Polecane posty

jahooo    9227

Cwaniak i zdzierca. Standardowe hasło - nie podoba się cena, nie stać cię - nie kupuj. Z targowaniem ciężko, może zależy od humoru jeszcze. Dobre sprzęty ma w "dobrej" cenie, ale wdziałem kilka perełek u niego w sensownych cenach.

 

Do tego agregatu wystarczy 80KM do samego siewu, tylko czy wystarczy ci masy, żeby przodek nie szedł w górze, tak jak tu

 

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

speedeer tylko gdzie znajdę bo narazie w necie to rewelek nie ma a jak są to cena nie adekwatna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

A co konkretnie chcesz nabyć ? Masz jakieś wymagania, tzn wielkość itp  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

min 2 bb czyli 1,2t max 1.5t  do 7 tyś oczywiście bdb stanie nie jakieś szroty albo zardzewiałe

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

mxl miałem niestety się nie sprawdził u mnie po prostu za mocna hydraulika w ciągniku i grzeje się na potęgę olej, kuhn stary model, bogballe stary model i nie widać skrzyni i tyłu rozsiewacza a one rdzewiały sulky taki sb stan 

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Prosty patent to regulator wydatku z Bizona - na rozsiewacz dajesz tyle, ile potrzebuje, reszta na przelew.

Silniki hydrauliczne powinny mieć powrót na wolny spływ w ciągniku, a nie na rozdzelacz

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

w rozsiewaczu mxl jest zawór regulujący przepływ do ślimaka a reszta wraca na powrót i tym zaworem regulujesz prędkość ślimaka-dawką wysiewu , a ja mam 90l przepływ hydrauliki w 5080m aż za duży przepływ a nie mogę go regulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Ale na powrót do pary złącz , tzn na rozdzielacz, czy na powrót wolnym spływem do skrzyni ? Bo to robi różnicę.

Dokładnie 94 litry jeśli myślimy o JD 5080M, ale pierwszy stopień pompy zasila tylko wspomaganie kierownicy, a na hydraulikę idzie tylko 70L

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Jak podlaczysz pod wolny splyw nie powinien sie olej grzać. W tym roku pierwszy raz uzytkowalem ten rozsiewaczn(n041) i jestem bardzo zadowolony 3 bb wchodzą z luzem jeszcze. Ustawienie dawki bardzo dokladne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Posiada ktoś taki sprzęt? Ile on może ważyć, jest szansa że 80km da sobie radę?

https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-nordsten-kverneland-CID757-IDdMpWT.html#596372772c

 

kupiłem agregat talerzowy 2,7m + siewnik agromasz i do 80 kucyków z ursusa za dużo..  a na papierze miało być ok, trzeba teraz z rok się przebiedzić i robić na dwa przejazdy a za rok może kupić większego konia

ps.

agregat waży 1,1t, siewnik z pełnym zasypem zboża około 1t,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jak mogło być na papierze ok, jak sam agregat jest dla ciągnika powyżej 80KM, nie mówiąc o doczepionym siewniku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

migacz sąsiad takiego miał nie było roku żeby mu się koła nie urywały :D :D :D W końcu go sprzedał bo miał go dosyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Agrest przecież papier wszystko przyjmie.niestety producenci maszyn zaniżają zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

To ciekawe z tymi kołami. Obym nie trafił na jego egzemplarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co się orientowałem to szczególną uwagę zwrócić na pracę silnika. One mają do każdego cylindra osobną pompę wtrykową. Silnik zimy czy ciepły musi pracować równo. Reszta jak przy każdym,sprawdzić czy biegi nie zgrzytają, czy napęd ciągnie i jak się da to sprawdzić wom pod obciążeniem i wypatrywać ewentualnych wycieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Dobre - osobna pompę wtryskową :D

To się nazywa pompowtryski

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poważnie? Tak mi to tłumaczyli a comonraila tam nie ma. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zadne pompowtryski tylko zwykle sekcje jak w ursusie ale o innej budowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    29

kupiłem agregat talerzowy 2,7m + siewnik agromasz i do 80 kucyków z ursusa za dużo..  a na papierze miało być ok, trzeba teraz z rok się przebiedzić i robić na dwa przejazdy a za rok może kupić większego konia

ps.

agregat waży 1,1t, siewnik z pełnym zasypem zboża około 1t,

 

Zastanawiałem się czy 5714 da rade podnieść ten zestaw bo głównie o to mi chodzi, zawsze można przód dociążyć  a siać wolniej. W przyszłym roku  mam w planach coś mocniejszego kupić, jak fundusze pozwolą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Dobre - osobna pompę wtryskową :D

To się nazywa pompowtryski

 

Ty widziałeś kiedyś pompowtrysk?

 

Tam są zwykłe wtryskiwacze i jednosekcyjne pompki wtryskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj