Polecane posty

jahooo    9228

Znajomy ma takiego JD od 12 lat. Jedyne, co w nim do tej pory robił, to regeneracja pompy hydrauliki i wymiana końcówek wtryskiwaczy.

 

3030 ma 6 cylindrów 89KM skrzynia 12+6

 

To ja zadam pytanie:

ma ktoś taki siewnik, lub użytkował ?

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/siewniki-zbo%C5%BCowe/5415343/roger-xr300.html

 

Interesowałaby mnie tabela wysiewu

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w starego jelonka bym się nie pchał, części są dość drogie a czasem zamiennika brak, lub jest takiej jakości że szkoda zakładać i lepiej regenerować stare jeśli to możliwe


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ktos, cos?

 

https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-kverneland-4-skibowy-CID757-IDjjBvZ.html#f27e33516a

Ile moze kosztowac wymiana lemieszy z dlutami do takiego kv? Cos kolo 8 stow?

 

 

https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-kverneland-4-skibowy-CID757-IDjjBvZ.html#f27e33516a

Dziwne odkladnie, czy tylko tak na zdjeciu wyszly? Ile koszt wymiany scinaczy?

 

Oba nie sa tanie, tak mi sie wydaje. Jak taka posucha w ogloszeniach bedzie to chyba bede musial sie z handlarzami z kiwit przeprosic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Handlarz  godny polecenia , kupiłem u niego prasę , znajomy kupił rozrzutnik i  agregat ,  szwagier  traktor .

Sprzety ok ,  cena  rozsadna  , gośc  tez  w porządku 

 

Rolnik z podkarpacia zastanow sie nad takim

https://www.olx.pl/i2/oferta/john-deere-3030-ls-CID757-IDjvP4N.html#:abb64f119c

Sprzet znajomego i na takim gospodarstwie dlugoooooo pochodzi . Uciag o wiele lepszy od ursusa tylko on ma 90 km chyba pomylil sie

te  JD  nie  miały  czasem przedniego  napędu  hydraulicznego? 

 

raczej miały  ,  to gówno nie  ciagnie  wtedy  jak najbardziej   trzeba ,

 

Sąsiad  miał  4  cylindrowy  z  tej  serii , Kupił i  za  jakies  3  miesiące zaczął  sprzedawać ,  to  bujał  sie  z  tym ponad  rok  zanim  znalazł jelenia  - co  kupił  tego jelenia ,

stracił na  tym  handlu kilka  tys 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

nie wiem co oznacza LS ale nie kolegi nie ma, załączanie jest chyba na elektrozaworze..


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To pokaz  mi  na  foto  wał napedowy , dyfer . Belka  przedniej osi  jest  wyżej niż  oś  kół , nie  ma  tam  mechanicznego napedu  - tylko  hydrauliczny 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

tak ale ten jd ma hydrauliczny napęd i to dziadostwo jak jd to tylko z napędem ze skrzyni poprzez wał 


w kołach ma silniki hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

nie do końca takie dziadostwo u mnie sasiad ma taki sprzet i jest zadowolony czesto sa używane w ogrodnictwie bo maja dość mały promień skretu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

czyli LS to oznacza ten napęd ale większość jest zwykłych i takiego trzeba szukać, Hydrauliczny odradzają. kolega jd tej serii katuje kilka lat i trochę już go zna


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja mam 2 jd ale mechaniczne i dużo pracują a wujek ma takiego hydraulicznego jd 4040 niezniszczonego bo za granicą nie pracował w rolnictwie i wiem ze hydrauliczny jest gorszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Handlarz  godny polecenia , kupiłem u niego prasę , znajomy kupił rozrzutnik i  agregat ,  szwagier  traktor .

Sprzety ok ,  cena  rozsadna  , gośc  tez  w porządku 

 

te  JD  nie  miały  czasem przedniego  napędu  hydraulicznego? 

 

raczej miały  ,  to gówno nie  ciagnie  wtedy  jak najbardziej   trzeba ,

 

Sąsiad  miał  4  cylindrowy  z  tej  serii , Kupił i  za  jakies  3  miesiące zaczął  sprzedawać ,  to  bujał  sie  z  tym ponad  rok  zanim  znalazł jelenia  - co  kupił  tego jelenia ,

stracił na  tym  handlu kilka  tys 

 

A może widziałeś u niego tego JD? Ja mam dośc daleko i nieco teraz czasu brakuje,  nie zawitam za szybko tam:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-2256-kombajn-zbozowy-ID6yG5HH.html

 

Jeśli ktoś z forumowiczów oglądał to prosze o opinie jak róniez o porady jakie elementy są w nich wrażliwe i koniecznie trzeba sprawdzić ich zużycie. Oczywiście rozumiem, ze młocarnia, cepy, przenośniki, hydrostat to podstawowe elementy ale może coś innego?

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Byłem  u niego ostatnio  prawie  rok  temu , mieszkam od niego  ze  200 km i nie mam  pojęcia  co teraz ma  na placu .

Napisałem  tylko opinie, że  jest  godny polecenia 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stan niewiadomy. 2 inne już na złomie pocięte widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj