Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bochniak    12

"ciapek" z napędem 4x4 z tymi oponami z przodu to na pewno coś ten napęd pomoże  ... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stivi    15

to warto czy nie bo ten nasz juz zmeczony dosc jest robił kilka lat w rsp i dlatego ogólnie nie moge narzekac na niego ale juz coraz czesciej cos sie sypie w nim i chchiałem nowszego kupic i w duzej budzie a ten z ogłoszenia nie jest taki zly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

jak jest mocno wyeksploatowany to wypchnąć i już....

co do tego z linku to po pierwsze już nie aktualne, po drugie wypicowany do sprzedaży.....i wydaje mi się,że rocznik koloryzowany

Niedaleko mnie po żniwach będzie do sprzedania mtz z 96, pracujący w sporym gospodarstwie tylko i wyłącznie przy opryskiwaczu i rozsiewaczu cały w oryginale łącznie z oponami(mają ok 60%)w ciągniku nic nigdy nie rozbierane ceniony będzie na 30tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wiem, gościowi też to powiedziałem... :) bez sensu to jest zrobione... prawie na sztywno wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3v    4

Czy orientuję  się ktoś czy oryginalne koła od bizona pasują do fortschritta 514? Otwory w feldze pasują ,ale 514 ma zwolnicę i nie wiem czy czasem felga  nie będzie haczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stivi    15

a np ten widac ze nie malowany rocznik bedzie sie zgadzał raczej cos takiego bym chciał polecacie to

 

http://olx.pl/oferta/mtz-82-ciagnik-rolniczy-mtz-82-CID757-IDfxVT1.html#49da2261e7

lub ten

http://olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-mtz-82-CID757-IDgp2tJ.html#49da2261e7

a masz fotki tego mtz co bedzie do sprzedania

Edytowano przez Stivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Może wypicowana ale przynajmniej ładnie i porządnie, a nie pędzlem machnięte raz po raz...

Ale i tak takie ciągniki do niczego sie nie nadają jak bez przodka, a co dopiero polski 1212... 93km bez przodka to chyba do transportu a patrząc na wyposażenie to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Może wypicowana ale przynajmniej ładnie i porządnie, a nie pędzlem machnięte raz po raz...

Ale i tak takie ciągniki do niczego sie nie nadają jak bez przodka, a co dopiero polski 1212... 93km bez przodka to chyba do transportu a patrząc na wyposażenie to na pewno.

Jakie to specjalne wyposażenie on posiada do transportu?Bo nie zauważyłem....

ot zwykły ciągnik bez przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Specjalne? Niby o co ci chodzi? A czy żeby ciągnik był dobry to transportu to musi mieć specjalne wyposażenie? Ma zsynchronizowaną skrzynię, wspomaganie i komplet zaczepów, no i coś tam jeszcze teraz przyuważyłem o jakichś hydraulicznych hamulcach do przyczep.

 

No właśnie, zwykły ciągnik BEZ PRZEDNIEGO NAPĘDU, O MOCY 93KM, ciekawe do czego on sie nada w polu... Podaj mi przykład jego zastosowania po za transportem... I jeszcze te wąskie opony... Do oprysków? Już to widzę... Do nawozów? Tak samo... Momentalnie siądzie jak c330 czy c360... Orka? Śmieszne... Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Specjalne? Niby o co ci chodzi? A czy żeby ciągnik był dobry to transportu to musi mieć specjalne wyposażenie? Ma zsynchronizowaną skrzynię, wspomaganie i komplet zaczepów, no i coś tam jeszcze teraz przyuważyłem o jakichś hydraulicznych hamulcach do przyczep.

 

No właśnie, zwykły ciągnik BEZ PRZEDNIEGO NAPĘDU, O MOCY 93KM, ciekawe do czego on sie nada w polu... Podaj mi przykład jego zastosowania po za transportem... I jeszcze te wąskie opony... Do oprysków? Już to widzę... Do nawozów? Tak samo... Momentalnie siądzie jak c330 czy c360... Orka? Śmieszne... Jakieś pomysły?

A może siano? ja sobie kupił takiego 80KM MFa z 32 biegami i EHR bez przodka.. kosze, przewracam, grabie i zbieram. Na jesień zaczepiam jednorzędówke i wymiatam nią pod warunkiem że akurat nie naleje. Sieje i obornik woże tak samo bo przecież nikt tego w błoto nie robi. W zeszłym roku orke siewną też nim robiłem i trójka w obrocie latał i 10km/h no ale to przesada. Co prawie U5314 stoi w pogotowiu ale z tą swoją marną skrzynią biegów, brakiem ergonomi nie ma nawet czego porównywać do MFa. A cena odpicowanej 60tki więc czy to taki głupi zakup? W każdym razie ja sobie chwale ale 4x4 w gospodarstwie być musi

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Specjalne? Niby o co ci chodzi? A czy żeby ciągnik był dobry to transportu to musi mieć specjalne wyposażenie? Ma zsynchronizowaną skrzynię, wspomaganie i komplet zaczepów, no i coś tam jeszcze teraz przyuważyłem o jakichś hydraulicznych hamulcach do przyczep.

 

No właśnie, zwykły ciągnik BEZ PRZEDNIEGO NAPĘDU, O MOCY 93KM, ciekawe do czego on sie nada w polu... Podaj mi przykład jego zastosowania po za transportem... I jeszcze te wąskie opony... Do oprysków? Już to widzę... Do nawozów? Tak samo... Momentalnie siądzie jak c330 czy c360... Orka? Śmieszne... Jakieś pomysły?

Śmieszny to Ty jesteś , to że wasze zetory czy ursusy nie mają uciągu bez przodka nie znaczy że każdy ciągnik tak ma.... http://www.agrofoto.pl/forum/topic/92562-uci%C4%85g-mf/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

To zapraszam, ciekawe ile wasze koniki bez przodka pojadą na mojej ziemi, hehe, a szczególnie jak porządnie popada. Jak wam tak bardzo ten przedni napęd przeszkadza to po co one wam? Posprzedawajcie i po problemie. Jak dla mnie to każdy ciągnik do roboty w polu powyżej 60km powinien mieć przedni napęd. Te wasze myślenie jak rodem z prl. ;)
Szczerze to nawet i w moim 47konnym perkinsie przydał by sie przodek.

Fakt, jedyne zastosowanie po za transportem to robota przy sianokosach, zapomniałem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj