Polecane posty

Gość   
Gość

fajna talerzówka, c360 w niej chodziła ale to była mordęga, zetor 7211 chodzi spokojnie a 7245 w niej dosłownie lata, i na plus w niej jest to że ma przesówaną wierzyczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Przejrzałem OLX i żadnej ładnej w podobnych pieniądzach nie znalazłem. Zaczynają się od 18-20 tys. zł (podwójne burty, plandeka, zsypy do zboża)

Czy taka D 47jaką jak zamieściłem w poprzednim poście  naprawdę jest takim szrotem, czy ewentualnie  w samym zbożu się sprawdzi? Mam jedną  d732 i jednak przydałby się wywrot do tyłu.

 

z taką burtą z pewnością, śmiem twierdzić że rama pęka na większości spawów, osie przegięte a i resor już dostał

chcesz 47 to tylko do 5tys. wkładasz drugie 5 i masz dość dobrą przyczepę

 

ze wszystkich na olx chyba tylko ta jest warta przemyślenia, oczywiście o ile ma papier, choć szkoda że bok nie uchylany: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-d47-CID757-IDhv6n7.html#3bd13df52e

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Przeróbka D-47 na podwyższane burty to porażka. Konstrukcja jest zbyt wiotka i delikatna. Rama po wzmocnieniu dopiero daje radę z orginalnymi burtami.

Mój wybór padł na D-46, wprawdzie sztywna, ale za to można bez problemu daje radę z nadstawkami. W sumie wożę tylko zboże i nawozy. Zboże rozładowuję i załadowuję żmijką, więc daję rade bez wywrotki. W planach przeróbka paki na wywrotkę na 2 strony (kiedyś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

z taką burtą z pewnością, śmiem twierdzić że rama pęka na większości spawów, osie przegięte a i resor już dostał

chcesz 47 to tylko do 5tys. wkładasz drugie 5 i masz dość dobrą przyczepę

 

ze wszystkich na olx chyba tylko ta jest warta przemyślenia, oczywiście o ile ma papier, choć szkoda że bok nie uchylany: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-d47-CID757-IDhv6n7.html#3bd13df52e

nowe koła ale 10.....ciekawe jak one zachowują się z takimi burtami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

fajna talerzówka, c360 w niej chodziła ale to była mordęga, zetor 7211 chodzi spokojnie a 7245 w niej dosłownie lata, i na plus w niej jest to że ma przesówaną wierzyczkę

co i tak nie zmienia faktu że jedna strona idzie głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Kwestia jeszcze jakie opony, bo 10'' są i takie, co maja po 1 tonie nosności albo 1,2t co daje 4,8t razem z masa przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

fakt 10 to porażka

jak dla mnie w takich przyczepach koła 15 to porażka, w cenie dobrej opony można kupić całe koło 17.5


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Przejrzałem OLX i żadnej ładnej w podobnych pieniądzach nie znalazłem. Zaczynają się od 18-20 tys. zł (podwójne burty, plandeka, zsypy do zboża)

Czy taka D 47jaką jak zamieściłem w poprzednim poście  naprawdę jest takim szrotem, czy ewentualnie  w samym zbożu się sprawdzi? Mam jedną  d732 i jednak przydałby się wywrot do tyłu.

 

Z TAKĄ burtą to tylko owies wozić !!!! no chyba że tylko po asfalcie ciągać  albo sypać 3/4 pojemności. hamulce hydrauliczne kolejny koszt bo podejrzewam że masz instalacje pneumatyczną. na zdjęciach nie wygląda żle  bo nie widać spawów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

@Rob355 Remontuje swoją. Chciałbym mieć naklejki, jak oryginalne. Brakuje mi tylko informacji co jest napisane na tej naklejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Dziękuję za odpowiedzi. Ta w sumie byłaby dość blisko mnie. Hydrauliczne hamulce byłyby pewnie przerobione w cenie zakupu, ale zdecydowałem, że na D 47 nie będę patrzył. Poszukam D 55 lub jakiejś HL-ki. Na razie ciśnienia nie ma ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Takiej możliwości nie mam, a ta z linku to totalny golas i prawdopodobnie  w cenie netto.

Wolałbym już zakupić coś takiego https://www.olx.pl/oferta/hl8011-kassbohrerr-wywrot-trojstronny-CID757-IDixpOX.html#549a35c738

Tylko  daleko, ale w tamtych stronach jest duży wybór

Ewentualnie takie coś https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-hw-60-11-hl-60-11-80-11-autosan-ifa-sanok-CID757-IDeibAl.html#c66f9c3771

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Oglądał ktoś? Warto jechać i jaka realna cena powinna być? Może jakieś wady po zdjęciach widzicie? https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-d47-CID757-IDiPjqp.html#b74c9d05b9

 

Kolego, za 12 600 to można kupić D-55 w lux stanie i w D-55 masz mocną ramę a D-47 to raczej nędza.

Nie patrz na ogłoszenia po 18-20 tyś, to że ktoś sobie tyle za nią woła nie znaczy, że jest tyle warta, u mnie (woj, mazowieckie) nikt za D-47 nie da nawet 7000, może 6000 ale to musi być niezły stan.. Dodam tylko, że D-55 nowa kosztuje 25 tyś.

Poza tym zwróć uwagę, że ona ma hydrauliczne hamulce (jakiś wynalazek), nie podepniesz jej do ciągnika, musisz przerabiać przyczepę a to i czas i koszt. Nie łaszcz się na podwójne burty bo jak ją nasypiesz pełną żyta lub pszenicy to się może złamać przy kiprowaniu więc tych burt nie wykorzystasz..

Sąsiad niedawno kupił D-55 w podwójnych burtach, w całkiem fajnym stanie i papierami za 9000.

Jeszcze sporo  wody w Wiśle upłynie zanim odrobinę niedorozwinięte wiejskie cwaniaczki zrozumieją, że towar jest wart tyle ile klient chce za niego dać a nie tyle ile handlarz sobie zażyczy.

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jeśli masz możliwość to bierz nową na program, wyjdzie taniej niż stare po remoncie

https://www.olx.pl/oferta/zaslaw-d-55-ladownosc-6ton-wywrot-na-3-strony-autosan-CID757-ID5TCjp.html#a5c569154b

Zobacz jakie  koła ma  ta przyczepa- d 55  miały na 8  szpilek  felgi , osie  też  cieńsze , dolna  rama  inna , siłownik  nawet inny 

Ta przyczepa  z linku  to tylko z  nazwy d 55 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

oczywiście że nie to samo jak autosanka, robią z tego co jest obecnie dostępne na rynku,

rama z tego co pamiętam bardzo podobna


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Tak mnie zastanawia, jaki ludzie wystawiający takie ogłoszenia mają w tym biznes. Po składni zdania i ortografii widać ze musiał pisać to Polak, nie było tłumaczone przez translator. Czy jedynym profitem wystawiającego takie ogłoszenie jest satysfakcja ze rodaka zrobił w bambuko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

kolego trzea było sprubowac dzwonić a może to nie żart bo jest tam napisane że numer zagraniczny  i nawet cennik minuty połończenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Ostatnio było takie ogłoszenie w lubelskim, teraz w Wielkopolsce, widać na święta dużo ludzi z Afryki do dziadków na wieś wróciło i im cielaki chce posprzedawac, chyba żeby mieć na bilet z powrotem do murzynow. Masz tel na kartę to dzwon, zobaczymy ile wynosi za pierwszą minute połączenia, u mnie wszystkie tel. w abonamencie, a przy rachunku nie chce się dowiedzieć ile ten cielak faktycznie kosztowal

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak masz tel na kartę i 40 gr na koncie to dzwoń :) RPA - zapewne jakiś raj podatkowy i robią co chcą

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj