Polecane posty

Mikruss    536

Co do tego pluga to szerokosc pierwszej skiby reguluje sie na suwaku ktory jest zaraz za obrotnica. Co do zabezpieczenia to jest non stop na sprezynie w ramie od slupic.

Zeby w temacie
https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-niemeyer-twin-470dh-CID757-IDikbQz.html

Bylem to dzisiaj ogladac i nie polecam bo spaw gonil spaw a w zasadzie gluty. Wierzyczka wzmacniana, u gory przekladni spawane i na dole od spodu tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E_M_KESEK    1

Witam Was potrzebuję zakupić takiego HDS do fergusona 3120 http://www.stepakran.com/en/forestry/tractor-cranes/#z-crane-1. Raczej nie nowego bo pewnie kosztuje majątek ale używanego zadbanego i w miare nowoczesnego. Nigdzie nie mogę znaleźć niczego interesującego, może ktoś z was wie gdzie czegoś takiego szukać. Budżet tak 20- 25tyś max. Jakby coś proszę o wiadomość. Z góry dzięki;)

 

http://allegro.pl/ciagnik-ursus-1224-z-hds-i6653031912.html#imglayer coś takiego tylko nowsze, najlepiej palfinger

Edytowano przez E_M_KESEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

sory , ale co można wymagać od siewnika za 1800 zł...

W tym agregacie nie za bardzo jest do czego uczepić siewnik...

Bardziej chodzili mi o to, ze po co kupować siewnik z tak dobita skrzynia.

za 25tys to mam usługę przez następne 10 lat i o nic się nie martwię... no chyba że ktoś w wierzy bdb stan kombajnów po 40stce :D

Jeszcze kwestia jaki masz dostęp do uslug. U mnie niby dużo kombajnów w kolo, a jak przyszlo do koszenia to każdy sobie, albo uslugi u większych i na te paręnaście ha nie chce jechać, tu deszcz, a ty latasz i prosisz się żeby ktoś przyjechal skosil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Jak skosisz sam u siebie to do nikogo nie będziesz miał pretensji , ja się przyglądam jak koszą zarobkowo to 3/4 kombajnistów wygonił bym z pola w trakcie koszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Bardziej chodzili mi o to, ze po co kupować siewnik z tak dobita skrzynia.

 

Jeszcze kwestia jaki masz dostęp do uslug. U mnie niby dużo kombajnów w kolo, a jak przyszlo do koszenia to każdy sobie, albo uslugi u większych i na te paręnaście ha nie chce jechać, tu deszcz, a ty latasz i prosisz się żeby ktoś przyjechal skosil.

Ehh o tym można dyskutować do usranej śmierci. Może i masz racje ale ile było przypadków, że jakiś amator kupował takiego trupa, nie znał się to i nie miał pojęcia jak go do żniw przygotować. W końcu jak przyszło do koszenia to cały tydzień naprawiał, latał po tokarzach i dorabiał części albo jak miał szczęście to sprowadził po kilku dniach. Nie oszukujmy się ale nie zawsze naprawa sprowadza się do wymiany paska czy łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Oczywiście, nie mowie ze wlasny kombajn to panaceum na żniwa. Nie masz kombajnu-nie masz kosztów związanych z jego utrzymaniem, eksploatacja, naprawami. Nie tracisz czasu na nie. Ktoś Ci przyjeżdża, kosi i po problemie. Jeśli ma się dobry dostęp do uslug to jestem jak najbardziej za.
Gorzej jak slabo z tymi uslugami. Masz swoje to wyjeżdżasz kiedy chcesz, nie musisz w laske do nikogo stać. No ale tak jak pisales-warunek to nie kupić zajechanego trupa i umieć go użytkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Jak masz pojęcie, to nie kupisz trupa. Z naprawami takiego sprzętu zawsze trzeba się liczyć, ale bez przesady. No i kosisz wtedy, kiedy ci najbardziej pasuje. Z usługami jest niestety coraz gorzej, bo w nowy sprzęt inwestują głownie duże gospodarstwa, co nie mają czasu na usługi. A ci mali coraz bardziej się wykruszają. U mnie zostały na wsi ze 4, może 5 kombajnów i znajdź kogoś na usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

U mnie w promieniu 5km od mojego domu mam kolo 10kombajnow, a i tak skończylo się tym, ze czekalem az wujek się u siebie obkosi żeby u mnie skosić. Pogoda slaba, każdy sobie lapal jak mogl. Jeden jest taki ze tylko pod uslugi glownie, nowszego johna ma, to sobie nie kosil nawet, tylko w parotysięcznym gospodarstwie na zarobek. To na 15ha raczej tez mu się nie oplaca przyjeżdżać. U mnie wlasnie coraz mniejsi kupują kombajny żeby się jakoś uniezależnić. Jak troche kredytu się splaci tez trzeba będzie pomyśleć o wlasnym, bo tak jak piszesz-z roku na rok coraz gorzej.
A co posiadania pojęcia o kombajnie to chodzili mi o amatorów wspomnianych wyżej przez @lukbold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Własny kombajn to jednak własny kombajn i nie ma co dyskutować. Chociaż mój wuj ma około 50ha zboża i mimo to nadal płaci za usługę i nie myśli o kupnie własnego. Tak jak sobie pomyślałem to chyba nie wychodzi tak najgorzej, bo ma pierwszeństwo u tego gościa co kosi, płaci tylko za wykonaną robotę i ma w d*pie wszystko. Jakby miał kupić swój to niby same koszta kupna zwróciłyby mu się po jakichś 4 latach no ale dorzućmy do tego jeszcze koszta eksploatacyjne + paliwo no i dodatkowego człowieka do zwożenia zboża. Więc jeśli tylko jest w miarę ogarnięta sytuacja z usługodawcą to kupowanie własnego sprzętu to kiepski pomysł.

 

W najgorszej sytuacji są ci najmniejsi gospodarze, bo do takich to kombajnista zajedzie tylko po drodze i jak będzie miał czas. Ja się zaliczam do tych najmniejszych, co roku muszę się nieźle nalatać i nadzwonić aby ktoś wpadł i skosił. I czasem trzeba wziąć pierwszego lepszego trupa z SKR a jak wykosi to w ziarnie pełno zielska i słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kupno kombajnu   to  dla mnie bardzo kiepski pomysł , mam kilku  znajomych  którzy  chętni do koszenia , zawsze kosi jeden - ale  w  razie  awarii - chetnych nie  brakuje .

Nawet mi po głowie taki pomysł nie  chodzi , żeby kupować własny. Na usługi  nie  ma  co liczyć  - bo i  czasu nie  ma  i  konkurencja duża 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tym własnym kombajnem wszystko zależy od terenu i chętnych. Jednym się opłaca innym nie i to jest odwieczne pytanie które każdy kto ma kupić sobie zadaje. Jednym się opłaca innym nie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
futrzak26    0

https://www.olx.pl/oferta/prasa-lancuchowa-feraboli-120x120-2006r-szeroki-podbierak-CID757-IDjeesP.html#94e624b080
Byłem, oglądałem i szczerze nie polecam. Czopy od siłowników klapy ledwo się trzymają, spawy popękane, blachy przy walcu który napina łańcuch główny też popękane. Gość był szczerze zaskoczony naszym znaleziskiem, ale powiedział "jakbym o tym wiedział to bym to pospawał i pomalował. lepiej by panu było? " co sugeruje że komuś ją ożeni jako niespawaną i niemalowaną :). Dobrze że nie miałem daleko i chciałem pooglądać prasy u okoliczny handlarzy bo bym się wściekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U mnie niby duzo kombajnow ale bylo ciezko doprosic sie ,bo wiadomo kosi u siebie .A apogeum moich nerwow odnosnie koszenia nie wytrzymalo jak zaczeli kombinowac z koszeniem tzn.jak slabe zboze to za hektar a jak piekna np.pszenica to na godzine .Kupilem starego na jaki mnie bylo wtedy stac i kosze kiedy chce i jak chce .Juz dawno sie zwrocil koszt zakupu a koszty jakichs napraw i czesci sa do zaakceptowania .Pozatym tak szczerze to mniej wygubie zboza jak niektorzy nowymi MF lub NH na uslugach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Ja też korzystałem z usług mam 50 ha ale w tym roku przelał się czara goryczy i kupiliśmy dominatora aby być nie zależnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kombajnem jest tak ze jak ktoś umie naprawić samemu to się opłaci mam sąsiada co kupił fortschritt sieczkarnie i kosił tylko raz  a w tym roku już kosił mu ktoś na usłudze bo nie umie nic naprawić nawet koła w wozie nie umiał dokręcić a drugi sąsiad kosi z 20 lat i co roku przygotuje do sezonu i kosi w miarę bezawaryjnie ja też przeglądam przed sezonem codziennie przesmaruje i jadę kiedy chce a morze tez jakieś usługi ci się trafią to dobrze zarobić na części eksploatacyjne i paliwo zarobisz             

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

IQ kury a całości obrazu tego homosapiens dopełnia cena za który wystawiony jest ten wrak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mocowanie mocowaniem, ale cena zaporowa :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj