Polecane posty

Gość   
Gość

Śrubowa odwróci skibę o 180° a półśrubowa pewnie mniej, ale predkością możesz poprawić odwracanie. :D Całkowicie śrubowa odkładnia to domena kv i u większości pługów innych marek trudno o podobne odkładnie. Nie powinieneś narzekać. Zajrzyj na profil WitekRolnik to zobaczysz jak overum na półśrubowej odkładni radzi sobie na łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzięki Koledzy, ale obawiam się, że to może być składak. Jeszcze się zastanowię, ponoć pracował tylko w transporcie, a od dwóch lat praktycznie stoi tylko przepalany. Niby silnik po remoncie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Kolego, odkładnie trzeba dopasować do rodzaju posiadanej gleby oraz mocy ciągnika. Śrubowe czy półśrubowe to niewielka różnica, tyle że jedne ładnie odwracają przy niewielkiej prędkości, a drugie przy trochę większej i bardziej kruszą skibę. Nie wiem, na czym ci bardziej zależy. Ja mam półśrubowe i jestem zadowolony - gleba jest zadowalająco rozkruszona, nawet wilgotna, a resztki ładnie przykryte. Gorzej z postawieniem ostrej skiby na zimę, za ładnie odwraca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Panowie, pomóżcie rozpoznać co to za model ursusa 902, 912 czy 385 bo szukam 912, a tu mam kilka dylematów. A jechać 200 km żeby zobaczyć to czego się nie chce to tak średnio.

 

https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-385-CID757-IDiF4zr.html

 

Oprócz rocznika jak już wspomniano, to również ścięta maska i osłony boczne z tej "siatki" sugeruje, że to 912. Ponadto o ile się nie mylę, 912 miały już centralne smarowanie pompy wtryskowej. Sprzedający nie wie co ma wbite w dowód czy tabliczkę znamionową pod kierownicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

https://sprzedajemy.pl/plug-obrotowy-3-skibowy-krone-halla-nr44111727 co panowie myślicie o tym pługu, chciałbym żeby pracował z zetorem 7211.

 

mam taki plug tylko mechaniczny i po pierwsze odkladnie nie sa od tego modelu kola tez i  z tego co widze cala wierza jest inna widac ze spawana mozliwe ze jest od innego modelu gdzie byl obrot na silownik bo te modele mialy obrot mechaniczny  plug swoje wazy ale lekko idzie ale na orginalnych odkladniach

 powinien miec wieze taka i odkladnie jak ten zdjecie 3 i  4 http://sprzedajemy.pl/plug-obrotowy-mechaniczny-hydrauliczny-2-skibowy-nr44715412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

902 też miały centralne smarowanie pompy a przynajmniej te na eksport jak mój 904. Filtrem typu bąk też nie ma co się sugerować. Ja taki mam a FINN ma 914 i też taki posiada. Można jeszcze po sprzegle poznać, ale trzeba zajrzeć przez okienko z lewej. C 385 i moja 904 mają stary typ na spręzynach i łapkach a obudowa docisku jest z tłoczonej blachy. 912 już ma zupełnie inne. Nie jestem pewien, ale były 2 wersje w tych nowszych.
Najlepiej to szukaj jakiejś wersji eksportowej. To jednak inne materiały. Po 32 latach dopiero w tym roku oddałem pompę do regeneracji, mimo dużego zużycia to zapalał i jeździł dobrze. Fachowiec mówił, że sekcje były zużyte jak w tirze po milionie kilometrów. Ja na awaryjność nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Moja 902 krajowa ma wyjście na centralne smarowanie w bloku, ale pompa starego typu z własnym olejem. Czy to jakiś wiążący fakt tego nie wiem na 100%, musiałbym sprawdzić w znajomym 904. Bąka miały wszystkie wersje, od 385 po 912. 912 i 914 faktycznie mają już sprzęgło na tzw. "słoneczko", a nie na łapki. Mało widać na zdjęciach więc możemy tu gdybać. Na pierwszy rzut oka po blachach obstawiałbym 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LordFift    3

Ale 912 powinna miec chyba uchylane boczne szyby .

 

Mięliśmy 912 z 1985 roku to nie miał uchylnych szyb jak dobrze pamiętam to w 1987 roku były takie montowane uchylne szyby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko w tym remoncie na opony zabrakło. W kabinie więcej blachy niż w Ursusie deluxe. Zerwali obicia błotników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj