Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

wojtal sprzedaje chce się pozbyć kosztów... :/ Jak tak dalej na gospodarstwach będzie to się zwiniemy i nie tylko my ale masę ludzi... Cena za mleko tak śmieszna że się ostatnio nie żyje tylko bytuje od 10tego do 10tego ... Szczerze?? To sprzedam go nawet za 92 tys zł... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Witam

Panowie i może Panie, znalazłem prasę i zastanawiam się nad jej kupnem, ale jakoś dziwnie tania jest, co o niej sądzicie ?

 

http://sprzedajemy.pl/welger-rp12-prasa-nr40461862

Czy ja tam widzę gladkie walce? Tymi prasami mimo chropowatych walcy ciężko zrobić belę, u nas na wsi druty spawali na te walce.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

potrzebował będę do prasy i na żadną markę się nie nastawiam jedynie moc 100-110km i tak myślałem,że wolnossąca 6 będzie lepsza-ale czy oszczędniejsza niż 4t??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiad ma Blanchota, czyli prawie to samo co welger. Patrzeć się nie da jak nią robi. Zetorkiem ok 65 KM 1 terenowa i jazda. W miejscu stoi prawie a nie prasuje. Nie wiem czy podbieracz ma zużyty czy prędkość za mało. Trawę odpycha zamiast pobierać i rozsypuje na boki podbieracza. Zgrabi sobie ze 4 wałki i prasuje, odczepia prasę a to co zostało niezgrabione dograbia i robi kilka kolejnych wałków. Na jednej łące potrafi z 10 razy prasę zaczepiać i odczepiać. Jedyny plus to w miarę kształtne belki. Zamków komory w swojej nie ma to i zgniot słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wujek miał rp 12s (u mnie w galerii) i też nią pracowałem, a obecnie MF i mogę powiedzieć, że Welger przy MF nie miał szans :D Welgerke łatwiej zapchać, ciągnik zadusi a belka i tak słabo dobita. Plus dla Welgera w porównaniu z polską to jakość wykonania i pomimo wieku umieli normalne sprzęgło w niej dać, zamknięcia klap, blokady siłowników itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Soltys na Konedata sprawdzałeś te modele? Podają zużycie paliwa na kWh? Na przykładzie ursusa wg instrukcji 4 turbo i 6 wolnossący zużywają tyle samo paliwa. 6 bedzie mieć lepszy moment obrotowy przy niższych obrotach silnika. Taka 6 wolnossąca powinna dłużej posłużyć, bo wiele prac może wykonaćna niższych obrotach. Sprzedajesz któreś swoje ciągniki i kupujesz dużego, bo 5-ciu to chyba nie potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

To jak myślicie, warto jechać i oglądać tą welgerkę, sporo maszyn kupiłem u tego handlarza i na nic nie narzekam, to może i z prasą się uda, cena kusi, a to że z wyglądu nie jest za ciekawa, to da się później poprawić, bardzo podobają mi się w niej te koła, to jest duży plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Sołtys , bierz wolnossącą 6, w lekkiej robocie spali ciut więcej niz 4T, ale przecież nie kupuje się takiego grata do grabienia siana. Za to w pługu czy agregacie smigasz sobie na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2351

Jakub dobrze sie zastanow nad tym waskim podbierakiem sam mam waski i teraz jakbym mial kupowac to tylko z szerokim


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Robi57362, ja rozumiem, że wąski podbieracz słabo się sprawuje, ale ta prasa ma być dla mojego wujaszka, ja mam warfame i nie zamienił bym na nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jakub jakbyś inną popracował to byś zamienił i daję Ci na to gwarancję - mówię o prasach pasowych :D :D :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

 

kolego ten SAME z Dobrzelina to jest od handlarza napeno jest cały malowany i picowany i napewno nie chciałbyś go ogladać przed renowacją 

Kiedyś też sie zastanawiałem nad takim samem i gdzies czytałem że słabym punktem tych Same sa sprzegła (pekają kosze sprzegłowe czy cos takiego), ale mam znajomego który ma takiego Sama 95 od nowosci ma chyba z 8tyś motogodzin i oprócz wymiany filtrów i oleju to nic w nim wiecej nie robił konfort fajny w paliwie mówił że też nieżle wychodzi mówił że sa to niedoceniane ciagniki w Polsce


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisał przecież, że nie chodzi o te konkretne modele. Pytanie było lepsze 4 turbo czy 6 wolnossący. Wolałbym 6 cylindrów. Równie dobrze mógł podównać deutz-fahra, czy jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

LUKE16, Ja doskonale wiem jak pracuje się prasą pasową, i bez twojej gwarancji wiem że to super sprawa, ale jak byś miał tak jak ja już 7 lat warfame i nic poważnego by Ci się z nią nie działo po takim czasie, to szukał byś czegoś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Odpuść sobie tego welgera. Jak wspomniałeś to jedynie koła ma dobre. Wąski pobierak, w dodatku bez bocznych kół nagarniających. Kupa siana na polu zostaje. Do słomy też się nie nadaje przez te gładkie walce i widać po niej jakby stała że swoje już zrobiła i czas na emeryturę. Odpuść ją bo po roku Cię wujek znienawidzi jak ją kupi przy Twojej namowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Bel to tak około 500, a ta welgerka to wpadła mu w oko, bo tania jest, a budżet jest nieduży bo to nie planowany zakup, latem spaliła mu się sipma, która miała zaledwie 2 lata, kredytów trochę jest i temu taki niski budżet, i pewnie podjedziemy tam po święcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

sołtys48 ja to odradzam marke SAME u nas były we wsi 2 jeden 190 titan a drugi mniejszy w tym większym sypnęła się skrzynia i silnik to stał z 5 lat  bo remont nie opłacalny był. w silniku głowica i popychacze do remontu a skrzynia to kosze sprzęgłowe i to jest ich pieta achillesowa zainwestowali zrobili i długo się nie pocieszyli zjazdy znowu skrzynia siadła to stoi i chodzi z gniotownikiem. ten mniejszy sprzedali od razu jak tylko ten duży się posypał. dlaciebie poleciłbym 5130 case wolnossący cuminns tylko w dobrym stanie skrzynia i pompa bo silnik sam dla siebie klasą jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A powietrze to powietrze. Nie bój się chłodzenia powietrzem. Nawet jest lepsze od cieczy i według wielu opinii są to jedne z najlepszych silników jakie w tamtych czasach były. 

sołtys48 ja to odradzam marke SAME u nas były we wsi 2 jeden 190 titan a drugi mniejszy w tym większym sypnęła się skrzynia i silnik to stał z 5 lat  bo remont nie opłacalny był. w silniku głowica i popychacze do remontu a skrzynia to kosze sprzęgłowe i to jest ich pieta achillesowa zainwestowali zrobili i długo się nie pocieszyli zjazdy znowu skrzynia siadła to stoi i chodzi z gniotownikiem. ten mniejszy sprzedali od razu jak tylko ten duży się posypał. dlaciebie poleciłbym 5130 case wolnossący cuminns tylko w dobrym stanie skrzynia i pompa bo silnik sam dla siebie klasą jest.

Wiesz ile ich te remonty miały wynieść? Kupując zachodni ciągnik tej mocy to w większości marek naprawa będzie stosunkowo droga. 

Co do tego Case to taki przykład: Pompa hydrauliczna nowa od 20 000 w górę, a dobra regeneracja od 5 000 w górę chociaż coś ponoć staniało :D

Podstawa to stan techniczny, marka sprawa drugorzędna bo jak się zacznie sypać to i tak będzie kosztować...

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

https://www.olx.pl/oferta/deutz-fahr-dx-4-50-CID757-IDihLqX.html#4066899122;promoted co myslicie na temat tych ciagnikow ? one chlodzone sa powietrzem ? jak to sie sprawuje ? jednak ciecz to ciecz

kolego DF to bardz odobra marka a ten egzemplarz tez niezły ale coś za bardzo odpicowany. Jak szukasz uzywanego ciągnika to mam coś pewnego i za mniejszą kase. John Deere 2140 tez 82 KM i gwarantuje ze niema zadnych ukrytych wad :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj