Polecane posty

jahooo    9205

Mi dwie takie D-55 nawet w tym stanie na razie spokojnie by wystarczyły, ale mam plan rozwojowy na taką 10t - kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Japońskie łożyska alternatora...., ciągnik używany sporadycznie a nowy silnik założony bo stary pewnie miał wyblaknięty lakier.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

ja tam się za bardzo na kombajnach nie znam, ale co to za marka w ogóle??? pierwsze słyszę, żebyś potem części u tokarza nie dorabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Gdzieś wyczytałem że to fortschritt w nowej odsłonie ale nie wiem czy to 100% pewne. Ponoć podłoga podsiewacza jest z tworzywa sztucznego. Pewnie dałby rade za zo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Jak  za  bizona   to  wolał  bym  starszego  claasa bądź  New  hollanda   bo  maszyny  mają  ogólno dostępne części i  są  to  sprawdzone  konstrukcje  sam kedyś  kupiłem  prasę zwijającą francuskiej firmy eurotech i co ona biedna się nasłuchała.......części brak wszystko  tokarz  a  Wałki w niej wykonane z gównolitu także wszystko się  ścinało tylko  jeden sezon nią pracowałem.... a prawie rok sprzedawałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Tak z reguły jest ze sprzętami egzotycznych marek, ciężko znaleźć na to kupca, bo każdy boi się wynalazku,ze części nie dokupi. Taka maszyna to już raczej na dożywocie musi być kupiona. Koło nas koleś sprzedaje ciągnik changfa, raptem kilkuletni, 80KM, za cenę zachodniego 30-letniego,ale co z tego, jak każdy wynalazku się boi. I tak już go sprzedaje ze 2-3lata,i cena cały czas w dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

potem części szukaj na alibabie... ciekawe co trzeba mieć w głowie, żeby w ogóle takim ulepem się zainteresować... tani? nowy? masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

cenę  to  już  taką wystawiłem żeby była atrakcyjna  jeszcze   wałek  szerokokątny  był  w  zestawie    dopiero jakiś  handlarz  z  pod wschodniej  granicy  kupił   bo ładne  wyglądała....Ale Na  pewno ktoś  na  nią  klnie.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

powiem szczerze że claas to nie ten próg cenowy, new holland pewnie też a jak mi ktoś zaraz powie że te sprzed 90r też są dobre ale one mają już wiek i swoje już skosiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tyle kasy za tego wyjca chyba gościa prąd popieścił zanim wrzucił to ogłoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

powiem szczerze że claas to nie ten próg cenowy, new holland pewnie też a jak mi ktoś zaraz powie że te sprzed 90r też są dobre ale one mają już wiek i swoje już skosiły.

lepiej kupić wynalazek, a z tokarzem być na '' ty''? Zrobisz oczywiście jak chcesz, kolega kiedyś kupił egzotyczny samochód, taki akurat wielkości seicento, bo ten egzotyk był parę lat młodszy od SC w tych samych pieniądzach, a potem się okazało ze do seja komplet sprzęgłowy kosztuje 180zl,a do wynalazku 980zl. Taki przyklad Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

powiem szczerze że claas to nie ten próg cenowy, new holland pewnie też a jak mi ktoś zaraz powie że te sprzed 90r też są dobre ale one mają już wiek i swoje już skosiły.

Sieczkarnie kupiłem z biogazowi 5 letnia ponad  tysiąc ha  roczne kosiła wg komputera i  jestem zadowolony!!   teraz  nie  jeden   by  powiedział   że  złomka  kupiłem jak  ktoś  dbał to i będzie  chodzić  a  jak polak już  sznurkiem wiązał  byle do przodu... to  późnej są  efekty a jeśli  chodzi o  kombajny to jednego  new  Hollanda mam bardzo  starego 8050(do  kukurydzy)  i  większych  awarii nie  było parę  łożysk i  pasków ot i wszystko....jak  przed  sezonem ktoś przejrzy i wymieni co podejrzane  to i spokojniej  się   śpi..

--A  jak  nie  chcesz  starego to  bierz  nowe  i rąk nie  pobrudzisz.... 

 

Edytowano przez damo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

lepiej kupić wynalazek, a z tokarzem być na '' ty''? Zrobisz oczywiście jak chcesz, kolega kiedyś kupił egzotyczny samochód, taki akurat wielkości seicento, bo ten egzotyk był parę lat młodszy od SC w tych samych pieniądzach, a potem się okazało ze do seja komplet sprzęgłowy kosztuje 180zl,a do wynalazku 980zl. Taki przyklad

Miałem fiata cc więc wiem ile kosztują części - np górne mocowanie amora 70zł - do audi 80 26zł - także to że coś jest krajowe to nie znaczy że tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

No właśnie pracowała dużo ale ma 5 lat ta twoja sieczkarnia. Wolałbym taką niż z taką samą ilością godzin ale 15 letnią bo materiał, ramy, blachy z biegiem lat tracą swoją wytrzymałość. Mam bizona rocznik 82 i mimo tego że jest sprawny technicznie to blachy,ramy,obudowy zaczynają się zużywać,przecierać,pękać bo wytrzymałość materiału już nie ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

bizon to  im  nowszy  tym gorszy był  my  mieliśmy 89/90  to  już  dawno  się pozbyliśmy bo co  2 lata  to    wszystko  było robione  a skosić  w sezonie 300 ha to  był  wyczyn....części  też  wątpliwej jakości..A 3  bizony robiły  kiedyś  co  teraz   tc 56    i  medion 310

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Miałem fiata cc więc wiem ile kosztują części - np górne mocowanie amora 70zł - do audi 80 26zł - także to że coś jest krajowe to nie znaczy że tańsze

obie ceny do przyjęcia, mi nie chodzi o auta zachodnie, czy nawet włoskie czy francuskie, miałem na myśli auta które widzisz na ulicy, patrzysz i sobie myślisz "co to kurfa za wynalazek, kto to ulepil". I dopiero jak podejdziesz od tyłu do napisów to wiesz i to za marka, i model Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Jeśli to faktycznie nowszy mdw czy tam forschirt (czy jak się to pisze) to faktycznie nie ma się czego bać, tyle że nikt tego nie potwierdził tutaj, a Google za wiele nie mówiło (choć przyznaję się ze sprawdziłem na szybko, pobieżnie, jakby lepiej pogrzebać to by może znalazl). https://www.olx.pl/oferta/ursus-8024-mido-2011r-825mth-110km-1-wlasciciel-zetor-massey-CID757-IDlwelA.html bezpośredni poprzednik Ursusa 11054?

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj