Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simson2812    423

Też się zastanawiałem nad dokladnymi badaniami gleby ale ph to podstawa oraz głęboszowanie na tych moich ciężkich ziemiach


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Facet pokazał mi co i jak i ogólnie bardzo prosto z tymi biegami. Kupiłem za 15 tys. Byłem kiedyś raz go zobaczyć a teraz byłem drugi raz zobaczyć go w polu. Ogólnie traktor stał 15km koło mnie. Międzyczasie gadalem że znajomym mechanikiem co 4 lata temu robił ten ciągnik. Ogólnie bardzo doinwestowany, zrobiona góra silnika, pompy hydrauliczne nowe, wyprowadzone dodatkowe 4 wyjścia hudrauliczne, opony wszystkie cztero letne, nowe całe wspomaganie. Ogólnie wygląd bdb, ciśnienie oleju na rozgrzanym prawie 4, silnik nie kopci. Facet go sprzedawał bo kupił dużego fortschrita. Ogólnie nie pieniądz nie ciągnik ale u mnie jak ma pomóż 60tce na 25ha to ja będę zadowolony.

Facet pokazał mi co i jak i ogólnie bardzo prosto z tymi biegami. Kupiłem za 15 tys. Byłem kiedyś raz go zobaczyć a teraz byłem drugi raz zobaczyć go w polu. Ogólnie traktor stał 15km koło mnie. Międzyczasie gadalem że znajomym mechanikiem co 4 lata temu robił ten ciągnik. Ogólnie bardzo doinwestowany, zrobiona góra silnika, pompy hydrauliczne nowe, wyprowadzone dodatkowe 4 wyjścia hudrauliczne, opony wszystkie cztero letne, nowe całe wspomaganie. Ogólnie wygląd bdb, ciśnienie oleju na rozgrzanym prawie 4, silnik nie kopci. Facet go sprzedawał bo kupił dużego fortschrita. Ogólnie nie pieniądz nie ciągnik ale u mnie jak ma pomóż 60tce na 25ha to ja będę zadowolony.

 

ogólnie to tez traktor:

http://olx.pl/oferta/ursus-c-385-warto-zobaczyc-CID757-IDh6Vuj.html#4417afe98d

 

tak jak mówisz zółw zając zaspawany na zającu. Reszta ogólnie ok. 

 

Sam bym takiego "przytulił" za 15 tyś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Chyba miałeś na myśli że mechanicznie powinno być wszystko sprawne, to się troche zgodzę. Ale o to żeby ogólnie wszystko było w ideale to ciężko. Dla przykładu podam że w moim zetorze nie działa sprzęgło wom, połowa kontrolek nie świeci, nie działa zegar od butli i 2 bieg wentylatora i radio, a w perkinsie nie działa blokada. To co? Są zepsute? Te ciągniki mają po 30 lat więc niby czego oczekiwać. Ja bym sie zdziwił gdyby wszystko było sprawne... Jak w takim dziadku nie działa nagrzewnica, czy migacz, czy jest gdzieś jakiś drobny wyciek to raczej trzeba na to przymrużyć oko... Takie rzeczy można samemu zrobić tanim kosztem, a zawsze jest co utargować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

W moim ciągniku z 1971 roku jedyne co nie działa, to lampka w kabinie (mi nie potrzebna, nie podłączałem) oraz sterowanie dolnym zaczepem z kabiny (jeszcze z niego nie korzystałem - nie mam nic na dolny zaczep). Poza tym wszystko, co producent przewidział, działa. W 3p tak samo, mimo 28 lat na karku nie ma niczego, co by było niesprawne. A przy kupnie - to juz inna sprawa, takie drobne rzeczy, które widać gołym okiem, swiadczą tez o tym, jak użytkownik dbał o ciągnik. Skoro drobne rzeczy nie działają, to pewnie i na grubszych sprawach było "oszczędzane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

U mnie lampka w kabinie działa:-)

Mechanicznie poza zółwiem wszystko się włącza i działa. Wałek, podnośnik wszystko ok, może troche podczas jazdy tył słychać ale to przecież ursus. 

Widać ze ciągnik doinwestowany, same opony to 3tys, wspomaganie ok2.5tys plus pompy itd to juz pół ceny ciągnika.

Chciałbym teraz dokupić do niego taki pług cztero skibowy:

 

http://olx.pl/oferta/plug-atlas-awemak-3x40-4x40-5x40-i-35tki-zagonowy-jakosc-roku-2015-CID757-IDgoMHz.html#f0cc396867

 

Tez o tym za wiele pojęcia nie mam tzn nie wiem czy jest mi potrzebny zrywalny czy sztywny??

czy lemiesze z dłutem są lepsze? Bo koła gumowego nie chce-przecież nie bedę jeździł z pługiem do wulkanizatora:-)

Wolałbym kupić tani nowy noż jakiś pokrzywiony używany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

kup starego kvernelanda albo jakiś inny zachodni pług i tyle a nie ten badziew....

i koło gumowe zawsze bedzie lepsze jak metalowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

a propo jak zrobić te półbiegi w ursusie żeby po roku na tulei nie było wydartego rowka jak w starym ja poskładałem praktycznie na nowych częściach a i tak po ok. roku może trochę lepiej znów się ślizga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Trzeba ten półbieg właściwie używać, w instrukcji jest napisane " nie używać wzmacniacza momentu przekładni 1:1 (położenie zając) przy prędkości obrotowej silnika niższej niż 1200 obr/min" bo zapewne poniżej tej prędkości obrotowej jest nie właściwe ciśnienie oleju i sprzęgło wielopłytkowe będzie się ślizgać. I sprawdzić dokładnie to ciśnienie oleju czy jest prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Ok kup to i to a nie tamto ale właśnie dlaczego? Dlaczego badziew? Mam 25ha lekkiej ziemi praktycznie bez kamieni i nie jest mi potrzebny pług za 10-20tys. W czym jest lepsze gumowe koło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Ile te dokładnie kosztują? Chyba nie parę tysięcy? Różnice w cenie pługa widać więc nawet jak po pięciu latach będą do wymiany odkladnice i lemiesze to i tak wyjdzie taniej niż jakiś zachodni. A tu mam pewność że pług jest prosty itd.
Chodzi mi o to czy warto dopłacać do lemiesze z dłutem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wymiana odkładni to pół biedy, znajomemu tak się rozklekotał na słupicach że orać się nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a coś Ty się wczoraj urodził i nigdy pługiem nie robił? dłuta wymieniam 2x częsciej niż lemiesze z tym że w normalnym pługu gdzie materiały są odpowiedniej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ile te dokładnie kosztują? Chyba nie parę tysięcy? Różnice w cenie pługa widać więc nawet jak po pięciu latach będą do wymiany odkladnice i lemiesze to i tak wyjdzie taniej niż jakiś zachodni. A tu mam pewność że pług jest prosty itd.

Chodzi mi o to czy warto dopłacać do lemiesze z dłutem?

 

Powiem tak, mam kv z 2006r sprowadzony z Francji, elementy robocze fabryczne poza dłutami. Lemiesze  jeszcze ze dwa sezony pociągną, odkładnice mają może 10%zużycia. U mnie orze ok.50ha od 5lat, ile we Francji nie wiadomo. Sąsiad 25ha, w tym samym roku co ja kupił jakiś polski wynalazek, odkładnice skończyły się w tamtym roku, o lemieszach i jakości orki nie wspominam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

ale piepszycie że tak powiem o tym pługu , może nie jest to super jakość ale mam takowy od trzech lat rocznie wyorze około 40 50 ha i poza lemieszami nic nie wymieniałem ziemie mam od piasków po ciężkie zakamienione i tylko jeden lemiesz poległ na kamieniu a co do krycia jak sie nie umie ustawić pługa to i za 100 tyśi pług nie pomoże,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

I oto chodzi jak by mnie było stać to szukalbym jakiegoś z górnej półki. Dzięki za wypowiedzi ale ja się zdecyduje na ten pług, choćby 10lat wytrzymał bez poważniejszego remontu przy moich 25ha lekkiej ziemi to mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

 

opłaca się w ogólę brać tak ciągnik za taką kaskę bez przodka ? czym on się różni od krajowych które można dostać za 15 tysięcy mniej, pare elementów może i jest lepiej wykonanych ale i tak się nie opłaca, na liczniki w ursusach to bym nie patrzył akurat bo w swojej 912 mam chyba lekko ponad 200mth zrobione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj