Polecane posty

lukbold    1054

Byłem raz... kupiłem zgrabiarkę, która okazała się ulepem z dwóch innych... No ale może coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

https://www.olx.pl/oferta/claas-axos-320-CID757-IDk814q.html#0059b465ae

Ciągnik znajomego - faktycznie ma niewielki przebieg, bo tylko sieje zboża, a ciągniki ma 2 plus najmuje do roboty innych.

A w serwisie go nienawidzą, bo z każdą pierdołą jeździ do serwisu - nawet jak się śrubka odkręci, sam nie ma czasu i umiejętności.

A nie był przypadkiem w TAP opisany (NIE)CLASS(owy) ciągnik czy jakoś tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Witam zastanawiam się nad montażem takiej pompy przy przyczepie wywrotce ze względu na częste udostępnianie jej znajomym a nie każdy dba należycie o regularną wymianę oleju, montował ktoś coś takiego i czy zdaje to egzamin 

https://www.olx.pl/oferta/pompa-do-windy-wywrotu-kipra-12v-24v-dautel-dhollandia-zepro-hpi-CID5-IDjwvU9.html

 

Do rampy czy kipra na jakimś busiku to się nadaje. Fizycznie niemożliwe by dało rade do przyczepy z ładunkiem.

Jak nie dba o olej i ma syf to nie pożyczaj i tyle zamiast inwestować żeby kogoś zadowolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Taniej wyjdzie założyć w przyczepie na powrocie dobry filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Działa to podobnie w drugą stronę. Pożyczałem przyczepy od znajomego i to z kolei on ma zasyfiały olej, mój w ciągniku wymieniany jeszcze złoty a po kiprowaniu i odczepieniu węża wylewa się czarna papka.

 

Panowie doradźcie. Szukam części do pługa Overum, m. in. piersi, lemieszy, odkładnic ale widzę, że jest od groma różnych rodzai, może jak zapodam zdjęcie mojego korpusu to ktoś będzie w stanie podpowiedzieć? Znacie jakieś składnice takich części w mazowieckim czy jedynie po internecie można szukać? Ponadto jeżeli pękła i potłukła mi się  jedna pierś to można spróbować pospawać czy lepiej od razu kupić nową?

http://pokazywarka.pl/mfzlzc/

 

W dodatku do tego pługa nie pasuje standardowy sworzeń od łącznika centralnego, jeden otwór w wieżyczce jest węższy drugi normalny. Wiem, że istnieją takie specjalne sworznie ale nie mogę nigdzie znaleźć, handlarze części rolniczych których znam również nie mają czegoś takiego na stanie. Pomoże ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Takie sworznie u mnie normalnie w każdym sklepie z częściami rolniczymi są. Popularne od dawna w zagranicznych maszynach. Na necie szukań "sworzeń 19-25".

np: http://allegro.pl/sworzen-lacznika-gornego-fi19-25mm-l-170mm-kat-1-2-i6287850446.html

Spawać możesz, jak dobrze pospawane to nic się nie stanie.

Części też bez problemu dostaniesz. Na szybko nazwy korpusu nie pamiętam ale z tyłu wszędzie na elementach masz wybite nr i po nich dojdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Taniej wyjdzie założyć w przyczepie na powrocie dobry filtr

na powrocie  filtr? czyli  gdzie jest  ten powrót? jak tam  tylko jeden wąż...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Na wezu jakby dać filtr to teoretycznie jakby zatrzymal brud przy podnoszeniu to przy opadaniu powinien syf wrócić do ciągnika :) tylko w praktyce wydaje mi sie ze będzie to trochę inaczej wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Faktycznie, takiego filtra nie da rady, chyba, że zawór kierunkowy i tylko powrót przez filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

 

 

Panowie doradźcie. Szukam części do pługa Overum, m. in. piersi, lemieszy, odkładnic ale widzę, że jest od groma różnych rodzai, może jak zapodam zdjęcie mojego korpusu to ktoś będzie w stanie podpowiedzieć? Znacie jakieś składnice takich części w mazowieckim czy jedynie po internecie można szukać? Ponadto jeżeli pękła i potłukła mi się  jedna pierś to można spróbować pospawać czy lepiej od razu kupić nową?

http://pokazywarka.pl/mfzlzc/

 

 

To nie jest Overum SR? Miałem podobny tylko mój był na przedpłużkach i zabezpieczeniu hydraulicznym, ja kupowałem w GRENE a później mieli w lokalnym sklepie z częściami (sklep z nazwą własną ale sporo części mieli i do zachodnich też dużo na miejscu było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Żebym to ja wiedział jaki to jest Overum :) Widać w jakim jest stanie, napisów na nim żadnych nie ma tylko mała tabliczka z napisem "overum". Jutro poszukam tych wybitych numerów chociaż wątpie, abym coś znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Faktycznie, takiego filtra nie da rady, chyba, że zawór kierunkowy i tylko powrót przez filtr

Trzeba  by rozgałęzienie  zrobić za gniazdem , na  2 przewody  i  na  obydwu  wstawić  zawór zwrotny- tyle że  w każdym w innym kierunku , na tym przewodzie od powrotu jakiś  filtr .

za dużo kombinowania .

Powiedz że  zalałeś jakis  tam super olej do traktora i nie  chcesz go zabrudzić i nie pożyczaj 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Żaden filtr nie oczyści takiego syfu, filtr byłby droższy niż ciągnik.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

polecam wlasny uklad hydrauliczny przyczepy ,moze to przezytek ale doskonale rozwiazuje problemy ,taka pompa byla montowana w D35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj