Polecane posty

Gość   
Gość

No tokarz też za darmo nie zrobi . No i montaż opony .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509

To z drugiego linku to zalać wodą i wsadzić  na sztangę i pakować na klatę.

Jestem zdania że oszczędności szukać tam gdzie są one tego warte. Dla mnie to drugie koło ma wartość opony pomniejszoną o kwotę jaką należy zapłacić za demontaż felgi.

 

Tokarz też nie uzdrowi tej felgi bo w oryginale każdy otwór ma dodatkowo przetłoczenie które znacząco wzmacnia felgę. Proste wytoczone otwory zapewne będą cięły śruby przy pierwszym lepszym przeciążeniu.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

To z drugiego linku to zalać wodą i wsadzić  na sztangę i pakować na klatę.

Jestem zdania że oszczędności szukać tam gdzie są one tego warte. Dla mnie to drugie koło ma wartość opony pomniejszoną o kwotę jaką należy zapłacić za demontaż felgi.

 

Tokarz też nie uzdrowi tej felgi bo w oryginale każdy otwór ma dodatkowo przetłoczenie które znacząco wzmacnia felgę. Proste wytoczone otwory zapewne będą cięły śruby przy pierwszym lepszym przeciążeniu.

 

skoro ktoś nie potrafi zwalić opony to jego problem, ja sobie z tym radzę, jeśli ma się tokarkę czy znajomego to też wiele nie zedrze

może i są przetłoczone, ale zobacz na oryginał, gdzie był tylko stożek i to jakoś trzymało

 

co do ceny pierwszych, dokładnie takie same koła widać na filmiku, a koszt 250zł/szt


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może idźmy dalej , ktoś kto ma tokarkę i spawarkę stwierdzi że ty też przepłacasz , bo on sam sobie taką felgę zrobi . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jasne że sobie zrobi, ale czy wyjdzie taniej, kupno koła z busa plus materiał na tarczę i własna robota 

 

a tak na poważnie kiedyś każdy sam zwalał opony, teraz ludzie stali się leniwi czy może mniej zaradni  :mellow:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Samemu zwalic opone z felgi 38 i to bezdentkowa to powodzenia zycze...
Co do tych szerokich kol do c360 to taka opona g... daje z takim bieznikiem no chyba ze ktoa tylko po betonie jezdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Samemu zwalic opone z felgi 38 i to bezdentkowa to powodzenia zycze...

 

 

Kolego, nie jest ważna siła, tylko technika. Zmiana 2 opon w MTZ na obu kołach z tyłu zajęła mi 2 godziny, tylko trzeba mieć sprzęt i wiedzieć, co się robi. Młotkiem i przecinakiem nie da rady. Standardowo kapcia z przodu w C-360 robię w 15 minut sam, chociaż teraz to nie wiem, od 6 lat nie miałem kapcia, odpukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kol Zuch jesteś! Ja po trzech operacjach zdejmowania i montażu używanej gumy 18,4 x 38 miałem wybuch.Uszkodziłem rant opony i przy pompowaniu baaaach! Od tamtej pory takie gumy robią mi w zakładzie wulkanizacji , bo w domu brak odpowiedniego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Ja też tego nie lubię robić, ale demontaż koła zająłby więcej czasu niż wymiana opony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25509

skoro ktoś nie potrafi zwalić opony to jego problem, ja sobie z tym radzę, jeśli ma się tokarkę czy znajomego to też wiele nie zedrze

może i są przetłoczone, ale zobacz na oryginał, gdzie był tylko stożek i to jakoś trzymało

 

Jak to robisz, że swoją pracę wyceniasz na 0zł, a pracę znajomych i zaprzyjaźnionych redukujesz ze względu na tę że znajomość? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wiesz co to opona bezdetkowa? Jezeli nie to podjesz do zakladu jakiegos i niech ci pokaza zwykle i Tl i spróbuj je breszkami sciagnac. Wiadomo wymiana gumy w 330 czy 360 to przy wprawie nic trudnego ale przy wiekszych rozmiarach opon z twardym kolnierzem mozna aby szkod narobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Kolego, wymieniałem właśnie bezdętkową 18,4x38 na zwykłą. Uwierz, przy odrobinie wyobraźni, doświadczenia i sprzętu można to zrobić w godzinkę. A spieprzyć można także na montażownicy w zakładzie. Zainteresowanych odsyłam do statystyk PIP, le wypadków było w zakładach wulkanizacyjnych przy montażu/demotażu opon. I to statystyk oficjalnych z ciężkich wypadków, bo te lżejsze nigdzie na pewno nie są zgłaszane.

Wiem, że dla niektórych to czarna magia. Sam autem jeżdżę do zakładu, bo szybko i wygodnie. A z oponą w ciągniku czy kombajnie poradzę sobie sam. Tak samo jak z demontażem i montażem silnika w MTZ - mozna to zrobic jednoosobowo, tylko trzeba mieć sprzęt

 

A tu coś w temacie: https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-360-CID757-IDlwK5k.html#61e3faac12

Chyba trochę z cena przesadził za ten stan ??

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

zbijałem bratu 14 ze stalówek, zakładałem 13 na alu do 126p, żaden problem, im większa opona tym łatwiej odbić, nawet TL, no chyba że ktoś składa na towot lu ma skorodowane obręcze, współczuję takiej roboty


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

W 360 jak wulkanizator zdejmował oponę to maszyna aż trzeszczała i chłopina jak na to patrzył to aż mu rosa na czoło wyszła a ja głupi i naiwny ze trzy godziny próbowałem petlasa młotem i brechami zwalić w domu , nigdy więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Kolego, nie jest ważna siła, tylko technika. Zmiana 2 opon w MTZ na obu kołach z tyłu zajęła mi 2 godziny, tylko trzeba mieć sprzęt i wiedzieć, co się robi. Młotkiem i przecinakiem nie da rady. Standardowo kapcia z przodu w C-360 robię w 15 minut sam, chociaż teraz to nie wiem, od 6 lat nie miałem kapcia, odpukać.

Eeeee Panie zaprosiłbym Cię do siebie- wymieniałem oponki z tyłu w moim rusaczu to kapitulacja po 2 h pracy, odkręcanie kół i na warsztat wulkanizator na maszynie zdjął a tam jedna rdza-zaryzykowałbym ,że od nowości nie zmieniane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Nigdzie nie napisałem, że ściągam łyżką (samą) - mam do tego ścągacz hydrauliczny. A maszynę do opon to u mnie wulkanizacje mają chyba jedną i to maks od 5-6 lat, więc trzeba było sobie jakoś radzić

Coś w tym stylu, tylko samoróbka http://sklep.tiptopol.pl/media/catalog/product/cache/1/small_image/220x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/1/519-1574_1407491698.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Od kiedy w okolicy chłopak otworzył wulkanizacje, to żadnej opony, poza jakimś zgrabiaczem itp, nawet nie ruszałem. Jak ja mam sie męczyć z odbijanim opony nieruszanej paręnaście lat, to wole zdjac koło, podrzucić do niego, ja mam zrobione szybko, on parę groszy w kieszeni. Wszyscy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj