Polecane posty

Gość   
Gość

Oj tam , oj tam - 10 lat , czy we w te ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na niektórej kobiecie idzie się pomylić (dobry salon zrobi cuda :P)A taka renia aaahhhh :rolleyes: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już było a ciągnik chyba z Chorwacji a właściwie to chyba zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mojego 7745 turbo nigdy na nic innego nie zamienie. A zwłaszcza na fergaja 3000... Zetor jest zbyt dobry. Sprawuje sie u mnie na medal i po za spalaniem to złego słowa powiedzieć nie moge.

Mam go 11 lat i jeszcze żadnej awarii *odpukać* i mam nadzieje że nikt z forum nie zaczaruje.

Robi jako główny i choć w ciężkiej robocie pali jak smok to w lekkiej jest znośne, może to turbo coś daje na niższych też.

On w anglii od nowości robił tylko na placu jako ładowarka. Pole dopiero u mnie pierwsze na oczy zobaczył. Wszystkie części oryginalne, pokrywa skrzyni i plecak były ściągane i daty wybite na 84/85, pokrywa bo dźwignia 540/1000 sie zablokowała, a plecak żeby uszczelić tłok i ramiona. Przy silniku też oryginalne, pompa jeszcze nie wyciągana (ale silnik był w anglii przekładany).

Jedyne inwestycje w niego to:

-widłak przystawki przedniego napędu (w celu uszczelnienia)

-uszczelki do podnośnika

-orbitrol w zeszłym roku (kolumna siadła od tura)

-kompletna tylna szyba ze wszytkim z przed miesiąca (amortyzatory, gumy, otwieranie, belka wzdłużna itp.) 300 coś złotych.

-komplet opon i płyny eksploatacyjne.

Wady to spalanie, drążek między nogami (wolałbym jak w c360) i zwrotność

Zalety to przestronna komfortowa kabina, trwałość, tanie części (choć z tego udogodnienia i tak sie nie korzysta :V)

wygodna i prosta obsługs, brak hałasu, i mój dobrze pali zimą co ciekawe.

Nic nie robione a pół ciągnika wymienione - silnik, układ kierowniczy, robiony podnośnik i grzebane przy skrzyni   :D Ale na tym polega fanatyzm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

To już było a ciągnik chyba z Chorwacji a właściwie to chyba zdjęcia.

 

A po co komuś w Chorwacji grzałka bloku? :blink: Tamten, był inny, zdjęcia też były z jakiegoś "podwórka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

chorwacja to góry a na wysokości  przymrozki zimą to nie rzadkos nawet w chorwacji byłem jeszcze dalej na południe i bbyły przymrozki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale w czym problem ? Tani jest , można zaliczkę wpłacać :P . Szkoda że jeszcze rocznik i moc się nie zgadza , ale co tam - okazja B) .

Paweł - jeżeli takie naprawy to dla Ciebie generalny remont , to ciekaw jestem czym Ty śmigasz , że żadnych napraw nie robisz ? No i ile mtg robisz w sezonie ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No ale ja nie pisze że mój ciągnik jest najlepszy na świece i nie wymienił bym go nawet na nowego fendta bo wcale się nie psuje oprócz silnika,skrzyni, podnośnika i układu kierowniczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Nic nie robione a pół ciągnika wymienione - silnik, układ kierowniczy, robiony podnośnik i grzebane przy skrzyni :D Ale na tym polega fanatyzm

Z kogo ty robisz debila? Z siebie czy próbujesze mnie? Mówie że nic nie było robione...

Silnik wymieniony na 7701 turbo w angli w 90 którymś, mam na to papiery, a ciągnik mam od 2006... Jedyna co siadło to kolumna kierownicza ale to od tura. Zamiast kolumny dany orbitrol i chodzi i szczerze nie polecam nikomu robić kolumny czy serwa, lepiej dołożyć i kupić orbitrol, całkiem inny ciągnik.

Więc zamiast pier**lić jak pojebany zapraszam do podstawówki na czytanie ze zrozumieniem dzieciaku bo przy skrzyni nigdy nic nie było robione, raz pokrywa ściągana bo dźwignia od wałka 540/1000 sie zablokowała... Podnośnik był uszczelniany, komplet uszczelek kilkanaście złotych, robione samemu, kilka godzin i zrobione, bo olej leciał z ramion i na tłoku wewnętrznym ORYGINALNY uszczelniacz wywaliło PO 30 LATACH k**wa...

 

Mój całkowity wkład w niego to 4 nowe opony (nie wiem ile ale tego nie licze bo przy nowym nabytku to standard, a komplet do dżundżaja to pewno z 12tys bo mi znajomy mówił jak kupował, tam są szerokie 38 na tył a na przód nie wiem...), płyny eksploatacyjne, wspomaganie (2tys zł) komulna siadła od tura, tylnia szyba kompletna (300zł), pompka hamulcowa jedna o której zapomniałem (kilkanaście zł), przednie i tylne lampy, tylne błotniki plastikowe (przedłużki) i to dosłownie WSZYSTKO. Po za wspomaganiem i tylną szybą sprzes miesiąca to wszystko wymienione/założone zaraz po kupnie.

Przy silniku jeszcze nic nie było robione geniuszu... tak samo skrzynia nie ruszana. Na wszystkich częściach wybita data 84/85.

wk***ia mnie taka dzieciarnia... Zaraz sie coś we mnie triggeruje...

 

 

Edit:

Ja tam nie mówie że mój zetor jest najlepszy na świecie ,pare udoskonaleń, zbliżyć go do 7341 kabiną i biegami, zmienić przełożenia w skrzyni, na tył koła 34' zamiast 30', dać przednią oś z blokadą, zmniejszyć spalanie i gotowe, najlepszy ciągnik na świecie :P

Ale na fenda na pewno sie nie zamienie, spisuje się zbyt dobrze, nigdy mnie nie zawiódł, zawsze daje rade, idzie zawsze i wszędzie a uciągu mu nie brakuje. Nie psuje się *odpukać* (mam nadzieje że nie zaczarujesz). Jak już zamienić to na 8540 lub podobnego tej serii.

A co najważniejsze i co ciekawe nigdy przy robocie komputer pokładowy nie wy***ał mi errora i nie odłączył mi skrzyni sni nie przełączył mi silnika w tryb awaryjny B)

Edytowano przez cyprian1219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To kup sobie ursusa c45 na żelaznych kołach to wcale nie będziesz marnował kasy na opony skoro to wyznacznik klasy ciągnika .... Padło ci serwo, podnośnik a ty nadal swoje że nic się nie zepsuło..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Triggeruje to jakiś skrót od w gaciach gotuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zapomniał dodać słynny znak xD czy jakoś tak... Puść tego zetora na miesiąc w siew kukurydzy albo zrób 1500 bel słomy w żniwa to zobaczysz co jest wart. U nas też każdy je chwali póki ma 15ha..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Triggeruje to jakiś skrót od w gaciach gotuje?

To skrót od "gotuje sie jak widze zjeba"

 

Paweł. Ty jesteś k**wa przyjebany człowieku. Chyba ci coś na łeb spadło, sam se kup jakiegoś złoma na żelaznych kołach... Podstawówka... wakacje sie zaczęły i nudy więc siedzi taki cwaniaczek i wypisuje pierdoły z dupe wzięte... Czytać ze zrozumieniem nie umie, a ja sie powtarzał nie będę, zapraszam so przeczytanis poorzednich wypowiedzi jeszcze raz.

 

A teraz pytanie: O ch*j ci k**wa chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Ale ty wiesz że tutaj nie ma ot? To jest wolny temat i tu jest dopuszczalne, to hydepark więc wiesz...

Edytowano przez cyprian1219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Nie że o zetory tylko O MOJEGO ZETORA B)
Po prostu sie chopok naciął, handlarzyna wcisnął mu zachodniego złoma i sie wypłacić nie może i jak widzi szczęśliwego posiadacza jakiegoś ciągnika to go coś bierze w środku B)
Zaczynają mu sie pojawiać jakieś urojenia. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1893    7

hehe no i gó*no burza o zetory, standard :))

Może trzeba założyć temat "G*wnoburza o zetory" żeby tutaj nie było takiej napinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ty "łumny" - szczęśliwy luk..., Tobie pisze się z dużej litery nie tylko wówczas gdy zaczyna się zdanie, chyba że do szkoły było pod górkę. Chodzi o to że temat jest o "ciekawych" aukcjach a nie napince o srajtory i inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj