Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Skoro takie to wszystko dobre i tanie, to dlaczego "zacofane głąby" kupują drogie zetory? 

 

Zaskakujące jest również to, że np używana Octavia też jest droższa od Golfa, mimo że to ta sama płyta i silniki. Dlaczego tak Polacy przepłacają za Czeskie wyroby?

Bo to skoda, renoma favorit/ felicia o niebo lepsze od poldka tak jak zetor lepszy od ursusa i wszystko w temacie .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy podajcie mi co moge miec jakie ciegniki do 50 tys moc 65 80 km szczelna komfortowa kabine napend i oraz wysokosc nie moze przekraczac 170 cm ale to mozna pominac . w moim przypadku c360 a zetor to jest jednak spora zmian co do jazdy ale ceny sa straszne ich . czekam na propozycje wasze =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmm , niech pomyślę - ....każdą markę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Bo to skoda, renoma favorit/ felicia o niebo lepsze od poldka tak jak zetor lepszy od ursusa i wszystko w temacie .... 

 Bo to nasza mentalność czeskie samochody za komuny były porównywalne z polonezem czy polskim fiatem ale potem czesi się rozwinęli i wstąpili do grupy vag i dziś skody to  samochody z dobrą renomą tak samo zetor mimo że jakościowo to średniak to się rozwinął ale ceny to mają całkiem z du..y bo za te pieniądze można mieć lepszy sprzęt.A nasi rodacy jak zawsze uważają że z importu to lepsze wszystko i tak się to kręci.Gdybyśmy mieli rząd a nie burdel na kółkach to moglibyśmy mieć swój samochód i traktory co najmniej na miarę dzisiejszego zetora,dobrze że choć ursus ruszył z produkcją trochę do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

co do ceny to zawsze się trafi jakiś fanatyk swojego sprzętu i to się tyczy wszystkich marek ,wystarczy zobaczyć ile mają wyświetleń z takimi cenami normalnie do 40 k można spokojnie kupić a spalanie ? u mnie 9 l/ha orki co prawda lekkie ziemie ale ciężko znaleźć coś z podobnym wynikiem.podejrzewam że opinie o spalaniu są w większości od tych co słyszeli od znajomego któremu powiedział znajomy znajomego :)

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

BodzioandBodzio

Do 170 cm z kabiną ? Nie chodzi Ci przypadkiem do 270cm ? bo to trochę mało jakby nie patrzeć  :)  Ja bym się rozglądał za jakimś modelem renault, MF, landini. Podam przykładowe linki (chodzi bardziej o modele niż konkretne egzemplarze) sam nad takimi niedawno się rozglądałem i wypadają całkiem nieźle względem spalania, bezawaryjności, komfortu i dostępu/ceny części. Raczej proste mechaniczne modele ale to jak dla mnie na plus. Aby co do MF serii 30xx trzeba dokładnie sprawdzić skrzynię i pilnować wymian oleju w skrzyni jak i tego do jakich przyczep, maszyn się go podłącza (miesza olej) bo było trochę przypadków że zanieczyszczenia zacinały elektrozawory ale jeśli ktoś tego pilnuje to nie powinno być problemów, poza tym ciągnik w tej cenie najbardziej mi się podobał tak jak i renówki które przyjemnie się obsługiwało.

http://olx.pl/oferta/renault-7534-mwm-CID757-IDf9RL1.html#1d8b4c8d0c

http://olx.pl/oferta/renault-80-14-ladowacz-czolowy-krokodyl-silnik-mwm-80km-okazja-CID757-IDdrzrx.html#1d8b4c8d0c

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3060-CID757-IDeqGPr.html#9acd317581

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-375-CID757-IDeGQMx.html#458b10feb9

http://olx.pl/oferta/landini-8880-CID757-IDeZlYp.html#ac9a212e9b

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

rozsądne propozycje, jak z częściami do landini (ceną i czasem dostawy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Ja nie jestem przeciwnikiem zetorów, ale nie są jakimś cudem techniki w obecnej chwili i ich ceny nie są adekwatne do oferowanych zalet. Każda marka znajdzie swojego żarliwego zwolennika, ale nie o to chodzi, by się kłócić, tylko wypowiedzieć swoje zdanie poparte jakimiś argumentami. Dla mnie zetor 7745 czy 7211 to już niestety trochę zabytki. Mają swoje wady, zazwyczaj sporo godzin pracy, często niefachowe naprawy ( ze źle zrozumianej  oszczędności). Fakt - kabina komfortowa, jak zadbana. Wspomaganie - tu akurat uważam, że orbitrol to lepsze rozwiązanie. Spalanie - moim zdaniem zbyt wysokie, ale ja porównuję do silników Perkinsa, które raczej w podobnych latach produkcji nie mają w tej działce konkurencji. W transporcie zbyt wolne.  To moje zdanie o zetorach starszej generacji do 1994 roku (mniej więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

 perkinsów trudno pobić w spalaniu,wiem bo miałem kombajn z tym silnikiem a teraz z mercedesem ,mało podróżuje ciągnikiem  ale tą zwrotność to mogli poprawić

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BodzioandBodzio

Do 170 cm z kabiną ? Nie chodzi Ci przypadkiem do 270cm ? bo to trochę mało jakby nie patrzeć  :)  Ja bym się rozglądał za jakimś modelem renault, MF, landini. Podam przykładowe linki (chodzi bardziej o modele niż konkretne egzemplarze) sam nad takimi niedawno się rozglądałem i wypadają całkiem nieźle względem spalania, bezawaryjności, komfortu i dostępu/ceny części. Raczej proste mechaniczne modele ale to jak dla mnie na plus. Aby co do MF serii 30xx trzeba dokładnie sprawdzić skrzynię i pilnować wymian oleju w skrzyni jak i tego do jakich przyczep, maszyn się go podłącza (miesza olej) bo było trochę przypadków że zanieczyszczenia zacinały elektrozawory ale jeśli ktoś tego pilnuje to nie powinno być problemów, poza tym ciągnik w tej cenie najbardziej mi się podobał tak jak i renówki które przyjemnie się obsługiwało.

http://olx.pl/oferta/renault-7534-mwm-CID757-IDf9RL1.html#1d8b4c8d0c

http://olx.pl/oferta/renault-80-14-ladowacz-czolowy-krokodyl-silnik-mwm-80km-okazja-CID757-IDdrzrx.html#1d8b4c8d0c

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3060-CID757-IDeqGPr.html#9acd317581

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-375-CID757-IDeGQMx.html#458b10feb9

http://olx.pl/oferta/landini-8880-CID757-IDeZlYp.html#ac9a212e9b

dokladnie moj blond 270cm sorki  =D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Do Landini części przynajmniej u mnie w okolicy to nie jakiś wielki problem, mam miejsce gdzie w przeciągu kilku dni większość części mogę mieć na miejscu ale poza tym w internecie też raczej wszytko można znaleźć. Z silnikiem i osprzętem nie ma problemu bo to perkins a część innych części jest wspólnych z MF-ami gdzie nawet skrzynie w niektórych modelach były bardzo zbliżonej konstrukcji. Ogólnie podałem modele z którymi jest łatwiej (jak na zachodnie) oczywiście nie porównując do dostępności części do 60-tki czy ruska ;-) Myślę że ze starszymi modelami np. JD, deutza/same byłyby nieco większe problemy ale w internecie pewnie i to by się znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No drogie , ale żaden nie ma 35 lat B) .

Sory, mój błąd. Machnęło mi się 35 zamiast 25 lat i nie zauważyłem nawet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

co powiedzie o tym ciągniku i ogólnie o tym handlarzu

http://olx.pl/oferta/case-international-845-s-CID757-IDcuGXX.html#fe670ca07e

warto tym się interesować? pomagam znajomemu szukać ciągnika coś na wzór ursusa 914,  mając na uwadze porównywalną moc i gabaryty i nie koniecznie musi być to ursus/ zetor a nic ciekawszego w bliższej okolicy nie ma.

Oj Panie Bartodzieje i innych oszołomów z okolic Wągrowca to szerokim łukiem trzeba omijać!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Bo to skoda, renoma favorit/ felicia o niebo lepsze od poldka tak jak zetor lepszy od ursusa i wszystko w temacie .... 

 

Ale żeby lepsze od Vieśwagena?


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A kto powiedział że lepsze? Masz przykład z zetorem czy polskimi przyczepami że drogo nie znaczy dobrze. O zaletach zachodnich ciągników nie chce mi się pisać po raz setny, porównaj sobie żuka z 95r do VW transportera z 95r i zrozumiesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

koledzy temat nie jest o Zetorze i tym jaki jest i ile kosztuje, tylko o ciekawych ogłoszeniach itp.

i tak nikt Zetorowców na inną drogę nie nawróci, tak samo i wyznawcy zachodnich sprzętów na inną drogę nie zejdą, niech każdy ma swoją rację i tyle

wróćmy do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

A kto powiedział że lepsze? Masz przykład z zetorem czy polskimi przyczepami że drogo nie znaczy dobrze. O zaletach zachodnich ciągników nie chce mi się pisać po raz setny, porównaj sobie żuka z 95r do VW transportera z 95r i zrozumiesz... 

 

 

Mówimy o cenie Octavii I lub II i Golfie IV lub V, a nie o Żuku. I mówimy o wyższych cenach właśnie Skody i skąd się ona bierze, a Ty swoje i nie na temat.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

zawsze było mówione że Skoda to taki tańszy VW, więc ludziska bez sprawdzania cen szukają Skody, a handlarze to wykorzystują windując ceny, bo skoro ofert sprzedaży np. Octavii jest więcej niż kupujących to co robimy-zwiększamy cenę, choć za te pieniądze można by trafić równego VW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Skody wcale nie są droższe od VW. Zobaczcie ile jest golfów, passatów na ulicach (octavii też nie mało ale jednak) więc to oczywiste że jest więcej ogłoszeń a co za tym idzie więcej sztuk w kiepskim stanie w niższej cenie ale porównując auta w takim samym stanie, wyposażeniu, roczniku VW też się ceni i to więcej niż skoda. Kto z młodych jako pierwsze, drugie auto kupuje octavię żeby "przyszpanować" czy poszaleć? - nikt, wszyscy wolą sławnego golfa a później oszczędzając na naprawach itp. więcej jest VW w gorszym stanie a co za tym idzie te sztuki są w niższych cenach ale zadbane egzemplarze są sporo droższe a na pewno bardziej niż skoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj