Polecane posty

Mikruss    536

A co ma długość stania do stanu.
Mam przyklad z mf 3120 za ktorego moge reczyc i nawet nikt nie dzwoni a ciagnik kompletnie nic nie picowany. Po prostu dzieki mechanikom baranom i ludziom ktorzy powielaja w internecie bzdury w duzej czesci na tym forum seria 3xxx jest uznawana za awaryjna co wg mnie jest bzdura tak samo tez wg znajomych bo w okolicy troche tego jezdzi i jakos nikt wiekszych problemow nie ma jak w miare pewnych rzeczy pilnuje.
Druga sprawa ze ludzie tez jakos specjalnie kasy nie maja a ten co uzbiera miedzy 40 a 50 tys zl chcialby igle na nowych oponach z 2000 roku.
Tak samo jest z autami....ma byc tanio mlode i tdi .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tego pojęcia że długo stoi to już jest plaga w PL... Może złotem być pokryty a i tak nikt nie przyjedzie bo długo stoi... Ogólnie Polska to dziwny kraj jeżeli chodzi o handel tak jak Mikruss napisałeś igła na nowych oponach i rocznikowo najlepiej powyżej 2000 za najlepiej 40 tys zł... Teraz też jest krach ze sprzedażą czegokolwiek bo ludzie $$$ nie mają... 

 

P.S. Do kumpla przyjechał ostatnio kupujący chłopak max 30 lat...Pyta się ile musiałby dać za Renault 103.54 kolega powiedział że za ładną między 42-50 tys zł. Chłopak wielce się zbulwersował że za tyle to on Aresa kupi... A my w śmiech... Trzasnął drzwiami i pojechał obrażony... Na zachodzie to za darmo wszystko mają.... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niektórych też odstrasza taki super stan. Wielu myśli picowany i sobie też odpuszcza. Cena fajna i chętnie widziałbym u siebie ciągnik tej mocy. Jednak muszę na poważne pomyśleć i coś kupić ja kiedyś pisałem.
Co do pieniędzy też prawda. Tylk w tym rok na wsi dwukrotnie wzrosła liczba dłużników a w mieście podobno jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

A ja się z Wami nie zgadzam.

Ludzie mają trochę kasy (nie mówię, ze sporo) ale każdy myśli racjonalnie i nikt nie będzie wydawał tyle ile się jakiemuś handlarzowi ubzdura.

Bo wg mnie jak taki cwany handlarz chce za 914/1014 z lat 1980-1985 (jest to 904/1004 ale sprzedaje oczywiście jako 914/1014) cenę 35-40 tyś albo 912/1012 (tak samo oszustwo na modelach) z tych samych lat 25-30 tyś to go chyba rozum opuścił.

Wiadomo, że ciągnik jest wytłuczony jak cholera i trzeba będzie w niego ładować.

Jakoś się teraz dziwnie porobiło ze sprzętem, że handlarze myślą, że to oni dyktują ceny, otóż nie. CENĘ DYKTUJE KLIENT. Towar jest wart tyle ile za niego chce zapłacić potencjalny kupiec. Jak masz gościu traktor za 42 000 i nie możesz go sprzedać przez pół roku to może jednak cena jest zbyt wysoka i musisz zejść na 35 000 a jak przez następny rok nikt się nie zainteresuje to będziesz go musiał oddać za 10 000 bo tyle da klient. Też bym tak chciał jechać z żytem na młyn i zażądać 700 zł za tonę, ale niestety dają tylko 400 i muszę to przeboleć.

Przykład z życia, jak sobie wejdziecie na olx to tak wyglądają ceny ciężkiej serii Ursusa jak napisałem wyżej, ale jak jakiś czas temu pojawiła się 914 w cenie do 25 000 to w kilka dni poszła. I to chyba najlepszy przykład ile te traktory są na prawdę warte. Kilka litrów farby nie podwoi ceny ciągnika....

Albo ostatnio ogłoszenie widziałem D-47B bez papierów w stanie złomowym za 6 000... nóż się w kieszeni otwiera.

Albo ceny zetorów.... kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak się  przejdzie się na drugą strunę placu za bramę gdzie ma warsztat to stoją tam same trupy nawet bez opon na felgach wszystko picowane malowane ma sporo lokomotyw JD, na placu widać plamy oleju pod ciągnikami. wystarczy rozgrzać taki ciągnik pół godziny a wszystko cieknie jak durszlak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Jak szukałem opryskiwacza , to wszystko co mnie interesowało z używanych 2000-2200, gdzie nowy mogę mieć za 3100-3300. Pojawiła się oferta za 1500 bez ściemniania, używany ale poszanowany, kupiłem od ręki i cena zadowalała obie strony. Da się po ludzku podejść do sprawy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@kedziorek
Ostatnio ogladalem 1014 od handlarza, niby 93rocznik, odmalowane felgi, maska, blotniki, przedni most, caly tyl. Silnik i skrzynia wyczyszczone. Koleś chce 42tys, do oddania za 41 i jego tekst, ze za mniej nie ma mowy zeby oddal, ze jak nie dostanie 41 to niech ten ciągnik zgnije ns placu. Także podejście jest rozne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z-056-CID757-IDjf5S1.html#5b32b8c163

"Kombajn nie jest myty od 23 lat bo kombajn ma być suchy i garażowany dlatego tak wygląda na zdjęciach"

Po części ma racje tylko najwyraźniej przez te 23 lata nie wpadł na pomysł, że da się chociaż blachy ogarnąć nie topiąc całego kombajnu

 

Przed sprzedażą mógł umyć,teraz widać gdzie będą wycieki :D

https://www.olx.pl/oferta/okazja-bizon-rekord-zo58-CID757-IDi92W3.html

Jak do remontu jest to co tylko pisze,to chyba warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

https://www.olx.pl/oferta/massy-ferguson-6130-6110-nowe-opony-3200mmh-CID757-IDhCtfx.html#2086cbf7da nowe opony przy 3200h? chyba tam z przodu licznika czegoś brakuje

 

A co dziwnego w tym że ma nowe opony?przecież jest w opisie że chodził w transporcie,mój kolega jeżdzi w firmie budującej drogi non stop po asfalcie od nowości New Hollandem to pierwszy koplet był zmieniony po 1200h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raczej spuścił bo chciał się go wreszcie pozbyć, a nikt nie chciał kupić. Znajomy ma taki to strasznie narzeka.

Sąsiad za 1212 wołał 35 po dwóch latach za 19 sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LordFift    3

Ten claas był wystawiony 1h to już go rezerwowałem jak byłem go w następny dzień oglądać to przy mnie miał 5 telefonów za nim

A co się dzieje tomek73 temu twojemu znajomemu ze narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Mam wystawiony kombajn w ladnym stanie i racjonalnej cenie od pazdziernika byla jedna osoba i moze z 4 telefony bylo .Ostatni jak dzwonil jakis nie normalny nie widzial maszyny a pyta sie czy opuszcze 7tys.Dwa lata temu sprzedaalem zetora 8111 z 88roku po kilku godzinach od wystawienia za 33tys.Tak ze w handlu nie ma reguly .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomy ma chyba 116  i strasznie ciężko go ustawić do koszenia. Bynajmniej on tak twierdzi.Zawsze mocno zielono po nim.

Na kombajn co dopiero się ogłosi od razu są telefony, bo jest podejrzenie że jest dobry. A jak jest dobry to po paru godzinach już go nie ma.

Kolega kupował 108 do dosłownie co się ukazało ogłoszenie  to po paru godzinach znikało, a to co stoi w ogłoszeniach dłużej nić tydzień to nie ma co  kupować albo cena przesadzona.

Jedna 108 ukazała się   w niedzielę o 14 i daleko nie miał bo z 70 km, ale nie chciał  w niedzielę dzwonić to  w poniedziałek rano już nie aktualne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A co dziwnego w tym że ma nowe opony?przecież jest w opisie że chodził w transporcie,mój kolega jeżdzi w firmie budującej drogi non stop po asfalcie od nowości New Hollandem to pierwszy koplet był zmieniony po 1200h.

 

Ja zrobiłem 5000h tylko i wyłącznie po asfalcie i kruszywie budowlanym Case JX i nawet 50% opony nie zdarłem. Ursus 5314 po 6tys h tez jakimś cudem nie prosi o wymianę tylnych opon choć na przodzie jest już trzeci komplet... Opony w 1200h? a co tam made in china było założone czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój NH ma 2500 h i opony  z przodu z 30% mają, do tego z 700 h zrobił na wąskich kołach> Opony Trelleborgi czyli jedne z  najlepszych.
Ale mam tura i średnio po asfalcie jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

Mój NH ma 2500 h i opony z przodu z 30% mają, do tego z 700 h zrobił na wąskich kołach> Opony Trelleborgi czyli jedne z najlepszych.

Ale mam tura i średnio po asfalcie jeździ.

Fakt trelleborg jedna z najlepszych opon ale slyszalem ze mieli wypuszczone bardzo miekie opony rolnicze na ktorych byl super uciag ale szybko sie zdzieraly .widzialem opony u claasie 150 km z tylu 90 procent a z przodu nie bylo juz bierznika mial na sabie tura ale za duzo nim nie robil


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po zalaniu do pełna chyba tylko w żniwa azotem słomę można pryskać :)  Nie wyobrażam sobie wiosennego pryskania tym wynalazkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj