Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

zapewne poczułeś się jak ekspert od MFa... dobrze Ci radze.... weź na oględziny kogoś kto ma taki sprzęt bo łykniesz każdy bajer handlarza chociażby połowa traktora nie działała jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Koledzy ktos cos na temat tego handlarza i samego ciagnika ?? Moze ktos kupował cos od niego i moze cos powiedziec https://www.olx.pl/oferta/traktor-renault-103-54-ts-z-1990-roku-CID757-IDiqicP.html#6393b27576

 

Ja kupowałem rozrzutnik w tamtym roku i jestem zadowolony ale to była okazja bo trafił się jeden na 100 w tak dobrym stanie ,stwierdzenie samego handlarza ,ogólnie facet raczej poważny i słowny sprowadza maszyny z francji  ciągnik jak każdy renault z tych lat mocna maszyna sąsiad ma takiego 103 14 z 1983 i chodzi kilka lat bez większych napraw ten model ma turbo więc na to należy zwrócić uwagę .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczek1910    29

w sumie to jestem z wioski sąsiedniej ale nie kojarzę goscia;) czym handluje ? w buczku to Greene tylko jest z takich większych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
Leon405    0

nie są takie złe ...ale nie ciągnąć rurą bo pokrętła się gną

z tego zestawu to nawet połowy nie użyłem

 

 plastelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Klimek pługi całkiem ciekawe. Śrubowe odkładnice bardzo dobrze będą odwracać skibę. Na pewno w kukurydzy nie zapcha się jak ug. Pierwszy i trzeci ma dobrą ramę, ale ten ostatni trochę drogi. Ciekawe czy te gumowe amortyzatory są dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No właśnie ten pierwszy według mnie najbardziej ciekawy, głownie ze względu na cenę no i ma przedpłużki. Stan wizualny nie najlepszy, ale to mało ważne. Ciekawe jak u niego z odkładniami, bo po zdjęciu nie umiem poznać. Przebitka około 1000zł pomiędzy tymi pługami nie może się brać z niczego. Mam nadzieję, że 5211 będzie z takim jako tako latał.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właśnie ten pierwszy według mnie najbardziej ciekawy, głownie ze względu na cenę no i ma przedpłużki. Stan wizualny nie najlepszy, ale to mało ważne. Ciekawe jak u niego z odkładniami, bo po zdjęciu nie umiem poznać. Przebitka około 1000zł pomiędzy tymi pługami nie może się brać z niczego. Mam nadzieję, że 5211 będzie z takim jako tako latał.

Trzeci ma za to komplet kroi i nowsze odkładnice z piersiami i widać, że nie wytarte. Lemiesze też w lepszym stanie. Dłuta ciężko ocenić. O tych zabezpieczeniach sprężynowych jak szukałem pługa to słyszałem, że są gorsze od gum ale co i jak nie miałem jak porównać. Przedłużki to nawet u handlarzy na części jakieś za grosze dobierzesz. Jak masz blisko to warto pojechać i obejrzeć. 3,400 to nie jest za nie wcale za drogo aby miały odkładnice jeszcze znośne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Sołtys

troszkę nie na temat ale wtrące 3 grosze Kupiłeś niedawno farmtraka a teraz szukasz mocniejszego konia. Czy ten wynalazek nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie lepiej było kupić coś za kwotę wydaną na Ft + to co chcesz teraz wydać

Powiem tak w chwili jak zapadła decyzja o kupnie FT był to ciągnik w pełni wystarczający nie przypuszczałem,ze w tak szybkim czasie tak znacząco powiększy mi sie gospodarstwo.Sądzę,ze FT poradzi sobie z obróbką jednak pojawił się kolejny aspekt-PROW będę brał nową prasę i tu nasunęła się myśl na coś większego/wydajniejszego a tu już potrzeba 6 cylindrów.......

Farmtrac??Co mogę o nim napisać?Na tą chwilę jestem zadowolony z niskiego zużycia paliwa,zwrotności,uciągu jak na taką moc.Nie podoba mi się natomiast podnośnik-przy pracy z zestawem uprawowo-siewnym na uwrociach trzeba składać zestaw(agregat spaw-met 880kg+amazone d7special II 550kg) i jego mała waga przy pracy z ładowaczem trzeba zawsze zaczepiać przeciwwagę.

Czy lepiej było kupić od razu mocniejszy??Na pewno tak, jest tylko jedno ale.........ojciec!!!Przy zakupie FT  miał on  dużo do powiedzenia i nadal ma,a wg. niego ten wystarcza.

Po tak krótkim czasie ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to dobry czy zły zakup.

6 szukam ale nie na wariata jak się znajdzie to będzie a jak nie to jeszcze rok dwa będę robił tymi co mam,i jeszcze jedno na pewno nie zdecyduje się na zakup kolejnego ciągnika dopóki dopóty nie sprzedam jednego z tych co teraz mam bo nie widzę sensu na trzymanie tylu gratów do obróbki i tak średniego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W ciągnikach Landini- są  wersje  w pełni  mechaniczne , to mało popularne  traktory  , ale nie  są  złe . silniki  to  perkins , więc  raczej oszczędne ... 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Sołtys - z tego samego powodu co ty kupiłem cały zestaw maszyn i ciągnik, bo z ojcem nie szło się dogadać. Dla niego wszystko było wystarczające - stary konny przerabiany siewnik, pług UG-2 etc. Całe szczęście mieszkam na swoim kilka kilometrów dalej i nie musiałem wywodów słuchać co dzień.

Ja na razie jestem na etapie poszukiwania ciągnika 80-90KM, bo hektarów trochę mniej a i zapotrzebowania na moc tak pilnie nie mam. Ten JD kilka postów wyżej to tak jakby dla mnie, tylko to jeszcze nie moja liga cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Wy o tym wiecie. Sam też to przechodziłem jak wziąłem MR. Co do maszyn było ok bo wiadomo wszystko stare i wyeksploatowane. Wszystko było dobrze do momentu jak przyjechał zestaw agregatów. Co ja się nasłuchałem że za duże za ciężkie czym to pociągnę czym podniosę. A najlepsze było jak szukałem ciągnika. A na co a po co taki "wielki" w rozumowaniu rodziców oczywiście. Jak już znalazłem i czekałem na przywiezienie to kupiłem sobie w międzyczasie stopery do uszu a i tak nie pomogły. Po prawie 2 latach podejście się zmieniło i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

 

sr z ostatniego linku, dołożyć ścinacz to nie problem, więcej byś zapłacił za kroje, które tu są, do tego poducha gumowa, kilka osób na forum ma i sobie chwali

same elementy robocze wyglądają lepiej, dostępność jednych i drugich to nie problem, odkładnia sr i piersioodkładnia smk to koszt około 200--250zł


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AndzejMikulewicz miałem raz ten saletrzak w workach 50 kg bo był tańszy z transportem niż z Tarnowa gdzie mam 20 km do zakładu nie pamiętam efektu ale on wo gule nie kamienieje,  z Tarnowa to na drugi dzień już twardniał ale teraz podobno dodają żelazo i ma nie kamienieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Soltys, Blondynek, Jahoo to ja mam nieco inaczej. Nigdy nie widzi problemu,by kupić coś większe nowsze, lepsze. Ojciec mnie podpuszcza żebym sprzedał 60-kę i kupił coś mocniejszego, bo w ładowaczu się morduje. Ojjjj co ja bym się nasłuchał jakbym go sprzedał. Toć to pierwszy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Sołtys - jeśli wszystko kupujesz za gotówkę i nie musisz podpierać się kredytem, to uwierz mi, że ciągników nigdy za wiele. Ja niedawno miałem 2 sztuki. W krótkim czasie dokupiłem 3 za gotówkę. I powiem Ci że myślę o szóstym ciągniku z prozaicznego powodu - lenistwa. Szkoda czasu na przepinanie maszyn. Jeden stoi przy rozdrabniaczu sadowniczym, drugi przy opryskiwaczu, jeden do cięższych prac rolnych, a dwie popierdółki do wszystkiego. Ten szósty stałby sprzężony z belką herbicydową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tylko jak masz utrzymać 6 złomów na kilku ha to życzę powodzenia. Nie zawsze obsługa sprowadza się do wymiany oleju raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

I tu się mylisz.  Kiedyś pewien handlarz mi powiedział - jak masz kupić nowy ciągnik za gotówkę to kup 3 używane.  Wiadomo, że on z tego żyje, ale miał rację.  Zamiast katować jednego robiąc x godzin, to mając 3 każdy robi 1/3x godzin. 

Ogólnie ja kupiłem dwa nowe za gotówkę w jednym roku. Gdybym się cofnął w czasie kupiłbym 4 używane + kupę sprzętu do nich. Jedyny problem na tą chwilę to mała powierzchnia mieszkalna dla maszyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

I tu się mylisz.  Kiedyś pewien handlarz mi powiedział - jak masz kupić nowy ciągnik za gotówkę to kup 3 używane.  Wiadomo, że on z tego żyje, ale miał rację.  Zamiast katować jednego robiąc x godzin, to mając 3 każdy robi 1/3x godzin. 

Ogólnie ja kupiłem dwa nowe za gotówkę w jednym roku. Gdybym się cofnął w czasie kupiłbym 4 używane + kupę sprzętu do nich. Jedyny problem na tą chwilę to mała powierzchnia mieszkalna dla maszyn :D

Nie wiem czy się śmiać czy płakać... ale widzę, że ty masz założenie że kupując używkę grosza do niej nie włożysz. Jak do używki będziesz musiał dołożyć max 1tys  to można uznać że wygrałeś... a ile jest przypadków ze ludzie dokładają połowę wartości zakupionego padła?? Oczywiście ja tu nie pisze o starych ursusach i zetorach bo to można młotkiem naprawić za parę zł... i teraz przemnóż te swoje głupie pomysły x2 czy tam x4 i pójdziesz  z torbami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj