Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaslukas    65

a to mało w u nas domorosłych elektryków? przecież to jest wszystko takie proste. Jak tamten włącznik paliło to ciekawe z czego bezpieczniki zrobił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LordFift    3

do napraw w gospodarstwie to potrzeba porządnej tokarni, nieraz trzeba toczyć bardzo dokładnie pod łożysko i trzeba trzymać wymiar,  czy gwint prawy albo lewy.

to jest stuletni wyrobiony zabytek , dla kowala co naprawia pługi konne może by się nadała

 

 

Posiadam 2 tokarki jedna z 1968roku a druga jest z 2014roku

Powie ci tyle ze ta z 1968roku jest już dosyć wyrobiona ale jest dużo lepsza niż ta z 2014roku

Nowe tokarki są tak słabo zrobione i tez wymiar tracą 

Serwis przez pierwszy rok był umie co 2-3tyg bo nie dało się na niej zbytnio robić teraz ja ustawili dosyć to idzie robić rzeczy

Powie ci jeszcze tyle ze nie liczy się tokarka tylko osoba która ją obsługuje jak potrafi to nawet na mocno wyjechanej zrobi cie elementy gdzie się łożysko montuje lub inne dokładne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3v    4

no zgadza się ... ale czy jest to "jedyny" włącznik ? ... 11 kw powinno "chodzić" w układzie trójkąt... a układ gwiazda służy do rozruchu silnika ... więc jeśli od razu włącza silnik na układ trójkąt powoduje przeciążenie włącznika... a amperaż 100A służy do "spawania" a  nie pracy takiego silnika... zresztą wątpię by normalne bezpieczniki (z reguły 25 A) wytrzymują takie włączanie... no chyba że "watowane" :ph34r: ...

 

To chyba logiczne że przy śrutowniku jest  włącznik  gwiazda trójkąt ( włącznik na dwa razy) tylko była mowa o włączniku lewo-prawo żeby śrutować w obie strony.

 

Kup sobie ze starych zapasów Łuk-80-S-41 w obudowie blaszanej.

 

Do czego ci służy ten przełącznik?

 

 

Żeby śrutować w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

To chyba logiczne że przy śrutowniku jest  włącznik  gwiazda trójkąt ( włącznik na dwa razy) tylko była mowa o włączniku lewo-prawo żeby śrutować w obie strony.

 

 

Żeby śrutować w obie strony.

 

Co to za urządzenie że da się śrutować w obie strony?

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/zetor-7711-po-remoncie-CID757-IDgvru7.html#591c3c4f37 okazja ? ten remont to skromny chyba 

http://olx.pl/oferta/zetor-7245-z-turem-CID757-IDghcE7.html#ce08b44992 jest to rozsondna propozycja chyba ? widzialem kiedys ze mial jeden rewers fajna sprawa jak by takiego znalazl moze ktos mial stycznosc

 

Edytowano przez mariuszursus3603p-t25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

 

po co śrutować "w obie strony"... na większości śrutownikach(jak nie na wszystkich) jest strzałka z kierunkiem obrotów ponieważ śrutowanie w przeciwnym kierunku "nie daje zadowalających efektów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do napraw w gospodarstwie to potrzeba porządnej tokarni, nieraz trzeba toczyć bardzo dokładnie pod łożysko i trzeba trzymać wymiar,  czy gwint prawy albo lewy.

to jest stuletni wyrobiony zabytek , dla kowala co naprawia pługi konne może by się nadała

 

 

Nie wiem w jakim stanie jest ale na takiej tokarce sprawnej technicznie można naprawdę precyzyjne detale dorabiać no chyba że kogoś stać na tokarke 30letnią za 25-30tyś żeby dotoczyć jakąś tuleje raz na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

ta tokarka z linku to złom, zeby tulejke czy kawałek wałka dotoczyć wystarczy TUM 25, można taką kupić za rozsądne pieniądze. a jak kolega wspominał że dobry tokarz na byle czym jest w stanie dobrze toczyć, niby tak, ale ile to nerwów kosztuje, więc po co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9190

Dobry tokarz ma dobrą tokarkę. Kupowanie złomu za parę groszy żeby raz do roku cos wytoczyc, nie ma sensu, lepiej podjechać do tokarza. A jak jest perspektywa na to, że ta tokarka będzie częściej używana, lepiej kupić coś konkretnego.

Sam wygląd nie świadczy jeszcze o maszynie. U mnie tokarka poszła w cenie złomu, a przepracowała ze swoich 40 lat może rok, resztę stała w magazynie jako "zapas" w wojsku, a w kółku nikt jej nie używał. Wyglądała jak wyglądała, trochę farby i jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LordFift    3

ta tokarka z linku to złom, zeby tulejke czy kawałek wałka dotoczyć wystarczy TUM 25, można taką kupić za rozsądne pieniądze. a jak kolega wspominał że dobry tokarz na byle czym jest w stanie dobrze toczyć, niby tak, ale ile to nerwów kosztuje, więc po co:)

TUM 25 trochę mała tokara

Juz za dobrą kasę umiesz kupić TUD 50

Kolega kupił teraz własne TUD 50x1500 za 6400zł w stanie Dobrym wiadomo ze już swoje zrobiła w życiu

Skusiło go to ze ja posiadam właśnie TUD 50x1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

dobra tokarnia to taka na której zrobisz prawie wszystko i w miarę dokładnie,to miałem na uwadze.

Producenci maszyn celowo tak robią żeby części  od konkurencji nie pasowały.

Urwany szczotkotrzymacz w e 514 ma gwint 12,5 mm a polski zamiennik dziesięć razy tańszy ma  gwint  12 mm i trzeba dorobić przejściówkę ,

i masz maszynę a takiej małej  drobnostki nie zrobisz. To tylko taki mały przykład, a pewno takich sytuacji jest więcej.

W miarę dobrą maszynę chociaż trochę starszą kupisz o wiele taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LordFift    3

dobra tokarnia to taka na której zrobisz prawie wszystko i w miarę dokładnie,to miałem na uwadze.

Producenci maszyn celowo tak robią żeby części  od konkurencji nie pasowały.

Urwany szczotkotrzymacz w e 514 ma gwint 12,5 mm a polski zamiennik dziesięć razy tańszy ma  gwint  12 mm i trzeba dorobić przejściówkę ,

i masz maszynę a takiej małej  drobnostki nie zrobisz. To tylko taki mały przykład, a pewno takich sytuacji jest więcej.

W miarę dobrą maszynę chociaż trochę starszą kupisz o wiele taniej.

 

To się z tobą zgodzę jak ktoś od czasu do czasu coś musi sobie dorobić

Ja się nie umie na takie coś pozwolić bo mam otworzoną działalność

Z myślą o rozworze zakładu kupiłem tokarkę nowa i żałuje tej decyzji lepiej bym zrobił jak bym kupił używana tokarkę TUR po remoncie by wyszły te same pieniądze ale za to bym miał dużo lepszą tokarkę niż te nowe tokarki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie doradźcie wiem że już kilka razy pytałem ale z racji skończenia jednego sezonu i tego że mam teraz więcej czasu chcę kupić siewnik zborzowy i mam kilka typów od amazonki d7 do nordstena  a teraz trafiłem na taie coś jak fiona, gość pisze że prod nordstena, pytanie takie mam który kupić i który polecacie, ta fiona fajnie wygląda i podobno nie wylatany, i nie kosztuje aż tak dużo a mam relatywnie blisko po niego , pytanie jak się sprawują który lepszy na skrzyni trybowej czy na olejowej, jak amazonka sprawuje się na olejowej, jakie usterki i jakie koszty napraw, potrzebuje do siewu około 3- 4 ha rocznie zboża i poplony około 2ha w tym gorczyce, bobik, czy takie drobne nasionka usieje, fiona nie ma drobnego wysiewu ale facet mówi że można kółka dokupić, pododbno za 10 zł. Pytanie do użytkowników forum posiada ktoś takowy siewnik jak z usterkami i jak z ustawieniami, dodam ze jestem laikiem w ustawieniu siewnika. Zaznaczam ze nie chcę poznaniaka kupować bo dlamnie to siewnik już nie halo. W czwartym linku znalazłem takie coś o co to chodzi, oprócz tych nakładek trzeba jakieś kółka jeszcze czy to się zakłada na te co są i tyle i można siać?

 

http://olx.pl/oferta/siewnik-amazone-d4-typ-25-CID757-IDg1w8f.html#4d92c778b3

http://olx.pl/oferta/siewnik-amazone-d7-2-5m-3m-CID757-IDfm2nH.html#4d92c778b3

http://olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-fiona-2-5m-ful-opcja-stan-jak-nowy-amazone-z-niemiec-CID757-IDg9OSR.html#20fc97f83c

http://olx.pl/oferta/nakladka-drobnego-wysiewu-nasion-drobnych-nordsten-fiona-gorczyca-rzep-CID757-IDaMY4l.html#ee3f18bb86

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9190

Te nakładki wciskasz w aparat wysiewający między denko a kółko wysiewające. Nic więcej nie trzeba. Ja sieję rzepak w rozstawie co 26cm i tych nakładek jest mi potrzebne połowe mniej, niż mam lejków w siewniku.

Problem ze skrzynia olejową może byc tylko taki, że jej stan ciężko zdiagnozować na oko. To czy jest sprawna, okaże się po pierwszych wschodach. Za to ma większą elastyczność regulacji. W praktyce i tak ustawia się wysiew z pewnym marginesem.

Przy odpowiedniej ilośći przełożeń w skrzyni konwencjonalnej tez da radę wysiac np. 2 kg rzepaku na 1ha. W siewnikach Nordsten czy Fiona do drobnego siewu przekłada sie koła napędowe zmieniając głowne przełożenie przed skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj