Polecane posty

Trochę drogo ten ostatni. Zwróć uwagę czy nie spawany czy luzu na wierzyczce są, czy siłownik nie cieknie i płynnie się obraca, czy nie skrzywiony któryś z korpusów. Wsumie to wszystko masz na wierzchu.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Ten pierwszy tez drozyzna. 14 netto, dolicz 23% vatu. To juz czworke za to kupisz w niezlym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart07    2

Panie i Panowie, szukam rozrzutnika obornika jednoosiowego, polskiego z adapterem na dwa wałki, może być również tandem w rozsądnych pieniądzach.
Olx i inne portale przejrzane i nic sensownego nie ma w mojej okolicy....
Może ma ktoś do sprzedania lub wie kto chce sprzedać?
Najlepiej okolice Zduńskiej Woli, Łasku, Sieradza, Pabianic,  ale w grę wchodzi również trasa do 150km od tych miejscowości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisaifer    23
jahooo    9199

moim zdaniem - porażka. poszukaj czegoś z większą ilością biegów o mocy do ~100KM i przodkiem. Coś w stylu Renault 85-xx , International 845, Case 956, MF 3095.

W tym nie ma ani oszczędności, ani ergonomii, ani zwrotności. To były dobre ciągniki na proste, duże kawałki w dawnych PGR-ach do ciągania pługa półzawieszanego , siewnika 4m czy dużej talerzówki. Na 16 ha potrzebujesz ciągnika bardziej zwrotnego i uniwersalnego.  Ten co najwyżej orka, o ile masz regularne duże kawałki pola plus agregat uprawowo-siewny. Przez 11 miesięcy w roku nie do wykorzystania.

Wiem, czepiam się, ale gospodarstwo to przede wszystkim ekonomia, a wyjedź takim bykiem na łąkę - ani to praca, ani oszczędność. Sam będę obrabiał od jesieni 17 ha - MTZ-tem plus 3p i tez szukam jakiegoś 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

Witam. Rozglądam się za pługiem obrotowym, i pojawił się niedaleko mnie ten

 http://olx.pl/oferta/kverneland-16-obrotowy-nie-kuhn-lenken-vogiel-not-agromasz-koja-plug-CID757-IDh7iq5.html#c80240ae5f

i ten

http://olx.pl/oferta/plugi-kverneland-zagonowe-obrotowe-3-4-CID757-IDh6AXx.html#cde3660b63  ostatnie zdjęcie za 15000zł

co o tym sprzęcie sądzicie? nie za drogo, bo patrząc po ogłoszeniach to średnia, na co zwracać uwagę przy oględzinach. 

 

dość drogo, sąsiad ma taką 3 obrotową to kupił za 12 tysiecy i ciąga MTZ 82, z kolei drugi znajomy za takiego kvernelanda tylko ze 4 skibowego dał 18

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart07    2
Marek8606    0

Jestem po wizycie u http://olx.pl/oferta/kverneland-16-obrotowy-nie-kuhn-lenken-vogiel-not-agromasz-koja-plug-CID757-IDh7iq5.html#c80240ae5f  pług jak pług wszystkie elementy jak nowe z niektórych jeszcze farba dobrze nie zeszła a cena 14000+VAT jest do negocjacji i choć nie jestem na VAT to jest patent na mniejszy bo on musi iść na VAT tak mówił sprzedający. Przypiął pokazał jak obrót działa i nawet jest możliwość zobaczenia w polu jak się zdecyduje, gościu do rzeczy z wyglądu(rolnik). Na dniach pojadę tego http://olx.pl/oferta/plugi-kverneland-zagonowe-obrotowe-3-4-CID757-IDh6AXx.html#cde3660b63   zobaczyć , ale po ilości maszyn to chyba na handlarza wygląda, zobaczymy co to i jaka będzie gadka.

I tu moje pytanie czy kto miał z nim do czynienia ? 


Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Jestem po wizycie u http://olx.pl/oferta/kverneland-16-obrotowy-nie-kuhn-lenken-vogiel-not-agromasz-koja-plug-CID757-IDh7iq5.html#c80240ae5f  pług jak pług wszystkie elementy jak nowe z niektórych jeszcze farba dobrze nie zeszła a cena 14000+VAT jest do negocjacji i choć nie jestem na VAT to jest patent na mniejszy bo on musi iść na VAT tak mówił sprzedający. Przypiął pokazał jak obrót działa i nawet jest możliwość zobaczenia w polu jak się zdecyduje, gościu do rzeczy z wyglądu(rolnik). Na dniach pojadę tego http://olx.pl/oferta/plugi-kverneland-zagonowe-obrotowe-3-4-CID757-IDh6AXx.html#cde3660b63   zobaczyć , ale po ilości maszyn to chyba na handlarza wygląda, zobaczymy co to i jaka będzie gadka.

I tu moje pytanie czy kto miał z nim do czynienia ? 

Patrząc na te dwie konstrukcje , widzę że są trochę starszego typu , widać tu trójkątną pierś odkładni a i odkładnie są po wymianie . osobiście szukał bym czegoś w oryginale . Wiem że temat pługów jest na czasie ale czy nie lepiej poczekać i kupić coś sensownego i to nawet  na wiosnę gdy jest większy wybór . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

A co za problem - odkręca koła od taczki, przykręca do ciągnika i łegiń. Ino tak na przyszłość to przodka nie można wtedy włączać bo sie napędy nie będą zgrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

ta tylko założyć koła i jechać  :lol:

co ciekawe nawet nie wie z którego roku i jaki model sprzedaje  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Szukam w necie i nigdzie nie moge znaleźć a na szybko Potrzebuję instrukcje jak i gdzie się włącza biegi w ursusie 385. Znajomy znajomego ma do sprzedania taki ciągnik, jadę go zobaczyć i chciałbym wyjechać nim w pole a nigdy ursusami większymi nz 60tka nie jeździłem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szukam w necie i nigdzie nie moge znaleźć a na szybko Potrzebuję instrukcje jak i gdzie się włącza biegi w całym 385. Znajomy znajomego ma do sprzedania taki ciągnik, jadę go zobaczyć i chciałbym wyjechać nim w pole a nigdy ursusami większymi nz 60tka nie jeździłem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowano przez bartek500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

1- r                                       1-3

  o                                          o

2                                           2-4  

Lewarek  z lewej                     Lewarek z prawej to poszczególne biegi ...

Grupy biegów i wsteczny na każdym biegu

 

To tak w skrócie mam nadzieję że nie pomyliłem

 

Swoją drogą to jak nawet tego nie wiesz to raczej sam się nie bierz za kupowanie takiego ciągnika ....

Edytowano przez tomekzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Daj spokój, to nie fergaj serii 3000 żeby wszystko sprawdzać, każdą żarówke, brać po 3 szpeców lub właścicieli takich, czy o wszystko sie czepiać co nie działa, lub działa jakoś połowicznie czy coś. Czego chcieć od starego prostego 30letniego ursusa?
Według mnie to dobrze że pyta, lepiej to niż jak by miał tak jechać bez żadnej wiedzy...

Edytowano przez cyprian1219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Jedynym elementem, na który mógłbym przymknąć oko w C-385 jest żółw/zając, bo 90% mechaników nie potrafi go zrobić porządnie, więc łączą na sztywno. A poza tym, w ciągniku ma wszystko działać, wówczas jest sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Facet pokazał mi co i jak i ogólnie bardzo prosto z tymi biegami. Kupiłem za 15 tys. Byłem kiedyś raz go zobaczyć a teraz byłem drugi raz zobaczyć go w polu. Ogólnie traktor stał 15km koło mnie. Międzyczasie gadalem że znajomym mechanikiem co 4 lata temu robił ten ciągnik. Ogólnie bardzo doinwestowany, zrobiona góra silnika, pompy hydrauliczne nowe, wyprowadzone dodatkowe 4 wyjścia hudrauliczne, opony wszystkie cztero letne, nowe całe wspomaganie. Ogólnie wygląd bdb, ciśnienie oleju na rozgrzanym prawie 4, silnik nie kopci. Facet go sprzedawał bo kupił dużego fortschrita. Ogólnie nie pieniądz nie ciągnik ale u mnie jak ma pomóż 60tce na 25ha to ja będę zadowolony.
Facet pokazał mi co i jak i ogólnie bardzo prosto z tymi biegami. Kupiłem za 15 tys. Byłem kiedyś raz go zobaczyć a teraz byłem drugi raz zobaczyć go w polu. Ogólnie traktor stał 15km koło mnie. Międzyczasie gadalem że znajomym mechanikiem co 4 lata temu robił ten ciągnik. Ogólnie bardzo doinwestowany, zrobiona góra silnika, pompy hydrauliczne nowe, wyprowadzone dodatkowe 4 wyjścia hudrauliczne, opony wszystkie cztero letne, nowe całe wspomaganie. Ogólnie wygląd bdb, ciśnienie oleju na rozgrzanym prawie 4, silnik nie kopci. Facet go sprzedawał bo kupił dużego fortschrita. Ogólnie nie pieniądz nie ciągnik ale u mnie jak ma pomóż 60tce na 25ha to ja będę zadowolony.

 

ogólnie to tez traktor:

http://olx.pl/oferta/ursus-c-385-warto-zobaczyc-CID757-IDh6Vuj.html#4417afe98d

 

tak jak mówisz zółw zając zaspawany na zającu. Reszta ogólnie ok. 

Edytowano przez bartek500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

panowie jaki tester ph polecacie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużego wyboru nie masz. Najtańsze elektonixzne nadajś się do straszenia kretów a profesjonalne kosztują majątek. Zostaje więc płytka z płynem Helliga. Inna opcja to pobrać próbki i zrobić analizy glebowe. Będziesz wiedział wszystko a za dopłatą zrobią Ci plan nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj