Polecane posty

jahooo    9111

Duży heder - to i wada, i zaleta. U mnie z kawałka na kawałek trzeba by go odpinać. No i przebieg spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jestem znawcą tematu , ale 7 ton i taśma jak w 3,5 tonowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

W sumie to racja. Mi potrzebny taki do 70KM ciagnika i jeszcze dobrze byłoby jakiś niski bo mam miniładowarkę która mi kładzie gnój na d-45 a na d-47 już nie da rady. Teraz jadę ruskim ale trzeba by w końcu się unowocześnić i kupić coś nowszego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Taki rozrzutnik to tragedia. Kup sobie jakis zachodni jednoosiowy za ok 15 tys zl i bedziesz bardziej zadowolony niz z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Model Tytan 7 a w opisie ładowność 5 t. Te 7 to oznacza DMC? Jak masz mały ciągnik to będzie ciężko z takim dwuosiowcem na małych kołach. Jednoosiowy na dużym kole(koła z boku skrzyni) będzie niższy, ale problematyczny może być załadunek ładowarką przy adapterze. Musiałbyś zostawiać trochę gnoju na adapterze, żeby od razu rozrząsało. Tandemy i jednosiowe z osią pod ramą będą znów wysokie i też masz problem. Duża zaleta tego pierwszego to możliwość współpracy z mniejszym ciągnikiem, bo duże koło stawia mniejszy opór i nie zapada się w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

Czy c360 poradzi sobie z taką kosiarką? Posiada ktoś taką? Na co zwracać uwagę przy zakupie?  https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-kuhn-2m-5-dyskowa-CID757-IDiZd0w.html#e1a2ca24e4

 

 

 

poradzi sobie spokojnie, ale trzeba całym gazem do oporu, silnik dobry,  chłodnica czysta

poradzi sobie spokojnie...bez gazu w podłodze :) ten sprzęt lekko idzie.. lżej niż 1,8 m bębnowa polska...sprawdź czy nie była rozkręcana listwa z dyskami oraz luzy na elementach zawieszenia... co do luzu międzyzębnego kół napędzających dyski tnące jest dosyć duży nawet w nowej...najlepiej podepnij do ciągnika...na pełnych obrotach ma charakterystyczny świst (bez żadnego pukania i stukania)... na spuszczenie oleju( albo innej zawartości :P ) z przekładni i listwy raczej Ci nikt nie pozwoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To polski tandem 6 ton. Ja mam i jak na razie daje radę ale mi powoli robi sie maly i przydalby sie jakis 12 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varimetr    2

 

Cały w oryginale łącznie z ogumieniem.

Na pierwszy rzut oka widać, że przednie gumy są innej firmy jak tylne co raczej nie zdarza się przy zakupie nowego sprzetu, a skoro są oryginalne więc....

 

Biorąc pod uwagę nie konkretnie ten kombajn, ale tą serię i serię poprzednią tj 20xx to były i być może są bo nie wiem jak z najnowszymi modelami kombajnów JD jedne z najlepszych kombajnów, wydajne i mało awaryjne, oczywiście jeśli chodzi o stajnie JD. Maszyny cenione i chwalone przez użytkowników, aczkolwiek na rynku wtórnym różnie można trafić, nigdy nie wiadomo jak poprzednik/cy traktowali maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

W sumie to jak się mu przyjrzałem to lepiej te stare na 2 osiach wziąć niż tego drogiego. Ale zachodnie mi się podobają. Może coś niedaleko siebie trafię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poradzi sobie spokojnie...bez gazu w podłodze :) ten sprzęt lekko idzie.. lżej niż 1,8 m bębnowa polska...sprawdź czy nie była rozkręcana listwa z dyskami oraz luzy na elementach zawieszenia... co do luzu międzyzębnego kół napędzających dyski tnące jest dosyć duży nawet w nowej...najlepiej podepnij do ciągnika...na pełnych obrotach ma charakterystyczny świst (bez żadnego pukania i stukania)... na spuszczenie oleju( albo innej zawartości :P ) z przekładni i listwy raczej Ci nikt nie pozwoli...

A jeśli chodzi o awaryjność takiej kosiarki to co w nich najczęściej pada? I jeśli chodzi o jakieś podmokłe łąki i bardzo wysoką czcinkę i trawę, nie zapycha się tak jak bębnowa? Bo mam dwie takie łąki w sumie takie szuwary :) na polską bębnową namatuje i pali mi paski blokuje, że trzeba wyrywać tą trawę z kosiarki. Dyskowa będzie miała lżej i dobrze będzie kosić?

 

 

 

 

 

A tutaj mamy oryginał https://www.olx.pl/oferta/kopaczka-orginal-CID757-IDj30hw.html

Przynajmniej nie wymalowany olejna i za normalne pieniadze. Bo ostatnio chyba coraz bardziej ta farba drożeje czy to na ciągnikach czy maszynach

Edytowano przez Karolek517541

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mikruss ten rozrzutnik jest za wysoki o czym pisałem.Burta pewnie na 2 m.
Widywałem już rozrzutniki marki Samson, ale wyższe.Nawet na forum niektórzy je posiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma ktoś na sprzedanie obciążniki od Ursusa 3512 itp. w rozsądnych pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak to są takie same, 3 zł za kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj