Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LuckyLuke12345    230

http://sprzedajemy.pl/sprzedam-siewnik-nordsten-cld2-5m-okazja-transport-gratis-nr43653202

 

Miał ktoś z takim siewnikiem do czynienia? Wart tej ceny?

 

Sieje już 17 lat takim siewnikiem i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń 

http://sprzedajemy.pl/sprzedam-siewnik-nordsten-cld2-5m-okazja-transport-gratis-nr43653202

 

Miał ktoś z takim siewnikiem do czynienia? Wart tej ceny?

 

Sieje już 17 lat takim siewnikiem i  nie mam do niego żadnych zastrzeżeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Panowie jakieś opinie na temat tego handlarza https://www.otomoto.pl/oferta/same-leopard-85-ID6yuHOb.html#xtor=SEC-8

Kupował ktoś coś u niego, zastanawiam się czy warto się do niego wybierać ??

Handlarz z dalszej okolicy kolega ostatnio u niego był jutro zapytam co i jak,czy oglądał ten traktor.

 

A ktoś coś wie na ten temat? https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-samozbierajaca-strautmann-CID757-IDhnOT5.html#4a0e7ac5bb kolega może i pojedzie tylko trzeba się zmobilizować bo mamy 400km 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Up byłbym bardzo wdzięczny za jakie kolwiek info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

@Up byłbym bardzo wdzięczny za jakie kolwiek info :)

 

Pisałeś wcześniej, że krecisz sie w okoicach Jędrzejowa więc zobacz ogłoszenia z mojej miejscowości Książ Wielki na trasie E7 Kraków - Kielce. 20 km od Jędrzejowa. 912 za 22 tyś. Od gospodarza z domu. Pole dali w dzierżawę a maszyny idą na sprzedaż bo nie ma komu robić. Glinica i okolice Miechowa - Słomnik jest dużo handlarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Hehe no jak to w jakim stanie... jak jeździ to każdy jest w bdb stanie albo stan widoczny na zdjęciu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałeś wcześniej, że krecisz sie w okoicach Jędrzejowa więc zobacz ogłoszenia z mojej miejscowości Książ Wielki na trasie E7 Kraków - Kielce. 20 km od Jędrzejowa. 912 za 22 tyś. Od gospodarza z domu. Pole dali w dzierżawę a maszyny idą na sprzedaż bo nie ma komu robić. Glinica i okolice Miechowa - Słomnik jest dużo handlarzy...

Kolegi chodzi ci o to ogłoszenie ??

https://www.olx.pl/i2/oferta/ursus-912-rok-1990-CID757-IDhQJOT.html

 

EDIT.. znalazłem, cena trochę wysoka ale na czasie podjade obejrzeć :)

https://www.olx.pl/i2/oferta/ursus-912-wersja-cosmo-CID757-IDiAY2B.html#:b919e6bee3

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Kolegi chodzi ci o to ogłoszenie ??

https://www.olx.pl/i2/oferta/ursus-912-rok-1990-CID757-IDhQJOT.html

 

EDIT.. znalazłem, cena trochę wysoka ale na czasie podjade obejrzeć :)

https://www.olx.pl/i2/oferta/ursus-912-wersja-cosmo-CID757-IDiAY2B.html#:b919e6bee3

 

Chodziło mi o ten drugi bo sam dzwoniłem do gościa i chciał się umawiać na sobotę bo w tygodniu pracuje. Nie byłem i ciągnika nie widziałem. Pewnie opony z tyłu do wywalenia(45% jak pisze to trochę lipa). Od kuzyna słyszałem że to dobry ciągnik, ale wszyscy mówią że trochę przesadza z ceną... W sobote może podjadę zobaczyć tego z Jędrzejowa.

Osobiście na gopodarstwo 15-25ha + praca na etacie to za chwilę ta 912 będzie mało. Jakie planujesz maszyny do niej?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie dla mnie tez cena troche zbyt wysoka a zwłaszcza jeśli trzeba zmieniać tylne opony to już całkiem wyjdzie cena zaporowa..
Może w sobote podjade zobaczę jak wygląda i czy mechanicznie jest wszystko dobre. Na zniwa planuje kupić jakiś agregat talerzowy prawdopodobnie będzie to tolmet astat 2,5m z hydropakiem już pod większy ciągnik a narazie pracował by z ursusem solo, tylko czy 912 da rade ? A na następny sezon jakaś obrotowke 3+1 żeby była już tez z zapasem :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie też denerwują takie ogłoszenia. Nic nie pisze o stanie, żeby nie zniechęcać na samym początku. Jakby napisał, że skrzynia czy silnik szrot to nikt by nie dzwonił a tak może ktoś z ciekawości zadzwoni i uda się namowić na oględziny.

na takie ogłoszenia nawet nie warto patrzeć
w ogłoszeniu powinno być w jakim stanie jest maszyna, bo potem nawet po kilku dniach jak wyjdzie wada ukryta to niewiele można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

takie ogłoszenia to loteria, ale dzięki takim ogłoszeniom kupiłem 2 fajne przyczepy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

No właśnie dla mnie tez cena troche zbyt wysoka a zwłaszcza jeśli trzeba zmieniać tylne opony to już całkiem wyjdzie cena zaporowa..

Może w sobote podjade zobaczę jak wygląda i czy mechanicznie jest wszystko dobre. Na zniwa planuje kupić jakiś agregat talerzowy prawdopodobnie będzie to tolmet astat 2,5m z hydropakiem już pod większy ciągnik a narazie pracował by z ursusem solo, tylko czy 912 da rade ? A na następny sezon jakaś obrotowke 3+1 żeby była już tez z zapasem :)

 

Agregat talerzowy to odradzam do ursusa ciężkiej serii bo podnośnik będzie ostro dostawał po tyłku. Zwłaszcza podele ze starym rozdzielaczem z lat 80-tych. Nie wiem jakie masz ziemie, ale u nas na rędzinie to ursusy 1014 4*4 ciągają 3 obrotówki max. Zagonowe 4skibowe. Agergat 2,5m to dla mnie pomyłka. Masz takiej szerokości siewnik?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Podnośnik dostanie po tyłu? Panie, co ty bredzisz, wystarczy że będzie miał jeden siłownik pomocniczy i prędzej przód podniesie niż podnośnik się podda, u mnie też jest niby ten "słaby" podnośnik tyle że mam 2 siłowniki pomocnicze i 2,5t a nawet więcej podnosi bez problemu i jak dotąd bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jeden wyjątek nie czyni zasady - zasadą jest , że szybko zaczyna zacinać się rozdzielacz i nie opuszcza. Poza tym - w C-385 czy może masz większy sprzęt z fabrycznie mocniejszym podnośnikiem ? Dwa siłowniki to około 2t udźwigu więcej na końcach ramion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Mam Zetora 11245 ale podnośnik jest ten sam co w tej 912 https://www.olx.pl/oferta/ursus-912-wersja-cosmo-CID757-IDiAY2B.html#:b919e6bee3

różnica taka że mam dwa siłowniki, w tej z linku też musiał być jeden bo ramie ma sworzeń do siłownika, po za tym skoro ludzie do MTZtów kupują takie agregaty talerzowe to taki ursus tym bardziej sobie z takim poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

I tu niestety nie masz racji - MTZ sobie radzi, a w Ursusach po roku czy dwóch eksploatacji pada rozdzielacz. Podnosić podnosi, tylko nie opuszcza. Po prostu rozdzielacz jest za delikatny.

MTZ rzyga olejem, ale dźwiga i opuszcza bez problemu, aby tylko przód nie szedł w gorę i się pracuje. Sąsiad ma 16145 i z pługiem obrotowym 4 nie dawał rady, po jednym sezonie jesiennym  - rozdzielacz do regeneracji, na wiosnę - to samo. Miał 2 siłowniki wspomagające.  Pług ważył 1700kg, tyle że dość długi, jak to 4x40.

Koniec końców doorał zagonowym małym zetorkiem, bo duży zarzucił pracę. Po podniesieniu pługa, trzeba było ciagnik zgasić i czekać kilka minut na opadnięcie.

 

Nie jest to pierwszy znany mi przypadek, gdzie podnośnik w tych ciągnikach odmawia współpracy z cięższym osprzętem.

Zwykła talerzówka 2,4m waży coś koło 750 kg i ursusik śmiga. Kompaktowa 2,5m 1100kg i tez daje radę z siłownikami wspomagajacymi. Ale siewnika do tego juz nie doczepi.

Ja lubię te ciągniki, zawsze mi się podobały, ale nie zdecydowałbym się na zakup. Może jeszcze jakis sprowadzony z zagranicy z przodkiem U1014 czy 1224 mógłbym rozważać, ale krajowy 902/912 bez przodka , eksploatowany w PGR/SKR , to skarbonka, powiedziałbym, że bez dna.

Porównanie mam przy MTZ - ja mam wersję z eksportu, wujo wersję "krajową" eksploatowaną kilka lat w PGR, którą odkupił w okazyjnej cenie. Niebo a ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Do ruska też nie doczepisz talerzówki z siewnikiem bo nie da rady, ja pierwsze słyszę o słabych rozdzielaczach, w okolicy jeszcze nie słyszałem aby komuś wysiadł, może dlatego że nikt nie przeciąża podnośnika, ale w to że w takiej 912 która ma fabrycznie 4200kg udźwigu wysiądzie rozdzielacz po zapięciu talerzówki 1100kg nie uwierzę, mi osobiście nie widzi się podnośnik w MTZ, wygląda na delikatny i bałbym się coś ciężkiego wieszać na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

912 ma fabrynie 3000kg na końcach ramion , MTZ "tylko" 2000kg.

Tak, wygląda to wiotko i mizernie w MTZ, ale daje radę. Z siłownikami wspomagającymi MTZ dźwiga talerzowy agregat z siewnikiem, tylko 1,5 tony balastu z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Ta renówka wizualnie źle niewygląda ale tylne opony chyba do wymiany i na ostatniej fotce  widać jak by miała wycieki z tłumnika bo są ślady na kolektorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

o ile mnie pamięć nie myli, to 54 ma EHR a 14 zwykły mechaniczny podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemie mam lekkie także o uciag się nie martwie a co do podnośnika no to trudno założy się słowniki wspomagające i przez jakiś czas da rade :) Jeszcze ciągnika nie kupiłem wiec zobaczymy może trafi się jakiś inny.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj