Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cyprian1219    368

Niekoniecznie, normalna cena. (Prynajmniej u mnie) można znaleść nawet sporo zetów w tej cenie... Mój 7745 turbo był kupiony za 35.000 (cena z turem i łyżką) a bez tego to cena coś ponad 30.000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I zapas paliwa na rok .... Śmiech mnie ogarnia jak widzę takie ogłoszenia a płacz jak widzę chętnych na zakup w tej cenie.... To tak jak by ktoś żuka wystawił za 20 tys i jeszcze by się bili o niego.... I nie pitolcie mi tu że to mocne ciągniki bo sprzęgło pada w nim przy pierwszym przeciążeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

I zapas paliwa na rok .... Śmiech mnie ogarnia jak widzę takie ogłoszenia a płacz jak widzę chętnych na zakup w tej cenie.... To tak jak by ktoś żuka wystawił za 20 tys i jeszcze by się bili o niego.... I nie pitolcie mi tu że to mocne ciągniki bo sprzęgło pada w nim przy pierwszym przeciążeniu 

Co???  :blink:

Ciekawe rzeczy opowiadasz... Doprawdy...  :wacko:

No to ciekawe że mojego 7745 turbo mam 10 rok i sprzęgło nie było nawet regulowane bo trzyma jak głupie. Ciągnik ma tura. Do orki ciąga unię 4x40. Sprzęgło nawet nie pisknie. I nie zanosi się żeby miało "padnąć"...  Nie raz aż silnik przyduszało czy to przy załadunku czegoś czy przy robocie w polu, albo koła mieliły a sprzęgło jak trzymało tak trzyma (odpukać).

 

Ciągnik fajny, i wielka zaleta że ma orbitrol. Dzisiaj właśnie zamontowaliśmy w naszym. 5 godzin nam na to zeszło. A dało by rade we 3 ale problemy, wyjazd po śrubki bo ch**e do kompletu nie dali i przejściówki do hydrauliki oraz jakieś 30-45 minut przyglądania się schematowi i zamienianiu przewodów przy orbitrolu (przez pomyłkę podłączyliśmy powrót do zbiornika w miejsce pompy i odwrotnie).  ;[

 

Warty jakieś... 30-34 do wystawienia + z tysiak może 2 do utargowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzieciaku to napisz prawdę na iku hektarach pyrka ten fetorek.
Na Sprzedejemy to ceny w ogóle są jakieś wywalone w kosmos. Przeglądałem raz szukając prasy to o kilka tyś droższe niż na olx. Wystawienie nic nie kosztuje to walą cenę i niech sobie wisi i kilka tygodni. Na olx trzeba zapłacić i jak ktoś chce sprzedać to wystawi za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

ten temat jest miejscem wychwalania zetora jaki to on mocarny, mało pali itd

a taki zetor 52-72xx to przecież konstrukcja z 60 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Fajny bo ma orbitrol, właśnie dzisiaj go zamontowaliśmy...... Dobre... Tak jak każdy dobry złomiarz ma żuka tak każdy amator rolnictwa ma fetora  - 5 lat pensje przy betoniarce odkładał żeby pokazać na wsi jaki z niego rolnik.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

kolego Paweł trochę spokojniej nie każdego od razu stać na Johna czy inny zachodni dla porównania sam posiadam 77 45 turbo i przez 5 lat był głównym koniem i niestety trzeba było jakoś sobie radzić a teraz głównym jest 5100r i fakt niebo a ziemia posiadam jeszcze Johna 5400 w trzech cylindrach i jestem w stanie powiedzieć że jest silniejszy od ciężkiego i większego zetora. moim zdaniem traktor bez chociaż jednego polbiegu to średnio nadaje się na ciągnik główny do pluga bo są sytuacje ze trzeba zredukować żeby był efekt a jak wiadomo jak wcisniemy w zetorze sprzęgło do redukcji to zatrzymujemy się w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to właśnie to mnie śmieszy że ludzie są gotowi dać 40 tys za przykładowego żuka a za 20 tys mają lt-ka w tdi.... To jest właśnie fenomen fetorów, ja mam 3 cyl renówkę co bierze  na tura ponad tonę - spala tyle co 3P a dźwiga co 385 więc po co się zawzinać jak dałem za nią 15 tys z turem? Mój MF w prasie spali 20 l mniej dziennie niż 914 w podobnej prasie i mimo mniejszej mocy zrobię 30 bel więcej - trzeba myśleć realnie a nie sentymentalnie bo swego czasu za używanego merca 124 szło kupić dwa nowe polonezy i co z tego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka renówka(model) kosztuje tyle co dobra 60ka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

551. 651 itp, czepiam do niej 3m siewnik z 350kg zasypem i mogę iść spać pod nim - nawet milimetra nie opuści - tur podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

może jakiś mądry rolnik sprzedaje pisze co i jak, kupi handlarz jakieś lewe papiery wystawi 60 będzie krzyczał człowiek kupi i tylko problemów narobi


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ales ty glupi,jak kij od miotly. taki zetor za 24tys??? ten gosc ciagle wystawia zetorki z horwacji w takich cenach srednio co tydzien i lapie debili na haczyk.ten zetor kosztuje tam w przeliczeniu na euro 12600 i stoi juz dlugo na necie a debile lapia sie na taki numer.pewnie kilku cwanych inaczej dalo po 3 tys i czekaja az sprowadzi.ze tez jeszcze takie glupie ludzie po ziemi chodza.wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

zgadles a do francji jade kupic traktor co tu 100tys za 10tys euro. masz racje chlopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak kojarzę to Szmergiel sam handluje ciągnikami, m.in zetorami, więc trochę nie trafiłeś. Trochę za ostre te wpisy, ale niektórym to może przetrze oczy.

Pewnie sam złapałeś się na taki haczyk a teraz mądrzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Dzieciaku to napisz prawdę na iku hektarach pyrka ten fetorek.

Na Sprzedejemy to ceny w ogóle są jakieś wywalone w kosmos. Przeglądałem raz szukając prasy to o kilka tyś droższe niż na olx. Wystawienie nic nie kosztuje to walą cenę i niech sobie wisi i kilka tygodni. Na olx trzeba zapłacić i jak ktoś chce sprzedać to wystawi za rozsądne pieniądze.

Na 12ha, a czego niby oczekiwałeś, wszystko mam wypisane na profilu... A co, myślałeś że na 50? Jakbym miał chociaż ze 25ha to już by stał ciągnik ze 100km albo i więcej. I prosze grzeczniej "dziadu" (jak byś to pewnie ujął)  B) 

A spalanie? Jakoś niskie to nie jest, bo w tą suszę w 2015 roku na najtwardszym gliniastym polu osiągało aż 30 litrów na ha. Ale normalniej jest jednak odrobinę niższe. Ale za to w lekkich robotach i turze pali bardzo mało.

 

No a cena... To każdy wie jak ludzie sobie cenią zetory, nawet ci co na af sprzedają... Na to sie już nic nie poradzi, jak nie będzie zbytu to jak sprzedawca choć troche mądry to stopniowo będzie upuszczał z ceny... A z 2 strony ciągniki renault są naprawde tanie jak na nasz rynek. Można dostać niskie spalanie, dużą moc (powyżej 80km), porządny uciąg, duży promień skrętu, i komfort już nawet za 25tys.

 

@pawełek A co, no może powiedz jeszcze że orbitrol jest zły... Bez wspomagania ciężko wykręcić tym ciągnikiem a serwo to jakieś wielkie nieporozumienie... Z resztą przeczytaj jeszcze raz mój post bo ciekawy jestem gdzie ja niby napisałem "Fajny bo ma orbitrol..." No jakoś maszyna mnie nie zawodzi i na nadmierny hałas, brak miejsca, zapylenie i inne po przesiadce z 3p nie narzekam i nie zanosi się jak narazie na zmianę.

 

Zauważyłem też że nie ma za bardzo obiektywnych opinii na temat zetorów... Jedni to fanatycy, wychwalają, jakie to niesamowite super traktory, że germańskie to dzieło szatana i inne takie... Ze zety warte każdej ceny, i to były ich największe marzenia od dzieciństwa. 

A drudzy to zawzięci przeciwnicy zetorów którzy przeklinają ten ciągnik i jego właścicieli i plują jadem we wszystkie strony nie wiadomo o co wykrzykując że "jeśli masz zetora jesteś debilem".  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie jesteś debilem jak masz zetora tylko jak za prawie 30-letni ciągnik podobny do 60-tki ktoś jest gotów dać 46tys zł to już coś z głową zaczyna się dziać..... A co do orbitrola - mój ciągnik ma go od nowości, Ty sobie założyłeś - nie widzisz różnicy?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj