Polecane posty

soltys48    19687

e to nawet nad tym się nie zastanawiałem bo u mnie wszystkie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LordFift    3

Do 3.5 T zrobisz na stacji kontroli pojazdów

Powyżej 3.5t musisz jechać do Okręgowa stacja kontroli pojazdów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Do 3,5 T to robią stacje podstawowe a ponad 3,5 T to robią stacje okręgowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Takie właśnie mam w swoim powiecie-przynajmniej te do których jeżdżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

A co do cen zetorów. Kolega sprzedawal 7211 3 dni :) 23800 86 rok w stanie wizualnym jak i technicznym dobrym. Az sie zdziwilem ze tak tanio oglosil :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Co do przeglądów to dla wyjaśnienia dla tych co robili kiedyś i nic takiego nie było: te zmiany weszły od 2016 r tak więc dawniej wszystkie ciągniki można było robić na stacjach podstawowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Szymon po prostu dał cene realną do ciągnika i rocznika i po prostu chciał go sprzedać a nie sprzedawać.A co do SKP TO Primo ma racje
.Romek ale to dotyczt wsztstkich pojazdów powyżej 3.5 tony.niedaleko mnie jest stacja kyóra robiła przeglądy do ałt ciężarowych i już nie robią bo im niewolno bo to stacja podstawowa

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

No wlasnie ale ludzie jak dzwonili to sie pytali czemu tak tanio:o wedlug mnie to tez cena taka jaka powinny mieć te ciagniki :)

Na szczęście stacja gdzie robimy przeglądy jest okręgowa i nawet nie odczuliśmy zmiany przepisów. Ale czytalem o przypadkach gdzie rolnicy maja "parę" kilometrów do najbliżej okregowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria22    1

Co to za stacje???Ciekawe jak zrobią badanie techniczne na przyczepkę samochodową o DMC pow 750kg.??Jak takie muszą mieć hamulec najazdowy........

U mnie w okolicy jest kilka stacji i żadna absolutnie żadna nie robi problemów jeżeli przyczepa ma hamulce najazdowe.

A dlaczego takie przyczepy są tańsze od złomostwa nazywanego AUTOSANEM??To sobie sami odpowiedzcie na przykłAdzie ŻETORA/ŁURSUSA ^^

 

Robią przeglądy przyczepy z hamulcem najazdowym, ale nie do takiej ładowności. Oczywiście można założyć hamulce pneumatyczne ale to już kosztuję. Mam pytanko, czy przyczepa musi mieć hamulce na dwóch osiach czy wystarczy na jednej? Bo jeśli wystarczy na jednej to dużo przeróbki nie ma ,ale jeśli tył musi mieć też hamulce to trzeba zmienić całą oś żeby miała bębny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Jeżeli ma zaczep z tyłu to musi być hamulec na dwóch osiach, bez zaczepu  wystarczy na przedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

może na jednej np THK5 tak ma,dziwne,ze jak ma hamulce pneumatyczne to zrobią a jak mechaniczne to nie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co do cen zetorów. Kolega sprzedawal 7211 3 dni :) 23800 86 rok w stanie wizualnym jak i technicznym dobrym. Az sie zdziwilem ze tak tanio oglosil :o

Bo chciał sprzedać, znajomy sprzedawał też 7211 2 lata z ceną początkową 32tys -oczywiście na początku chwalenie się że handlarze bez oglądania 28tys mu dają ale to za mało, obserwowałem go na olx, 32,30,29, 27... poszedł za 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Wiadomo że ten co sprzedaje to chce jak najwięcej wziąć ale to kupujący decyduje ile to jest według niego warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pawel885 ja swojego 7211 sprzedałem za 34500zł :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

każdy towar ma swego kupca ale bez przesady pewnie w tym 7211 miałeś felgi pozłacane  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Tylko ty luke16 swojego Zetora sprzedawales chyba z 5lat temu, kiedy to i ceny mleka były ok, i każdy z nadzieją patrzył w przyszłość, wtedy to i trupy D47 po minimum 7-8tys.zl cenili, byle sztuka była, a jak która ładna to minimum 15tys.zl. Teraz ceny na szczęście wracają do normalności, każdy inaczej patrzy na pieniądz który ciężko jest zarobić, ale łatwo wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Chyba tak było ale nie zapomnę jak poszedł w ciągu dwóch dni... szczerze nigdy bym za tyle go nie kupił. Za niego wówczas kupiłem 8145 plus pług rabewerka i jeszcze z 500zl zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

   https://www.olx.pl/oferta/hydrauliczne-zamykanie-do-rozsiewacz-amazone-za-f-603-403-itp-silownik-CID757-IDfapiF.html#9ce1f770c4;promoted Kupował ktoś takie coś? Warte zakupu czy lepiej kupić sam siłownik i samemu zrobić?

 

siłownik niecałe 200zł, wtyczka 10-20, wąż i redukcje nie wyjdą 100zł, więc warto samemu złożyć


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delbeta    4

Uwagę warto zwrócić na sita zaluzjowe, klepisko ,rozdzielacz czy nie cieknie i czy właściciel jakiś swoich przeróbek nie robił na przyspieszaczu no i podstawa czy hamulce są nie zapieczone (ogólnie sprawne )

PS motowidly tam chyba z drewna są elementy ich stan jest ważny bo często zmurszale są i pękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

   https://www.olx.pl/oferta/hydrauliczne-zamykanie-do-rozsiewacz-amazone-za-f-603-403-itp-silownik-CID757-IDfapiF.html#9ce1f770c4;promoted Kupował ktoś takie coś? Warte zakupu czy lepiej kupić sam siłownik i samemu zrobić?

 

Trzeba jeszcze dołożyć zawór ręczny na wężu dostępny z ciągnika żeby zasuwy się same nie otwierały przy nie do końca sprawnym rozdzielaczu - mało który jest szczelny na 100%. Dotyczy to przejazdów - na uwrociach nie zdążą się raczej otworzyć. Jak wszystko OK to wygoda jest. Dla mnie zbyteczne - sieję ciągnikiem bez kabiny ale podpiąłem rozsiewacz pod zetora 5211 i też daje się bezproblemowo sterować zasuwami - oczywiście przy otwartej szybie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj