Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jest to opryskiwacz 750litrów o bardzo porządnej konstrukcji minimum do niego to mtz-oglądałem go jakiś czas temu

Mam jeszcze 912 tylko do niej muszę kupić jakieś kolarzowki :) jakie wrażenia po oględzinach warto jechać go oglądać, jakaś opinia na temat handlarza. Nawet jak zaleje 600 litrów to 360 nie da rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

pewno, że da rade... 200kg na przód, 2 siłowniki wspomagające, pompa zetorowska i niby 60tka nie dałaby rady? a i turbo koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Realna cena około 7-7,5 tys za te przyczepy, jesli mają papiery, a zazwyczaj nie mają. Poza tym, jak ma hamulec najazdowy na jedną oś, to będą problemy z rejestracją. Z tego co pamiętam to z najazdowym tylko do 4ton DMC, powyżej trzeba hydrauliczne albo pneumatyczne hamulce na obie osie.

A ta zarejestrowana - pytałbym, czy jako rolnicza w dowodzie, bo inaczej to przegląd co roku, wyższe OC i podatek w gminie

 

Nie zgodzę się co do tych hamulców. Sam mam przyczepę (podobną do tej Krone), z hamulcem najazdowym na przednią oś. W dowodzie mam DMC 4900kg i żadnych problemów przy rejestracji nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Turbo do opryskiwacza? Ja swojej 60 do rozsiewacza sypałem 700 kg nawozu + rosiewacz ok 250kg gdy sprzęgło puściłem mocniej zaczynały się koła odrywać. Myślę że jak powiesisz jej 200 kg to będzie chodzić. Ewentualnie poszukaj czegoś pół zawieszanego. 60-tka da radę z opryskiwaczem 2500l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam tura przy 360 także przodu by nie podnosiło, a ze względu że mam wąskie pola i czasami jest dużo nakrecania to ciagany opryskiwacz odpada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103
Napisano (edytowany)

Nie zgodzę się co do tych hamulców. Sam mam przyczepę (podobną do tej Krone), z hamulcem najazdowym na przednią oś. W dowodzie mam DMC 4900kg i żadnych problemów przy rejestracji nie było...

 

W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t,

przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego d
opuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi; warunek
stosuje się również do przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 5 t,
zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.
 
 
Wyciąg z warunków technicznych. Jak trafisz na kontrolę zielonych na drodze, cienko to widzę.
Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

obchodzi się ten przepis jeśli przyczepa jest rejestrowana po raz pierwszy...

Mam jeszcze 912 tylko do niej muszę kupić jakieś kolarzowki :) jakie wrażenia po oględzinach warto jechać go oglądać, jakaś opinia na temat handlarza. Nawet jak zaleje 600 litrów to 360 nie da rady??

912 tak 360 zapomnij nawet po 300l opryskiwacz masywny, ładnie utrzymany jednak wg mnie nie war takiej kasy, za ciut większe pieniądze mam jeszcze raz taki duży z kompem i w ogóle świetnie wyposażony.....

O tym opryskiwaczu była tu jakiś czas temu dyskusja i jeden z użytkowników twierdził,że takie cudo to tylko do warzywek i tu się zgadzam.....

A jeśli chodzi o opryskiwacze to jeśli potrzebujecie jakiś to naprawdę polecam tego gościa

http://www.mabo-opryskiwacze.pl/pl/kontakt

może najtańszy nie jest ale sprzęt sprzedaje suuper , z gwarancją i jak trzeba weźmie stary w rozliczeniu, dodatkowo remontuje i modernizuje opryskiwacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu tylko do warzyw ?? Czyli pewnie odpuszczę bo nie widzi mi się pryskać 912 za duży kloc na moje pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

może źle się wyraziłem ,że tylko ale głównie.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie nie rozumiem jest chyba taki jak inne opryskiwacze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

 

W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t,

przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego d
opuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi; warunek
stosuje się również do przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 5 t,
zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.
 
 
Wyciąg z warunków technicznych. Jak trafisz na kontrolę zielonych na drodze, cienko to widzę.

 

 

Jeśli jest faktycznie tak, jak piszesz, to o kontrolę zielonych nie mam się co martwić - data pierwszej rejestracji mojej przyczepy, wg dowodu, to 1 styczeń 1955 :D Pewnie dlatego nie było problemów z rejestracją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Może  i tak. Wdziałem takie z rokiem produkcji 1936 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

oogulnie nasze przepisy są trochę zacofane.znajomy kupił mana z Holandii i miał w holenderskim dowodzie 8 ton ładunku a w Polsce zrobili mu 5,5 tony bo niemożna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

https://www.olx.pl/oferta/fendt-309ls-pneumatyka-z-niemiec-CID757-IDk8z4v.html#0fce23f3c1

 

Oglądał go ktoś, a może ktoś z okolic miłaby ochotę rzucić okiem? Mam spory kawałek i nie wiem czy warto jechąć. Stawiam "krate" ;)

"wisi" przynajmniej pol roku, nie widzialem go ale ewidentnie za duzo sobie zyczy za ten rocznik. A ze ma tura to tez nie wiem czy to zaleta w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Śpiewa za niego jakby to był Zetor, a co najmniej Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Szukam przyczepy samozbierającej długiej ok 6m może być więcej w województwie Lubelskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

to jest chyba jakaś starsza seria zetora z kwitem z ursusa

 

Właśnie nie rozumiem jest chyba taki jak inne opryskiwacze ??

a np rozpylacze co 25cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

A  co stary hydrauliczny zastrajkował??  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a ileż to razy można naprawiać ten hydrauliczny... a już nie wiadomo komu dać to do naprawy, żeby pochodziło choć 3 mies jak się kilka krów doi. A pneumat wg gadki handlarzy kosztuje conajmniej 2x wiecej niż ta oferta z allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No hydrauliki hp100 strajkują co kilkanaście miesięcy. Sam je naprawiam, ale części kiepskie robią, np sprężyny. Są i droższe pneumatyki za 260 nawet a ten co podałem to zależnie od sklepu 150-190 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jeśli się znajdzie na tyle głupi żeby tyle wydać  ;)

 

silnik i kabina zetor, przód z 4011, skrzynie pewnie nowsza, bo kolumna na jeden drążek


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No hydrauliki hp100 strajkują co kilkanaście miesięcy. Sam je naprawiam, ale części kiepskie robią, np sprężyny. Są i droższe pneumatyki za 260 nawet a ten co podałem to zależnie od sklepu 150-190 zł.

 

U mnie pracują od 5 lat. Jak dotąd jeden zastrajkował poszła membrana. Prosta naprawa choć części znalazłem dopiero w internecie. Niebo a ziemia w porównaniu z tymi hydraulicznymi. Nawet ilość "impulsów" możesz sobie regulować w każdej chwili imbusem. No i raz na kilka miesięcy trzeba wyczyścić w środku bo jednak trochę syfu się zbiera.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj