Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

30 tyś to nie powinno być mało. Ile w końcu można płacić za 20-30 letnie ciągniki, gdy nowe z gwarancją z możliwością odliczenia vat kosztują 130-160 tyś. Dziwne jest to, że to wszystko nadal trzyma cenę, albo i drożeje.

Luke16 masz chyba3 ciągniki na 16 ha, więc one więcej stoją niż pracują. Wtedy to i można mówić, że trwałe i niezawodne.

Nowe... tylko te nowe jak to ludzie określają że są z plastiku jakościowo do starych to dno... jako że siedzę ostatnio w autach, widać co się na rynku zaczęło dziać mianowicie używane poszły do góry a dlaczego? Odpowiedz na to pytanie sam...

 

I jeszcze jedno znajomy robił nie tak dawno remont w Fendzie 6 cylindrowym ciagnik z lat 80tych, u znajomego 12 lat i przez ten okres nie włożył w niego nic oprócz czystej eksploatacji teraz zainwestował 10tyś zł... Ciągnik tyra sporo bo ma 60ha do obskoczenia... a znajomy mówi że go nie sprzeda. Wcześniej miał praktycznie nowego ursusa 1224 i wiecznie coś się działo z Fendta mega zadowolony...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że u nas na okolicę renowek i mfow jest dużo i sklepy są dobrze w części zaopatrzone a w szczególności dwa jak w jeden dzień czegoś nie dostaniesz to na drugi masz. Z resztą kumpel który sprowadza maszyny w ciągu tygodnia potrafi przywieźć ewentualnie każdą część z Holandii. Ale raczej nie muszę się Tobie tłumaczyć. Z resztą czego mam szukać jak się to nie psuje? Sorki jak robiliśmy pompę w mfie 565 dostaliśmy wszystko na miejscu a łącznie z olejem filtrami itp kosztowało nas to 1000zł.

I jeszcze jedno wolę robić tymi starymi maszynami niż nowymi któryc sam naprawie. Ciagniki skończyły się di 2000roku tak samo jak vw na passacie b3 i golfie II

 

podał byś kolego namiary do tego magika co z Holandii te części przywozi bo potrzebuję do MF koło zębate którego nawet u korbanków nie posiadają dzięki z góry.

 

Edytowano przez autoostrowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druber    5

Nie potrzebuje ktoś przypadkiem paleciaka?

 

Jeżeli coś kontakt PW.

 

Ja za to rozglądam się za przyczepą jednoosiową fabryczną,ktoś coś..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-90-CID757-IDgrsaW.html#75fe5d899d

http://olx.pl/oferta/ford-6410-CID757-IDgLyzf.html#6bed549d51

http://olx.pl/oferta/renault-95-14-tx-CID757-IDgxUpW.html#6bed549d51

Te jakoś mi wpadły w oko i u jednego sprzedawcy. 120 koni mi nie potrzebne, 80 w zupełności wystarczy. Trochę denerwujące jest to, że facet w ogóle nic nie opisał, ale do trzech traktorów warto się wybrać zobaczyć. A i handlarz to z transportem w razie czego nie będzie problemu. 

Tak wiem o tym aby na spokojnie bez emocji oglądać i kupować.

Mam porównanie jak robiłem zimą łożysko w skrzyni w fordzie 2000 to byłem w szoku jaka to jest stal, praktycznie nic nie wyszczerbione nic jakby nie zużyte! A w 60tce wszystkie tryby okrągłe. Dlatego właśnie przemawia do mnie aby szukać zachodniego.

30tys nie jest mało jak na nie duże gospodarstwo, tym bardziej że do tego potem dojdzie pług, tależówka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LordFift    3

http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-90-CID757-IDgrsaW.html#75fe5d899d

http://olx.pl/oferta/ford-6410-CID757-IDgLyzf.html#6bed549d51

http://olx.pl/oferta/renault-95-14-tx-CID757-IDgxUpW.html#6bed549d51

Te jakoś mi wpadły w oko i u jednego sprzedawcy. 120 koni mi nie potrzebne, 80 w zupełności wystarczy. Trochę denerwujące jest to, że facet w ogóle nic nie opisał, ale do trzech traktorów warto się wybrać zobaczyć. A i handlarz to z transportem w razie czego nie będzie problemu. 

Tak wiem o tym aby na spokojnie bez emocji oglądać i kupować.

Mam porównanie jak robiłem zimą łożysko w skrzyni w fordzie 2000 to byłem w szoku jaka to jest stal, praktycznie nic nie wyszczerbione nic jakby nie zużyte! A w 60tce wszystkie tryby okrągłe. Dlatego właśnie przemawia do mnie aby szukać zachodniego.

30tys nie jest mało jak na nie duże gospodarstwo, tym bardziej że do tego potem dojdzie pług, tależówka. 

 

Odpuść sobie tego handlarza on nie posiada tych ciągników w Polsce tylko z tobą jedzie oglądać do Anglii, Francji, Belgi lub Niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mistrzostwo świata, niech zadzwoni do tego gościa od zetora 3320 za 100tys może na wymianę pójdzie  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

No i właśnie tak mi się wydawało bo on ma dużo ogłoszeń i kazde zdjęcia robione w innych miejscach. ale ciągniczki najbardziej wpadające w oko. Po to właśnie jest to forum aby dowiadywać sie takich rzeczy. 

 

a jeszcze takie coś:

http://olx.pl/oferta/renault-891-4-CID757-IDgV9Z9.html#2b1d4d1665

http://olx.pl/oferta/sprzedam-ford-7610-4x4-80km-CID757-IDedhRx.html#f7a9f9f123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Ta renówka to jakaś podejrzana, zdjęcia raczej z zagranicy. A fordzik z wyglądu fajny, ciekawe, jaki stan techniczny w rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Znajomy też walczy z UNHZetem 750 też z dobre dwa i nikt go nie chce :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja trolla 350 po roku sprzedałem za 6,5k fakt w oryginale. Ale facet co go wziął to jak przyjechał go obejrzę to stwierdził "panie pierwszy który smarowany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A ja trolla 350 po roku sprzedałem za 6,5k fakt w oryginale. Ale facet co go wziął to jak przyjechał go obejrzę to stwierdził "panie pierwszy który smarowany"

 

U mnie jakos ludzie poszukuja troli sam nie wiem czemu ale mój tez w orginale i smarowany :D po regeneracji siłownikow i gosc kiedys był czy bym nie sprzedał albo jakbym sprzedawał to zeby dac znac mowił ze daje 11tys i zabiera.

Ostatnio pojawiły sie z 3 trole naet u tych co maja tury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam zamiar kupić prasę w zastępstwie za jd 550. Miała być prasa za 35 tyś, ale w tym roku się powstrzymam. Mam do dyspozycji do 20 tyś max. Potrzebuję prast z szerokim podbieraczem i siatką, ale trudno o takie.
Teraz pytanie co będzie mi łatwiej sprzedać w przyszłości(1-2 lata)? New holland z szerokim podbieraczem i siatką czy claas variant 180lub vicon rv 157 z szerokimi podbieraczami bez siatki? Wydajność, obsługa bardzo podobna, więc marka nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie mam zamiar kupić prasę w zastępstwie za jd 550. Miała być prasa za 35 tyś, ale w tym roku się powstrzymam. Mam do dyspozycji do 20 tyś max. Potrzebuję prast z szerokim podbieraczem i siatką, ale trudno o takie.

Teraz pytanie co będzie mi łatwiej sprzedać w przyszłości(1-2 lata)? New holland z szerokim podbieraczem i siatką czy claas variant 180lub vicon rv 157 z szerokimi podbieraczami bez siatki? Wydajność, obsługa bardzo podobna, więc marka nie gra roli.

 

Kolego teraz szeroki podbieracz i siatka to podstawa chyba ze ktos ma jeszcze na 2 sznurki ale sadze ze starsze prasy new hollanda nie sa tak bardzo popularne bynajmniej w moim regionie jesli juz to nowe

Osobiscie postawiłbym na classa poniewaz jest dosc znany posiada szeroki podbieracz i siatke nie traci szybko na wartosci no i duzo osobnie bez powodu sadzi ze to jednak jakosc na wyzszym poziomie.

Co do vicona rv157 nie polecam znajomy ma tez owijanie sznurkiem i ta prasa ciagle sie psuje dał za nia 2 lata temu 18tys. Ogolnie sprawia straszne problemy w sianie i sianokiszonce w słomie powoduje ze sznurek z lewej strony beli jest sciagniety i on sie chce jej pozbyc ale chetnych mało

Moj głos masz na classa

Mozesz mi napisac na priv jak ci sie sprawuje ten jd550 jakies wady zalety usterki wszystko co mogłbys powiedziec po uzytkowaniu jej z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj