Polecane posty

lukasz222    2883

Jakby jakiej lichej szkapie na zad przykleić napis z 80tki czy 9-setki, to wtedy rzeczywiście 60tka mogłaby być lepsza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

Bo 385 i 912 to nie ciagnik a 360 jest lepsza od nich.

 

 chyba nie jeździłeś żadnym z nich, a bazujesz na opinii " kolegów" jak niby porównywać te 3 ciągniki ?:D 60-siątka nie ma podjazdu do tych większych 80-siątek, owszem, miedzy 385 i 912 jest kolosalna różnica, obydwiema jeżdzę ale porównyać je do c-360 to jakby nakładać śwni siodło i wmawiać wszystkim ze to Mustang, skrzynia najgorsza z możliwych, blokuje się przy każdej okazji, głośno,że samo grabienie trawy na wałki jest wyzwaniem, jasne nie mówię,że w dużych ursusach jest super ekstra cicho ale nie ma co porównywać ciężkiej serii ursusa do lekkiej, przy takich cenach jakie sobie wołają za 60-siątkę faktycznie lepiej kupić 912 i miec spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

   Tomek raczej użył sarkazmu :)  ,ale jak ty to robisz Cashpoint że zawsze Masz 3 posty,licznik zdechł :blink: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 chyba nie jeździłeś żadnym z nich, a bazujesz na opinii " kolegów" jak niby porównywać te 3 ciągniki ? :D 60-siątka nie ma podjazdu do tych większych 80-siątek, owszem, miedzy 385 i 912 jest kolosalna różnica, obydwiema jeżdzę ale porównyać je do c-360 to jakby nakładać śwni siodło i wmawiać wszystkim ze to Mustang, skrzynia najgorsza z możliwych, blokuje się przy każdej okazji, głośno,że samo grabienie trawy na wałki jest wyzwaniem, jasne nie mówię,że w dużych ursusach jest super ekstra cicho ale nie ma co porównywać ciężkiej serii ursusa do lekkiej, przy takich cenach jakie sobie wołają za 60-siątkę faktycznie lepiej kupić 912 i miec spokój :)

Miałem te dziadwoskie ciągniki i 360 nie raz lepiej radziła sobie  w transporcie niż 385. 912 na nowszej pompie jest triochę lapsza.

Po 912 kupiłem 80 km MF starego, z  10 lat starszego niż 912 i był o niebo lepszy od tych mułów.

385 i 912 to muły a nie ciągniki, jak już to tylko 1212 kupować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

Miałem te dziadwoskie ciągniki i 360 nie raz lepiej radziła sobie  w transporcie niż 385. 912 na nowszej pompie jest triochę lapsza.

Po 912 kupiłem 80 km MF starego, z  10 lat starszego niż 912 i był o niebo lepszy od tych mułów.

385 i 912 to muły a nie ciągniki, jak już to tylko 1212 kupować.

 

wiadomo, ze 912 jest lepsza niz 385 to bez dwóch zdań, i oczywistym jest ze zachodnie ciągniki nawet te starsze są o niebo lepsze w komforcie pracy od ciężkich ursusów ale będe bronił "rencyma i nogyma" 80 w porówaniu do  c-360  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Bo 385 i 912 to nie ciagnik a 360 jest lepsza od nich.

 

C-360 jest dobra do pracy lekkiej .W orce u mnie po górach i glinie z 4 skibami by się zaparskała .912 ledwo się skrobie ,żeby był przód to rozmowa ,była by inna .Sąsiad kupił sobie renówkę 80 km i wedle mnie to już jest lepszy ciągnik niż 912 bo raz ,że ma napęd ,a dwa jest szybki .

http://olx.pl/oferta/renault-103-54-CID757-IDh4jRF.html#be7a1ee9d9

coś w ten deseń .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Porównywać U912 do renault 103.53 - dobre, dobre :lol:

Nie wiem czy jest tu co porównywać, :P to bardziej jak zderzenie rzeczywistości :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

dla JD inne firmy robiły ciągniki, były to min. Renault czy też Zetor, i tak JD pod swoją marką sprzedawał min Zetora 7245 i pochodne, czy też Renówkę z linku powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Współpraca JD i Renault była trochę szersza - silniki JD były montowane w niektórych seriach Renówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś producenta masek plastykowych do ursusa serii 16xx bo z tych nowych to widzę tylko do c-385 może być plastikowa używka. Ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta firma kiedyś produkowała takie maski, ale czy jeszcze działa to nie wiem.
https://www.google.pl/url?q=http://www.gloniatowski.pl/cennik.pdf&sa=U&ved=0ahUKEwi3l4qe6-nOAhXFjiwKHbAoC-IQFgghMAc&usg=AFQjCNGpWQpQ1lo_O8riOx7KGcvSE3zwQA

W galerii zetora jest zetor 80145 czy jakos ta z nową maską. Zdjęcie wrzucone z pół roku temu, więc gdzieś są w sprzedaży. Wyślij pw do autora zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kolega naprawiam kiedyś taka c360 z Francji to nawet zwolnice tylne całkowicie inne jak seryjne coś pomiędzy zetorem a zwykła 360 i jeszcze jakiś tam sporo zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

ale cos w niej pokręcone sprężarki brak ręczny od c-4011 chyba ze tak seryjnie szły zanffcą nie jestem hamulce tez od c-4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

ale cos w niej pokręcone sprężarki brak ręczny od c-4011 chyba ze tak seryjnie szły zanffcą nie jestem hamulce tez od c-4011

350 to wersja eksportowa 4011


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

I inna- ciekawa pompa wtryskowa.

 

akurat to "oryginalna" pompa wtryskowa "nasze" pompy są na licencji tejże firmy... dodam też że firma friedmann & maier była poprzedniczką Bosch'a

Edytowano przez bartekm66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Raczej - nie należała jeszcze do koncernu "Robert Bosch GMBH". Oni wiele technologii nabyli wraz z firmami, które przejeli.

Z ciekawostek - pompy hydrauliczne tez podobno były zachodnie, tak samo jak rozdzielacz. A jeśli mnie pamięć nie myli, w zwolnicach stosowano koła o zazębieniu daszkowym (patent Citroena), dlatego były ciche i nie luzowały się wały koła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj