Polecane posty

robi57362    2345

Ze wzgledu na duza aktywnosc tego tematu napisze tutaj. A mianowicie co to jest
https://naforum.zapodaj.net/46291345a24a.jpg.html
W prasie feraboli ff 20 po prawej stronie do kazdego ida po 2 przewody elektryczne zalozone to jest na przewodach idacych do silownikow

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

niekoniecznie.. mam gniotownik który ma napędzany jeden walec, fabrycznie, drugi kręci się już podczas pracy od ziaren. Jeśli walce mają te same obroty to gniecie, a jeśli rożne to rozciera, co kto woli, dodam, że przy rozcieraniu szybciej się zużywają ranty w walcach i trzeba często przetaczać

kolego ja też mam gniotownik tyle że duży przemysłowy co robi do 60 ton /h i tam jeden walec kręci sie szybciej a drugi wolniej i to z 1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

kolego producent nie przewidział że jeden walec powinien sie kręcić wolniej a drugi szybciej bo na zdj są koła łańcuchowe tej samej średnicy

 

 

niekoniecznie.. mam gniotownik który ma napędzany jeden walec, fabrycznie, drugi kręci się już podczas pracy od ziaren. Jeśli walce mają te same obroty to gniecie, a jeśli rożne to rozciera, co kto woli, dodam, że przy rozcieraniu szybciej się zużywają ranty w walcach i trzeba często przetaczać

 

 

Da się. Na jednym zakładasz łańcuch z góry normalnie a na drugim pod spodem. Potrzebna jest tylko rolka podtrzymująca łańcuch.

Dzięki chłopaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

A wiesz moze od czego i czy to ze nie moge nabic cisnienia to moze byc tego wina ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Wyglądają na przerabiane, więc może być to przyczyną, albo się nie domykają, albo do końca nie otwierają, ale po tym jednym zdjęciu trudno ocenić, gdzie one siedza w instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Sa dokladnie kolo lucznika bel tam gdzie stara sipma go ma to chyba kazdy wie. Przed samym prawym silownikiem . https://naforum.zapodaj.net/265fd181ba42.jpg.html
To zdjecie calego panelu i sterownik. Na zdjeciu nie widac kostki o tej https://naforum.zapodaj.net/520896caa89f.jpg.html
Bo ja wymontowalem zeby znalezc taka ale to graniczy z cudem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Patrząc na te fotki, to zmieniam zdania. Blok elektrozaworów masz na dole nad wałkiem, a to są tylko czujniki ciśnienia. A ta kostka, to ma na sobie schemat ? Prawdopodobnie bez trudu to dostaniesz, tylko musisz znaleźć schemat tej "kostki" , najlepiej w orginalnej instrukcji, bo wygląd zewnętrzny niewiele mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Ja ogolnie sadze ze ta prasa byla przerabiana ze zwyklego rozdzielacza na elektrozawory we francji wiec o jaka kolwiek instrukcje czy schemat ciezko. Dlatego tutaj pytam bo mnie az glowa boli od myslenia o tym ogolnie skomplikowane to jest i zrizumiec to bez rizbierania co jak i gdzie trudno jest dojsc. Kostka zadnego schematu nie ma tylko jakies tam numery przejrzalem cala grafike google i nic co pasowalo by nie znalazlem. A do lubliba do sipmy nie ma po co jechac bo takich tepych sprzedawciw teraz maja ze szok.

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

a dobre masz zasilanie  bo mi po kilku latach użytkowania rozdzielacza działał jak chciał bo przejść dobrych nie było.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Niby z zasilaniem wszystko ok. Jak nabijam cisnienie idzie normalnie do zielonego pola i nie zaskakuje cos tylko spada prawie do zera i znowu nabija do zielonego pola i tak w kolko ale po zrobueniu 15 bel (wlasciwie jajek) zaczyna zaskakiwac i dziala normalnie. Wielkie dzieki za zainteresowanie moim problemem.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25498

Musiał pracować po blisko 6 godzin dziennie codziennie przez 7 lat. Taki to pracował na siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

tak samo pomysł połączenia N z przewodem ochronnym wyłącznik różnicowo-prądowy  będzie się mścił.... tylko rzadko kto ma założony.....

 

Kolega pisze o wtyce 4P, więc nie bardzo tam widzę miejsce na wyłącznik różnicowo - prądowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://www.olx.pl/i2/oferta/walce-do-gniotownika-gniotowniki-CID757-IDdsxKR.html#ebad693e93

Tak wygląda zmiana kierunku obrotów drugiego walca o czym pisałem. 3 zdjęcie.

 

Podobnie jak Baks ciekawi mnie zrobienie gniotownika, ale do robienia starteru dla cieląt, bo te gotowe to ...olernie drogie. Te najmniejsze walce 244x100(długość) ile kg na godzinę są w stanie rozgnieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Ja tez jebłem i nie mogłem wstac jak to przeczytałem to się śmiali w głos xD A tu drugi mistrz http://www.tygodniksiedlecki.com/t39351-przez.swoja.bezmyslnosc.spalil.dom.htm

Też za dzieciaka podpatrzyłem ojca jak rozpala benzyną, tylko że on nalewał w nakrętkę i wrzucał ciecz do pieca, a ja wlałem prosto z bańki a co tam i tylko pamiętam jak płomyk się piął po strumieniu paliwa. Dobrze że nie spanikowałem i szybko wybiegłem z płonącą bańko na dwór. Jeszcze przeszła mi myśl by wrzucić do pieca i zamknąć ale znając życie miałbym słup ognia z komina :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

kolego ja też mam gniotownik tyle że duży przemysłowy co robi do 60 ton /h i tam jeden walec kręci sie szybciej a drugi wolniej i to z 1/3

Nie przesadzasz z tymi 60 tonami/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj