Polecane posty

KU przestrodze opisze wam przygodę jakiej wczoraj doświadzczyłem Potrzebuje wiekszego ciągnika znalazłem na olx ogłoszenie;https://www.olx.pl/o...html#f708fb96ee Skuszony przystępną jak dla mnie ceną postanowiłem pojade przez pół Polski i naocznie przekonam sie o bardzo dobrym stanie Do miejscowości Hrud pod Białą Podlaską jechałem ok. 4 godzin (250km ale wieksza cześc trasy we mgle )Na placu gdzie znajduje się ów komis zastałem syna właściciela ,który pozwolił mi zapoznać sie ze stanem maszyny i oznajmił ze właściciel (ojciec )zaraz przyjdzie Ciągnik stał w kałuży powstałej z roztopionego sniegu Ja nie przygotowany na takie warunki (brak filcaków )mogłem co najwyżej w miendzy czasie popatrzeć od tyłu Po pół godzinnym oczekiwaniu zagaduje znow młodego aby wzioł i wyjechał maszyną na suchy ląd On mowi ze nie wie czy ciagnik zapali ale ojciec juz jest na hali to zaraz napewno do mnie podejdzie Czekam nastepne 15 min ide pod hale z ktorej wychodzi gość Pytam sie czy to on jest właścicielem i czy by mogł wyjechać z tej wody ,on odpowiada mi ze nie wie czy zapali Mowie ze może niech chociaż spróbuje a on do mnie z takim tekstem " że umawiał sie ze mna na oglądanie a nie na odpalanie że on takich klientów jak ja to nie potrzebuje (miał na mysli rolników)a ukraińcy bez odpalania wezmą Ja sie pytam gbura ile sprzedał ciągnikow bez odpalania A te chamidło mowi zebym dał mu akumulator z mojego"śtrucla" (chodziło chyba o moj samochód)to spróbuje W obawie ze moze dojść do rękoczynów opuściłem (bez odpalania ) ten komis chyba tylko dla ukraińców

a jeszcze napisze kilka słow odnośnie samego ciągnika Brak oleju na miarce skrzyni biegów ,gorny zaczep rozpiep... nie od tego ciagnika wsadzony dla sztuki Po dolnym tylko świeży ślad sie został (odjęty) I z daleka widać było ze lewy siłownik od skrętu przecieka Ogłoszenie jest aktualne od ponad miesiąca Mysle ze przyczyną tego nie jest stan maszyny tylko profesjonalne podejscie handlarza

 

Ja od niego kupiłem Renię. Fakt że parę rzeczy było do poprawki ale cóż cena ostateczna była dobra i do tego transport w niej był zawarty. A właściciel to tak jak każdy handlarz swoje chwali ale po pokazaniu paru wad w ciągniku gadka się zmieniła. Chociaż przez telefon był taki gburowaty. Także trudno wyczuć ale po ogłoszeniach widzę że coraz to gorsze badziewie ciągnie i więcej częściami handluje. A to co miał na placu 3 lata temu to niektóre jeszcze stoją a części już rozebrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Omijaj je szerokim łukiem. 

Ciągnik pewnie stoi w Francji i sprzedaje żabojad. Płacisz przelewem przyjeżdża ci na podwórko tyle :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu wkleiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wątpię aby ktoś zapytał kolegę rolnik227 czy może sobie wstawić jego foto


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie też jak zobaczyłem , to myślałem że rolnik227 sprzedaje tak tanio , ale zauważyłem że "zdjęcie poglądowe". B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Gdzie tu sens dawać tyle kasy za c 360. Pomimo  swoich zalet, które według wielu rolników przewyższa wady nie jest aż tyle wart. Już lepiej dołożyć  i kupić massey'a  albo renault. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Za 16 kola spokojnie sie wyrwie masseya 260 albo 275. Fakt ze kabina doopy nie urywa ale ma wiecej mocy lepszy podnosnik czesci tanie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę, że to normalna cena za tę renówkę, bo to jeszcze starsza wersja. Nieźle utrzymana. Okoliczny handlarza ma 110-54 na bliźniakach za 42 tyś, ale w środku wszechobecny brud. Sprawny jest bo odśnieżali nim. Duża jest różnica poza wyglądem między starszą a nowszą wersją renault?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

niby za wielkich różnic niema przynajmniej mechanicznie no może podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

hamulce mokre, trochę wydajniejsza hydraulika i większy udźwig, nieco większy zbiornik paliwa no i "hamowana" oś przednia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fajne są nawet te nowsze, ale chole..nie wysokie. Wsiadłem do tego 110-54 i widoczność jest dobra. Przy beczkowozie zamęczyłbym się wchodzeniem i wychodzeniem. Do obory mi nie wjedzie z paszowozem i to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To szukaj mniejszych modeli 4 cylindrowych 77 75 68 tu już będą w niższej kabinie a najlepiej to zobacz na konedata.net tam masz dane większości modeli i jest podana wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdzałem i są za wysokie. Będę raczej celował w 100-110 KM w 6 cyl. Wjazd mam 2,75 wys. Ostatecznie pewnie nowy nabytek dostanie ładowacz (tylko to już spory wydatek)a 904 dalej w paszowozie. Plan miałem inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak 275 cm to malo ktory 6 cyl. Przejdzie albo bedzie na styk co do 1 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale 275 cm to naprawdę jest nisko i przy 6 cylindrach to będzie ciężko coś znaleźć.

Fiaty faktycznie są niskie i tak na szybko to modele Fiatagri/New Holland 90-90 - 110-90. Moc od 90 do 110KM i wysokość ok 262-272 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdzę jeszcze raz wysokość drzwii bo coś mi konedata złą wysokość podaje. 904 z grubym dachem mieści się z dużym zapasem a wg konedaty mam tylko kilka cm. Same Laser, którego sobie upatrzyłem teoretycznie po upuszczeniu powietrza powinien się zmieścić. Wolałbym ładowacz na 904, bo ciężki i most pancerny i rozstaw osi mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj