Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Więc właściwie o co pytasz , skoro i tak wiesz lepiej ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Widzę same lekkie roboty - szukaj czegoś na trzech cylindrach, może MF550 ? TTrochę mały do twojej zgrabiarki :/ Da się coś znaleźć, ale w tej cenie raczej bez przedniego napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Kurde chyba nie ma sensu pisac na tym forum bo co jeden to dziwnie madry. Powinno być w nicku (loginei)itp ile kto ma obecnie lat byłoby to chyba najbardziej wiargodne. Doskonale wiem ze sa to stare maszyny, nie powiedziałem ze wiem najlepiej co kupic itp a wiekszosc ze wiem lepiej i tak bla bla bla. a ciagnik miałby naprawde lekko a po co mam grabic trawe 105konnym ciagnikiem>???? chyba przestaje wierzyc w to forum

 

co do kogos watpliwości i wszechobecnego hejtu to mam 27 lat.. nie 17 i prosze o rzeczowe komentarze. powtarzam jesli mi przywiezie ciagnik gto jak do siebie ten handlarz. sobie przywiózł john deere 2130  z turem 2 sekcyjnym chodzi bezawaryjnie juz 2 lata  wiec nie mówie o jakis zbiorowiskach u handlarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

@Rafix255 kup sb Zetora 7211 5211 i bd wiedział ze jeździsz  ciągnikiem  z klasą jak na tamte lata


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

rafix 255 jest sens w tym co piszesz jest tu kilku w tym temacie i nie tylko co są "najmądrzejsi" kilka tysi postów co nie znaczy że mają rację  oczywiście ale to jest normalne wszędzie znajdzie się grupka tych specjalistów tak zwanych ale są też rzeczowo piszące osoby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

a może faktycznie dobry pomysł z tym zetorkiem albo MF 675.. nie wpadłem na to. Miałek mfa 765 kiedys 4x4 z turem ale sprzedałem tą cholere bo słabo paliłi był niemiłosiernie nieskrętny... popatrze na mfa jeszcze i zetorka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Do 18tys ciężko będzie ci znaleźć coś odpowiedniego. Jeśli dołożyłbyś z 10-12tys to mógłbyś się rozglądać za takim Zetorem 7711, do prac jakie wymieniałeś spokojnie wystarczy co prawda ma 4 gary ale na prawdę nie pali dużo. Pracowałem na codzień tym traktorem w jednym gospodarstwie i tam jest używany tylko do lekkich prac właśnie jak opryskiwacz, zgrabiarka, przetrząsacz, nawozy, wożenie obornika i sprawdza się kapitalnie. Zwinny, oszczędny. Awarie też mu się zdarzają ale jak ma służyć do lekkiej roboty i będzie normalnie użytkowany i w miarę dbany to posłuży i będziesz w pełni zadowolony, nie trzeba na siłę szukać "zachodniego bo lepsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

Kurde chyba nie ma sensu pisac na tym forum bo co jeden to dziwnie madry. Powinno być w nicku (loginei)itp ile kto ma obecnie lat byłoby to chyba najbardziej wiargodne. Doskonale wiem ze sa to stare maszyny, nie powiedziałem ze wiem najlepiej co kupic itp a wiekszosc ze wiem lepiej i tak bla bla bla. a ciagnik miałby naprawde lekko a po co mam grabic trawe 105konnym ciagnikiem>???? chyba przestaje wierzyc w to forum

 

co do kogos watpliwości i wszechobecnego hejtu to mam 27 lat.. nie 17 i prosze o rzeczowe komentarze. powtarzam jesli mi przywiezie ciagnik gto jak do siebie ten handlarz. sobie przywiózł john deere 2130  z turem 2 sekcyjnym chodzi bezawaryjnie juz 2 lata  wiec nie mówie o jakis zbiorowiskach u handlarzy

 

To śmiesz szczekać, bo nie podoba ci się czyjaś opinia o zabytkach? faktycznie dopisz sobie w nicku 14. Znajomy handlarz też ci tego nie przywiezie, bo żeby to było zdatne do jazdy to trza by Hansowi spod kościoła zajumać ewentualnie z wystawy ale na taki cię najzwyczajniej NIE STAĆ. Idź do innego handlarza to gdzieś z krzaków go wyciągnie ewentualnie spod pieca w hucie

 

Zetor 7211, MF675 a dla odważnych MF3050 oczywiście bez przodu i przynajmniej nie siedzę w epoce kamienia łupanego szukając części na niemieckich forach zabytków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mialem fiata 780 dt z 77 roku wiec tez antyk....i wiecie co najlepsze czesci w kazdym sklepie internetowym dostepne od reki jak i w serwisie bo mechanicznie to new holland z polowy lat 90tych tyle ze w starszym opakowaniu. Palil tyle co nic a ursusa 914 to by przeskoczyl reakcja na gaz niesamowita a przy obciazeniu nie bylo bata zeby zgasl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ja mam, David browna 880 z 67roku, już przeszło 10 lat i jak trafisz na fajny egzemplarz zachodniego ciągnika to w lekkich pracach pochodzi jeszcze dużo lat, jabym ci polecił coś właśnie z CASA, internationala, wspomnianego MF-a  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co do tego traktora... Jak szukaliśmy to znaleźliśmy tego Forda co mam. Niedośc że blisko, to jeszcze był w dobrym stanie. Wielu ludzi gadało, że części nie ma, psuje sie, dużo pali itp. Tym czasem po 7 sezonach(teraz 8.) i ponad 1000mth jestem z niego zadowolony. Co prawda było kilka awarii, ale naprawione i jakoś nie zbankrutowaliśmy. Wymieniona pompa wody(chyba 280 zł), zrobiona pompa paliwowa i wtryski(pompa 700zł i wtryski coś koło 100zł), jeszcze uszczelka pod głowicą(głowica była dobra, więc tylko splanowana była). Reszta to jakieś pierdoły. Kuzyn miał IH 574 i robił kapitalke silnika i części dostępne bez problemu. Kolega ma Deutza 4006 i fajny traktor, ale ma jedną wade. Brak części do skrzyni, nawet w używanych. Do silnika itp nie ma problemu, a do skrzyni musiał dorabiac. Każdy i tak zrobi jak uważa, ale ja sie przekonałem do zagranicznych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Napisano (edytowany)

ile warte??dwa razy 0,7 wypite na pół......

Oczywiście... części w sklepie za rogiem to każdego z tych zabytków... Ewentualnie na szrotach tego stoi w pip... Za te cene to nawet po 60tce bym się cudów nie spodziewał tylko remontu

 

żebyś się nie zdziwił wczoraj przy opryskach w moim rupciu IHC 654 rozleciała mi się błahostka bo tylko końcówka drążka kierowniczego dziś rano pojechałem 7km do najbliższego sklepu z częściami i za 70 złoty przywiozłem ją do domu.........

Ja mam, David browna 880 z 67roku, już przeszło 10 lat i jak trafisz na fajny egzemplarz zachodniego ciągnika to w lekkich pracach pochodzi jeszcze dużo lat, jabym ci polecił coś właśnie z CASA, internationala, wspomnianego MF-a  

Mój Ihc jest z 1974 ma 27600mth silnik skrzynia nie tykane jedynie pompa wtryskowa zrobiona przez ojca bo zachciało się jeździć na oranżadzie

Jeśli ktoś potrzebuje małego zwrotnego ciągnika do lekkich prac to polecałbym deutza serii 50xx ,52xxx IHC serii 4,5, ewentualnie czwórkę z serii 6 te ciagniki naprawdę mało palą w porównaniu np do ursusa, mój na 20 l ON jest w stanie opryskać opryskiwaczem 650l ponad 30 ha w 10 kawałkach oddalonych średnio o 3-4km od gospodarstwa-ciągnik nie gaszony bo wodę zaciągam ze zbiornika, jak kosił łąki to na baku(ok 60l)kosiłem do 12 ha kosiarką 1,65

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ale cóż to jest końcówka drążka w porównaniu do dajmy na to ukreconego wałka WOM czy jakiegoś tryba czy wałka w skrzyni... Kosz satelit padł mi w mf i gdzie tego szukać jak nie na szrocie... Nie zawsze tylko eksploatacyjne rzeczy się wymienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kupcie sobie ostatnie serie ursusa z wawy 6014 5714 i inne ich ostatnie wynalazki to dopiero bedziecie szukac czesci.
Do aut tez jak wam padnie skrzynia biegow czy turbo w silniku to do swrwisu po nowe czy po dziuplach za jak najmniejsze pieniadze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Raczej oddaję do regeneracji, podcieranie d*py szkłem na dłuższą metę jest bolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jeśli chodzi o spalanie to Ursusy/Zetory też mogą być oszczędne, ja akurat mam 5211 i z czystym sumieniem mówię, że w orce ugoru na 20cm trzyskibowym Overum wyszło mi spalanie 9-10l/ha, podczas pracy z agregatem 2.8m (ciężkie brony + podwójny wał) zmieściłem się spokojnie w 6l/ha, siew siewnikiem 3m też okolice 5-6l. O opryskach już nie wspominam, bo tak mały ubytek paliwa ciężko miarodajnie zmierzyć. Części niedrogie i ciągnik w miarę niezawodny jak nie jest zajeżdżany na śmierć dlatego taki ciągnik jak mój mogę szczerze polecić jak ktoś ma niezbyt duże gospodarstwo albo szuka czegoś do lekkich prac w większym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i tu już mogę potwierdzić że kolega napisał prawdę . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

cena takiego zetora duża, spalanie jak widać też nie małe, bo 10-12 to mi 100KM MWM wciąga przy 4x40 na lżejszych glebach po niewielkich gókach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj