Polecane posty

Gość   
Gość

Kompletnie nieopłacalny interes. Do bel najlepsze 2 osiowe przyczepy. Wystarczy jeden ciągnik, stawiasz gdzie chcesz. Nie zapada się na łące bo ciężar na 4 koła rozłożony. Za 1900 zł to kupiłem sztywną niemkę ;), trochę poszerzyłem, przedłużyłem i 16 się mieści. Teraz mam mocniejszą oś wstawioną, bo stara się zgięła to mogę dorobić na tylnej burcie poszerzenie na dodatkowe 2 bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jakoś w tym roku pozwoziłem siano takim wynalazkiem, który zrobił sąsiad ze swojej zbieraczki. Podłoga pozioma (na zdjęciu podłoga nie przerobiona, więc trochę mniej bel się zmieści) pomieści około 15 bel.  Kładłem po po pięć bel w dwa rządki i kilka na górze środkiem. Z suchym sianem stała dość pewnie i nie zapadała się. Trzeba z tym uważać na nierównościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie jakoś te siano zwiozłeś i uważałeś na nierównościach. Ja siana nie wożę tylko i u mnie się jedna oś nie sprawdza. Miałem jednoosiową(właściwie jest nadal) i czeka na przerobienie na 2 osiową. Kładziesz 8 bel po 500 kg i na torfie siedzi jak trafi na miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-do-beli-CID757-IDhUu8J.html#fdff09e61a opłaca się ? Wiadomo że trzeba zmienić koła na 15 ale z tym nie ma problemu. Ile bez może na to wejść ?

jak wywalisz podbierak to masz 6m ramy+ zaczep

minionej zimy kupiłem taka samą za tys z mysla zrobienia lawety do slomy i skrzyniopalet, dołozyłem nowe opony 11,5,poszerzyłem rame na 2,4, wzmocniłem, na podłoge blacha 3mm... łaczny koszt + -4,5tys

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

Kompletnie nieopłacalny interes. Do bel najlepsze 2 osiowe przyczepy. Wystarczy jeden ciągnik, stawiasz gdzie chcesz. Nie zapada się na łące bo ciężar na 4 koła rozłożony. Za 1900 zł to kupiłem sztywną niemkę ;), trochę poszerzyłem, przedłużyłem i 16 się mieści. Teraz mam mocniejszą oś wstawioną, bo stara się zgięła to mogę dorobić na tylnej burcie poszerzenie na dodatkowe 2 bele.

widzisz moja "większa" ma poszerzoną oś,koła szerokie dorobioną porządną stopę i sam zwożę wszystko jednym ciągnikiem.....

pasowałoby jeszcze w mniejszej dołożyć koła i poszerzyć ośkę bo ta buja się strasznie

Podłogi w obu są płaskie robione z desek 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Ile wg. Was warta przyczepa D47 na wąskich kołach (tylne opony OK, przednie do wymiany), burty do wymiany, podłoga 4mm blacha w dobrym stanie, górna rama krzywa (opadnięta środkiem), dolna Ok, 3 stronny wywrot, brak butli powietrznej, ale zarejestrowana i opłacona. Pytam bo stoi taka niedaleko. Koleś woła 2500 - coś pewnie do utargowania.

Edytowano przez Buszido007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jak z papierami to warto za 2500zł 

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

z pewnością dolna rama nie jest w dobrym stanie, 2tys. możesz wyłożyć, ale żeby to doprowadzić do przyzwoitego stanu trzeba wyłożyć około 5tys.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

Daj tego gościa - za tyle sam ją kupię, za same papiery wołają 1500

daj taką kasę a przywiozę Ci do domu 2,3,4...dowody z tabliczkami znamionowymi i tablicą rejestracyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed kupnem Same Titan z 99 roku silnik powoli zaczął brać olej czyli pierścienie do wymiany i prawdopodobnie brak kwitów aczkolwiek pracuje już kilka lat w PL cena ok 25 tys. zł czy ktoś posiada bądź miał styczność z takim sprzętem ? Na forum jest raczej nie wiele o tym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Mam podobnego jakbyś chciał 365 GT  .Za jakiś tydzień lub dwa będę go wystawiał na sprzedaż .(w duuuuużo lepszym stanie)+ możliwość tura oryginalnego.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

 

Mam okazję kupić i chciałbym założyć do starego jumza koła 9,5 r 42 służyłby mi do roboty w międzyrzędziach w ziemniakach (anna i formownica 2rzędowa). 

Jaka będzie wysokość takiego koła, czy będzie wyższe czy niższe od fabrycznych 15,5 r38

Czy na takich kołach traktor będzie miał jakikolwiek uciąg, czy nie będzie się grzebał przy przyczepie 6 albo czasami ciągam nim talerzówkę 2,2? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

daj taką kasę a przywiozę Ci do domu 2,3,4...dowody z tabliczkami znamionowymi i tablicą rejestracyjną

 

a d-83 autosan ogarniesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego jakbyś chciał 365 GT  .Za jakiś tydzień lub dwa będę go wystawiał na sprzedaż .(w duuuuużo lepszym stanie)+ możliwość tura oryginalnego.

 

A jak to się sprawuje i jaka cena ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

 

Mam okazję kupić i chciałbym założyć do starego jumza koła 9,5 r 42 służyłby mi do roboty w międzyrzędziach w ziemniakach (anna i formownica 2rzędowa). 

Jaka będzie wysokość takiego koła, czy będzie wyższe czy niższe od fabrycznych 15,5 r38

Czy na takich kołach traktor będzie miał jakikolwiek uciąg, czy nie będzie się grzebał przy przyczepie 6 albo czasami ciągam nim talerzówkę 2,2? 

 

koła będą podobnej wysokości ale o uciągu zapomnij..mam takie założone

a d-83 autosan ogarniesz?

 

pisz priv

 

Panowie polecam naprawdę warto ;)

https://www.olx.pl/oferta/rozrzutnik-CID757-IDi1nLH.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

A propos "okazji" które również w tym temacie często się pojawiają. Tutaj przykład dlatego takie ceny a nie inne. http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/polska/wirtualny-ciagnik-new-holland-oszusci-dzialaja-w-sieci,2706.html  Nie wiem jak można się dać tak nabrać, wpłacać spore pieniądze nie oglądając ciągnika obcemu gościowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Oszuści potrafią wykorzystać ludzkie słabości i normalne zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nie powiedział bym że to "normalne zachowania" B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj