze tak jakbym miał mówić prosto w twarz, choć tutaj staram sie tak nie przeklinać, ale i tak dobrze wychodzi...

Ale mamy tak samo. Ja też jak nie raz czytam po forum posty takich pseudo znaFFców to śmiać sie chce. I jeszcze potem korci żeby takich poprawić albo naprostować ale z drugiej strony sie nie chce i mamy wewnętrzny pat B)

7000 godzin na liczniku który liczy jak mu sie podoba to chyba nie tak mało (dużo też nie, ale to dobrze).

Wiesz, po tych postach niektórych, jak to oni nienawidzą zetora, a nazistowskie złomy miłością i życiem można wnioskować że chcieliby żeby NIE MÓJ ale każdy zetor sie rozleciał, bo chyba ich coś w tym boli B)

No, ale dobra, możemy w końcu to zakończyć czy nadal coś wam nie pasuje? Bo koledzy już sie denerwują. Jak coś to zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Dajcie już sobie spokój z tym skakaniem do oczu. Ani to mądre, ani nic do tematu nie wnosi. Taka cebulakowa kłótnia o dwa palce na miedzy. Każdy swoje argumenty przedstawił, okopał się na pozycji i zarzuca wroga g..... To nie jest dyskusja. Ja mam w domu 3p i co, mam płakać że most i skrzynia wyje, czy się zachwycać, że 30 lat silnik nie robiony, mało pali etc. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie tam , nie dawajcie . Prawda najważniejsza jest ! :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jasne, że najważniejsza, zwłaszcza o "nazistowskich złomach" i znawcach ze szkolnej ławki, tej prawdy żadna totalna opozycja nie zakrzyczy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Jak co roku początek wakacji i konflikt tylko tym razem jakoś ze zdwojoną siłą ...  ani to śmieszne bardziej żałosne  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to kto ? Ludzie prowadzący firmy , którzy zamiast odprowadzać VAT , czy tam inną daninę , magą sobie odliczyć takie auto za friko . Tak to u nas funkcjonuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dajcie już sobie spokój z tym skakaniem do oczu. Ani to mądre, ani nic do tematu nie wnosi. Taka cebulakowa kłótnia o dwa palce na miedzy. Każdy swoje argumenty przedstawił, okopał się na pozycji i zarzuca wroga g..... To nie jest dyskusja. Ja mam w domu 3p i co, mam płakać że most i skrzynia wyje, czy się zachwycać, że 30 lat silnik nie robiony, mało pali etc. ??

Jak byś miał mf-a 255 to skrzynia i most by nie wyły ani silnik by nie prosił się o remont ... To tak jak byś miał ziemię klasy 6 Z a sąsiad za miedzą 1 A, komu zależało by na centymetrze za miedzą?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A czemu? To jest 4x35 (dobrze widze?) To powinien iść dobrze. Mój turbo przez 10 lat ciągał 4x40.

Mam taki pług i na 3 klasie prędkość pracy to max. 7 km/h ciągnikiem 94 km, a co dopiero 73 km.

 

Jest też różnica orać a orać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetor 7745 tym bardziej z turbiną z pługiem 4x35 da sobie radę na pewno i mówię tu o orce a nie o podorywce. Oczywiście pług  a nie jakieś redło przy którym ciągle odkładnie zawalone ziemią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Znajomy kilka lat orał 7745, 4 skibami i uważam że szybciej by zaorał 3 skibami.

Idąc tym tropem to 77 km na , 1,4 m to 150 km i pług 2,8 m , więc czemu duża część orze pługami 4 skibowymi a nie 5?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj