Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

Rauch/kuhn 901 lub 921. Tylko nie wiem jaka kwota dysponujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli trafisz w tej cenie zachodnią używkę w dobrym stanie to będziesz miał szczęście, większość jest tak wyciuchana że szkoda czasu żeby to oglądać, lepiej pomyśl o nowym rzemiośle, na 12ha spokojnie wystarczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma amazone to jest tak wyrobiony ze na dno sypie mokry piasek zęby się saletra nie sypała a łopatki kainerowe są przetarte na wylot na końcach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

I co to ma do ogloszen wyzej?
Te rauch wygladaja nawet ladnie. Najwazniejsze to podlaczyc do ciagnika i sprawdzic czy przekladnia cicho pracuje, jezeli tak to juz super i kwestia talerzy czy sa oryginalne z lopatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

W zasadzie dowolny z nich, ważny jest stan. Jak znajdziesz Unia Brzeg to też nie ma co "gardzić" - niezłe rozsiewacze. Mój sieje spokojnie na 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ktory nawoz na 15 mocznik czy polifoske bo to roznica kolosalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie panowie lepszy nowy siewnik typu JARMET za ok3500zl czy używany zachodni w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

Jarmet dobrych opini o rozsiewaczach nie ma jak znajdziesz zachodni w dobrym stanie za ta kase to bierz . Ja nawet wolalbym troche dolozyc niz kupic cos co sieje prawie jak lejek i wszedzie rdzewieje. Dobrze to przemysl.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale są też jakieś inne np Janpol, Strumyk, Promar,i inne, wszystko to jedno wielkie gówno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

W zasadzie wszystkie bazują na jednym schemacie technicznym. Ja jednak wybrałbym używany zachodni albo ten co mam czyi Unia N039.

W stosunku do lejka "Strumyk", z którego byłem w sumie zadowolony,  N039 rozsiewa rowniej, wchodzi o wiele więcej nawozu, łatwiej ustawić dawkę (zamiast 10 dziurek jest dość długa skala), skala jest liniowa, ale otwarcie zasuwy (otwór) już nie, dzięki czemu dawkowanie nawozu w/g skali jest liniowe.

Mieszadło ma mniejsze obroty niż talerze (nie iele nawozu), w dodatku w N039 pracuje poziomo ślimak. Da się nim wysiewać suche, mielone wapno (z Morawicy) - wypróbowałem.

Szukałem dłuższy czas - amazone, rauch, ciężko coś znaleźć w sensownym stanie, albo malowany i szpachlowany za grubą kasę, albo do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chce żadnego polskiego rzemiosła, mam jarmeta lejkowy to szkoda mówić, łopatki pordzewiałe a lejek przegnity a ma raptem 5 lat a sieje może maks nawozu około 5 tona na rok , chce coś do john deera 55km, co  ładnie i równo posieje nawóz i szybko bo wiosnę to siedzę pod tunelami a na polu to chce szybko porobić, mówicie ze rauch dobra firma, patrze głównie na originalną farbę czy ma i czy niebył spawany, kolego nie mam przekonania do uni brzeg jakoś, wolał bym coś z zagranicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Z polskich nowych pomyśl nad Altro i Langren. Rozsiewacze Amazone moim zdaniem przereklamowane, siewniki są ok ale z rozsiewaczami już gorzej. Z zaproponowanych przez Ciebie ciężko po zdjęciach określić stan, nie ma dokładnych zdjęć talerzy i den rozsiewaczy, trzeba obejrzeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Nie wiem, ile chcesz przeznaczyć na zakup. Langren ma fajne rozwiązanie skrzyni zasypowej i mieszadłą (lepsze niż reszta rzemiosła), ale w wersji z nierdzewki nie jest już taki tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Nie chce żadnego polskiego rzemiosła, mam jarmeta lejkowy to szkoda mówić, łopatki pordzewiałe a lejek przegnity a ma raptem 5 lat a sieje może maks nawozu około 5 tona na rok , chce coś do john deera 55km, co  ładnie i równo posieje nawóz i szybko bo wiosnę to siedzę pod tunelami a na polu to chce szybko porobić, mówicie ze rauch dobra firma, patrze głównie na originalną farbę czy ma i czy niebył spawany, kolego nie mam przekonania do uni brzeg jakoś, wolał bym coś z zagranicznego

I właśnie przez jednego producenta wszyscy mają po d*pie. Taka Cebula co pójdzie do dealera i jak najtaniej jak najtaniej a później po forach pie*doli że wszyscy Polscy producenci są ch*ja warci. Mam opryskiwacz z jar-metu i przyznam że to gówno nie maszyna ale wiem że to najniższa półka cenowa i twoim tokiem myślenia Krukowiak lub unia w wypasie za 30 tyś zł też będzie zły? A no tak za te pieniądze lepiej mniejszy/gorszy zachodni kupić, bo to zachodnie, sąsiad zazdrościć będzie. 

I jak tu nie trzymać nerwów na wodzy jak jest się patriotą gospodarczym? Mam kumpla co jest "Narodowcem" Krzyczy zdrajcy, Polskę sprzedają, nie jesteśmy liderem w produkcji maszyn, a w następnym zdaniu zachwala zachodnie maszyny-zresztą innych na podwórku nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko co tam masz polskiego.... przekładnia włoska, blachy ruskie albo ciort wie skąd, drut do miga chiński, ..... Tyle że parę osób pracę ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Tak ale kasa (nie licząc prowizji handlarzy) którą zarobią te osoby zostanie dłużej w kraju. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

To takim tokiem myślenia pomidory które wyhodowal Polak, na polskim polu nie są polskie, bo są z holenderskich nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A duński prosiak kupiony za 350zł i sprzedany po uchowaniu do 110kg za 450zł jest polski czy duński? Pomidory będą holenderskie - idź powiedz właścicielom odmiany swoją wizję to zobaczysz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Powiedzcie-w polskim opryskiwaczu promarowskim, zwykły 400L, pompa padła(tak sadze), niby made in poland-ja się w ogóle naprawia, czy to jednorazowki sa? Bo mam teraz dylemat czy kupować do niego druga, czy rozglądać się za nowym-starym opryskiwaczem. Chodziła z 7lat, po niecałe 20ha rocznie, szału nie ma, tak mi się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Polskie rozsiewacze nie są takie same ;) Przez dłuższy czas sie zastanawiałem nad nowy i dosyć przestudiowałem ich budowę i niektóre różnice bywają subtelne na pierwszy rzut oka, ale na dłuższą mete robią różnice. Najlepszy moim zdaniem powinien być langren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Aby tylko broń Boże jakiegoś Kłosa czy Motyla, nawet jak dwutalerzowy to nie ma szans nim rozsiać na 12 metrów. Ja osobiście jeszcze rozsiewam nawozy poczciwym Kosem i o dziwo rozsiewa w miarę równomiernie nawet na 12 metrów a jak mam ścieżki na 10 metrów to można rzec, że sieje idealnie, mam wypracowaną już metodę pracy nim i wiem, że rozsieję nim nie gorzej jak nową Amazonką i na polu pasów nie ma. Jednak to nie oznacza, że nie marzę o jakimś większym, wydajniejszym i wygodniejszym w używaniu rozsiewaczu jednak chwilowo są inne wydatki. Podoba mi się nawet ten N039 o którym mówiliście i jeśli wszystko pójdzie dobrze to na przyszly sezon sobie taki sprawię.

 

Pożyczałem raz Kłosa od znajomego, za Chiny Ludowe nie mogłem go tak ustawić aby rozsiewał równomiernie na 12 metrów i później było na polu widać jaśniejsze paski. Więc jeśli ktoś szuka w polskich rozsiewaczach, to tego polecam unikać, z pewnością są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Sąsiad ma Motyla, to pryska na 12m a sieje nawozy na 8m. Masakra na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj