Polecane posty

soltys48    19687

Soltys na Konedata sprawdzałeś te modele? Podają zużycie paliwa na kWh? Na przykładzie ursusa wg instrukcji 4 turbo i 6 wolnossący zużywają tyle samo paliwa. 6 bedzie mieć lepszy moment obrotowy przy niższych obrotach silnika. Taka 6 wolnossąca powinna dłużej posłużyć, bo wiele prac może wykonaćna niższych obrotach. Sprzedajesz któreś swoje ciągniki i kupujesz dużego, bo 5-ciu to chyba nie potrzebujesz?

 

Narazie są plany pozbycia się forda i w to miejsce jeszcze jeden mocniejszy do prasy bo jednak się pojawi nowa ^^

Reszta musi zostać bo teraz się nie przyzwyczaję do mniejszej ilości gratów :P

Sołtys , bierz wolnossącą 6, w lekkiej robocie spali ciut więcej niz 4T, ale przecież nie kupuje się takiego grata do grabienia siana. Za to w pługu czy agregacie smigasz sobie na luzie.

Tak też myślałem ale w zakupie tego muszę jeszcze prowadzić konsultacje z ojcem bo część wkładu pochodzić ma ze sprzedaży forda,a on cały czas twierdzi,że max 4T bo co co 6 jak mamy 3 inne............

W tej chwili zbieram opinie i na konkretną markę się nie nastawiam chociaż mam już swoje pierwsze typy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

A powietrze to powietrze. Nie bój się chłodzenia powietrzem. Nawet jest lepsze od cieczy i według wielu opinii są to jedne z najlepszych silników jakie w tamtych czasach były. 

Wiesz ile ich te remonty miały wynieść? Kupując zachodni ciągnik tej mocy to w większości marek naprawa będzie stosunkowo droga. 

Co do tego Case to taki przykład: Pompa hydrauliczna nowa od 20 000 w górę, a dobra regeneracja od 5 000 w górę chociaż coś ponoć staniało :D

Podstawa to stan techniczny, marka sprawa drugorzędna bo jak się zacznie sypać to i tak będzie kosztować...

 

niedawno kupiłem bebechy do pompy tak na zaś na ebay'u z romunii za 2500pln i czekają na wymiane jak się zaora wszystko to wymienie bo słychać już pompe ale działa póki co pracować się da. co do kosztów italianców to najpierw szukali mechaniorów kto się podejmie bo diler zaśpiewał tyle że nawet nie chcieli powiedzieć a części nie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To chyba też od modelu i rejonu kraju u mnie w najbliższej okolicy są kilka Same i zbierają dobre opinie. Co prawda małe dorado miało silnik po zatarciu robiony (wina właściciela), a silver tuleję pękniętą od razu po kupnie. Czy coś więcej zmieniali czy tylko tuleje już nie pamiętam. inny silver atak w przodzie zminiany. Kosztów nie kojarzę bo to kilka lat już ale były na poziomie innych zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Sąsiad ma MF 3090 albo 3095 6 cylindrów 105 czy 107KM. Ogólnie bardzo fajny ciągnik, chociaż lata dają o sobie znac i trzeba było robić sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/deutz-fahr-dx-4-50-CID757-IDihLqX.html#4066899122;promoted co myslicie na temat tych ciagnikow ? one chlodzone sa powietrzem ? jak to sie sprawuje ? jednak ciecz to ciecz

 

Te silniki są jednymi z najlepszych nawet i w dzisiejszych czasach bardzo oszczędne i wydajne. Mam dwa deutze i bez wątpienia są to najlepsze ciągniki. A ten model jak na moje za drogi troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz wytłumaczyć ojcu co z tego, że macie 3 ciągniki jak żaden nie pociągnie prasy na wszystkich nożach, zwłaszcza stałokomorowej. Rozmawiałem z człowiek, który ma jakieś Lambo grand prix chyba 115 KM w 6 cylindrach i lely rp235 chyba. Powiedział, że jadąc pod górę zaczyna brakować mu mocy. Taką 6 kę możesz spokojnie sprzegnąć z agregatem uprawowo-siewnym. Ciekawe w jakich obrotach taka 4 turbo osiąga pełną moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

To weź wytłumacz jak on jest na etapie trawienia zakupu JD 545 z przed 6 lat -_-

Prasa będzie zmiennokomorowa i bodajże z 13 nożami i wg mnie 6 musi być i tak raczej zrobię jak dalej będą takie sytuacje to ojca Ford zostanie na jego hektary i niech se nim robi a sobie kupię wolnossącą 6 i tyle

 

Sołtys jaka masz kase ba ciągnik?

Narazie mało...........

a tak serio to ja swój budżet szacuje na 50 tysi +ewentualna kasa ze sprzedaży  fordziny

Może zaproponujecie jakieś typy???

Ciągnik ma być w pełni mechaniczny(bez ehr'u)skrzynia najlepiej 40 fajnie jakby był mechaniczny półbieg no i oczywiście z rewersem, podnośnik jak najmocniejszy-taki żeby zestaw uprawowy podnosić bez składania(załadowany zestaw waży 1600kg)chciałbym z przednim WOM i TUZ,koła nie muszą być mocno szerokie 480-520 wystarczą  ciągnik nie musi być mocno młody-szczerze to wolałbym starsze modele no i tyle wielce wymagający nie jestem

a tu coś ode mnie

https://www.olx.pl/oferta/rebak-do-galezi-CID628-IDit6mn.html

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Szkoda że chcesz pełen mechaniczny. Ja od siebie bym Ci polecał valtre. Mam 6550 i idzie jak czołg. Z wywrota 190cm sobie nic nie robi a do tego wal cambella podwójny o wadze 1 tony. Podnosnik 5500kg, agregat ścierniskowy 3 m ajax ciafnie bez problemu. Dla porównania brat ma mf 3120 i ona ciągnik o w polu idą łeb w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

używka to używka prędzej czy później zacznie się coś dziać    i nie wiadomo jak poprzedni właściciel dbał o sprzęt dlatego wolę mieć mechaniczny żebym mógł sobie poradzić z późniejszymi naprawami ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Skrzynia w pełni mechaniczną będzie szybciej do naprawy jak z rewersem elh. Ja zrobiłem ponad 400h tym ciągnikiem i chodzi super a uwierz mi stan był mało zadowalający jak kupiłem. Masz w mojej galerii foty jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

Ja ze swojej strony poleciłbym Ci renault z serii .54. Masz tam wszystko mechaniczne z wyjątkiem włączania przedniego napędu, skrzynia 16x16 z mechanicznym półbiegiem i można trafić skrzynię 40 km/h. Co do silnika MWM jest dosyć oszczędny i dodatkowo nie powinno być problemów z podniesieniem zestawu o którym piszesz ani ze stabilnością podczas jazdy z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już go rwą za taką cenę . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Deroo90 pisz do Danielhakera to prawie za płotem u niego piechotą by się przeszedł .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Może i ładny, ale w tej cenie można kupić o wiele lepsze ciągniki, o większej mocy, lepszej skrzyni także w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

https://www.olx.pl/oferta/john-deere-6600-CID757-IDirMNt.html#1d2814c88e czy ktos ogladal tego johna?? warty ceny? za renowke 110.54 bylby dobrym zastepca?

 

W sumie to mam do gościa 500m przez pola :D  Ale nic od niego nie kupowałem więc jako takiej opinii nie mam, z tego co widzę jak czasami tamtędy przejeżdżam to jakiegoś strasznego szrotu nie sprowadza, wszystko co stoi na placu jest napewno dokładnie umyte i w 99% po odświeżeniu lakieru, mechanicznie czy coś z tym grzębią to nie wiem

Edytowano przez grzesiek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy w tej kasie kupił oryginał w bdb stanie z turem, wszystko jak z fabryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Raz ze Renia będzie stara dwa nie ma polbiegu pod obciążeniem bo taki polbieg ze sprzeglem to tak jakby go nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj