Polecane posty

sladan    325

Z tego co się orientowałem to szczególną uwagę zwrócić na pracę silnika. One mają do każdego cylindra osobną pompę wtrykową. Silnik zimy czy ciepły musi pracować równo. Reszta jak przy każdym,sprawdzić czy biegi nie zgrzytają, czy napęd ciągnie i jak się da to sprawdzić wom pod obciążeniem i wypatrywać ewentualnych wycieków.

Ze skrzynią i womem to tak jak w kazdym traktorze, to wiem. Tylko nigdy takim nie pracowałem i zastanawiam się czy ma ta marka jakieś szczególne bolączki na które trzeba zwrocić uwagę. Mój znajomy chce obejrzec ten traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

A czym się różni technologia wtrysku w tym same od pompowtrysków stosowanych na przykład w silnikach Deutz ? Tym, że sekcja pompy jest połączona przewodem z wtryskiwaczem i nie stanowi monolitu ? Technologia jest taka sama - napęd "wtrysku" jest bezpośrednio z krzywki na wałku rozrządu, dzięki czemu eliminuje się luzy na przeniesieniu rozrządu na napęd pompy wtryskowej. Pompowtryskiwacze znane na przykład z silników VW nie wzięły się znikąd, tylko ewoluowały z takich właśnie rozwiązań. I te w SAME mają dokładnie takie same wady co pompowtryski - jak się rozszczelni pompka to ON może przelewa się do oleju silnikowego, rozrzedzając go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za dalekie to porównanie. Równie dobrze mogę napisać, że młotek i przecinak to młot udarowy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

da radę ale osobno  ;)

do takiego agregatu trzeba minimum 100 kunia w 6 cyl.

 

ktoś coś o sprzedawcy https://www.olx.pl/lubelskie/?search%5Buser_id%5D=5590907 ???

ja go moge raczej polecic. Jeśli to ten, co ma teraz baze koło SpeedCaru to kupiłem u niego przyczepe i żmijke, ale jak jeszcze miał plac na podwórku :P Ogólnie raczej ceny w miare normlane. Z tego co widze, to ma obrót. A co Cie interesuje ? Bo jeśli nowe maszyny, to podobno w Turobinie ma taniej. Znajomy za Avemaka 4x30cm w Turobinie zapłacił ok 300zł mniej z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie planuje zakup takiej przyczepy, chciałbym ją przerobić na 8 albo 10 skrzyniopalet, planuje rozciąć w środku dołożyć kawałek ramy i zrobić tak jakby kratownice pod tym aby się trzymało, maksymalne obciążenie to 5 ton, pytanie jak z tymi przyczepami znalazłem 3 blisko siebie i za takie pieniądze około 2 tyś, na co  zwracać uwagę kupując jak z ramą czy jest mocna, jak z obsadzeniem resorów czy rama gdzieś pęka czy jest mocna i jak z obrotnicą, proszę dodajcie opinie jakie one są byłbym bardzo zobowiązany, i po ile można na  nią ładować, czy wytrzyma 5 ton przy 10 skrzyniach czy jednak lepiej 8 palet i 4 tony a w tedy bym dołożył kawałek z tyłu na jedną paletę, proszę o jakieś sensowne porady, i czy zaczep wytrzyma ciągnąć taki ciężar? czy jakoś wzmacniać i w ogóle co to za model przyczepy jest? i cyz tu podchodzą balonówki? Ta jedna już chyba pzedłużana czy taka była?

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-CID757-IDkK8lA.html#c9b43d8371

https://www.olx.pl/oferta/przyczepy-i-inne-maszyny-CID757-IDbpkXH.html#3d34a4ee6d

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-CID757-IDhC2gF.html#3ed265d0f9

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-do-balotow-zboza-itp-laweta-do-slomy-mocna-CID757-IDaLZYD.html#a8b934037f

tan najładniejsza blisko mnie czy za te pieniądze warta?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wszystkie przyczepy to D 44B ładowność to 3 t ta długa to raczej przeróbka ,5 t na to włozysz bez problemu lecz balonówki tam nie założysz, balonki podpasujesz do D47 AiB lub D50  na twoim miejscu bym szukał D35 niby 3,5 t ale spokojnie 5 wchodzi lub Autosanki 4 t ale to i kasa wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja mam taką przyczepę wzmocnioną i przerobioną na wywrot. Zboża sypię w 1m burty koła 17.5r ale tata mówił że woził nawet tyle ziemi. Teraz na takiej przyczepie zrobiłem lawetę do bel


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Na autosance d35 burty 60cm wozilem tyle samo zaladowane piachu czy kamieni co zboża. Wytrzymale to one sa bardzo tylko nie na balonówkach bo te opony takiego ciężaru nie wytrzymają przy dluzszej jezdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

w D-44 rama wytrzymuje 6ton piachu, więc o ramę bym się nie martwił, jest z ceówki hutniczej, a nie byle wygiętej blachy jak w D-47

w tych przyczepach największym problemem są wąskie osie, mamy taką przyczepę poszerzoną na 2,15, i przy załadunku 10 bel słomy giba się na boki, oczywiście da się jechać, tyle że trzeba robić to ostrożnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli mowicie ze te przyczepy d44b sa bardzo dobre a jak z obrotnoca czy po tylu latach wyciera tam sie cos czy jest to trwale , nie boje sie uzywek bo poogladam ja i popatrze czy byly spawy i wlasnie to do mnie przemawia ze to ceownik na goraca czyli bym rozciol i wspawal w srodek i troche na koncu aby mieć roenowage na ramie zeby nie obciazac zbyt srrodka a do tego kratownica na kazdym ceowniku i powinno hulac i jeszcze poszerzyc na 210 cm zeby mi palety nie wystawaly a osie sa na precie kutym czy na róże i czy jak bym poszerzal oski to czy mocowania resorrow sa przesowne aha i czy ona ma szeszy rozstaw jak w rozrzutniku 3,5 t tym polskim właśnie powiem ze wole na goracogietym ceowniku niz na zimo bo mam z tym rozrzytnik i tyle lat a laduje sie duzo powyzej pulapu aha i jak z dyszlen czy trzeba wzmacniac czy wytrzyma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prosil bym o opinie urzytkownikow na co patrzeć jak bede ogladal czy oprócz spawow sa jeszcze jakies mankamenty
Prosil bym o opinie urzytkownikow na co patrzeć jak bede ogladal czy oprócz spawow sa jeszcze jakies mankamenty
Prosil bym o opinie urzytkownikow na co patrzeć jak bede ogladal czy oprócz spawow sa jeszcze jakies mankamenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja do lawety teraz montuje koła 17.5 i przesówam tarczę aby koła miały większy rozstaw a ramę obniżyłem chyba o 12cm


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Czyli mowicie ze te przyczepy d44b sa bardzo dobre a jak z obrotnoca czy po tylu latach wyciera tam sie cos czy jest to trwale , nie boje sie uzywek bo poogladam ja i popatrze czy byly spawy i wlasnie to do mnie przemawia ze to ceownik na goraca czyli bym rozciol i wspawal w srodek i troche na koncu aby mieć roenowage na ramie zeby nie obciazac zbyt srrodka a do tego kratownica na kazdym ceowniku i powinno hulac i jeszcze poszerzyc na 210 cm zeby mi palety nie wystawaly a osie sa na precie kutym czy na róże i czy jak bym poszerzal oski to czy mocowania resorrow sa przesowne aha i czy ona ma szeszy rozstaw jak w rozrzutniku 3,5 t tym polskim właśnie powiem ze wole na goracogietym ceowniku niz na zimo bo mam z tym rozrzytnik i tyle lat a laduje sie duzo powyzej pulapu aha i jak z dyszlen czy trzeba wzmacniac czy wytrzyma ?

 

osie z pręta kwadratowego

mocowania resorów przesuwne na osi, jeśli mocowania poszerzysz

rozstaw osi jak w rozrzutniku 3,5T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Same to twarde maszyny, ale ten za drogi w tej mocy. Za te pieniądze kupi 90 w dobrym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

ja go moge raczej polecic. Jeśli to ten, co ma teraz baze koło SpeedCaru to kupiłem u niego przyczepe i żmijke, ale jak jeszcze miał plac na podwórku :P Ogólnie raczej ceny w miare normlane. Z tego co widze, to ma obrót. A co Cie interesuje ? Bo jeśli nowe maszyny, to podobno w Turobinie ma taniej. Znajomy za Avemaka 4x30cm w Turobinie zapłacił ok 300zł mniej z transportem.

 

u kogo w Turobinie, bima ???

 

 

co do przyczepy, założysz 15.3, ale musisz wywalać cały układ hamulcowy i przewiercić nowe otwory w piaście

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wole nie kombinowac juz take zostawie kola zwlaszcza ze nowe oponki sa na nich a i lepsze waskie bo sie nie beda grzaly na asfalccie a wiadomo jak mokro bedzie to nie nawale pelnej bo zetor by mie dal rady a hamulce potrzebne bo u mnie juz pagorki i gory wieksze sa prosba moglby mi ktos szerokosc rozstawu osi zmierzyc bo sobie zapomnialem a wydaje mi sie ze szerszanjak u mnie w rozrzutniku
Wole nie kombinowac juz take zostawie kola zwlaszcza ze nowe oponki sa na nich a i lepsze waskie bo sie nie beda grzaly na asfalccie a wiadomo jak mokro bedzie to nie nawale pelnej bo zetor by mie dal rady a hamulce potrzebne bo u mnie juz pagorki i gory wieksze sa prosba moglby mi ktos szerokosc rozstawu osi zmierzyc bo sobie zapomnialem a wydaje mi sie ze szerszanjak u mnie w rozrzutniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie BIMA, tylko Turczyński :P Bima ma chyba tylko używane maszyny i jedynie sklep z częściami. Turczyński ma na placu sporo nowego sprzętu. To będzie chyba jego strona : http://www.turmasz.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Janusz 342 jak masz namiary na ciągnik 90 konny z tych lat i w tej cenie to podaj-jestem zainteresowany,a jak nie to nie pisz głupot bo ten ciągnik jesli jest w porządku to jest wart tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj